میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۰ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند بدون دیدگاه 1,244 بازدید

شورای پنجم شهر لار در اتاق شیشه ای بنشیند

شورای پنجم شهر لار در اتاق شیشه ای بنشیند

حمید منشی: انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و ازجمله شورای شهر لار ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار شد و این شورای ۷ نفره اعضای منتخب خود را شناخت. از فردای روز اعلام نتایج تاکنون حرف و حدیث ها درخصوص انتخاب شهردار توسط این شورا در گروه ها و فضای مجازی داغ شده و حتی اسامی برخی افراد نیز ذکر شده است.

همه می دانیم انتخاب شهردارِ مناسب می تواند مقدمه ای برای ایجاد تحول در شهر باشد و این همان موضوعی است که غالب نامزدهای انتخابات و ازجمله افراد منتخب در تبلیغات انتخاباتی بر آن تاکید داشتند. تحول اما به راحتی و با روش معمول «سعی و خطا» حاصل نخواهد شد و تاکید بر تخصص و تجارب و بررسی دقیق چگونگی سیر تحول در شهرهای مشابه گام اول آن است. این مسیر بی شک برپایه نگاه و روند خیرخواهانه، صادقانه و عالمانه و اجتناب از باندبازی، منفعت طلبی فردی و بده بستان های مرسوم قابل تحقق است!

ذکر این نکته تکراری لازم است که شهر لار قابلیت های متعدد و مناسبی برای تبدیل شدن به شهری نمونه و مثال زدنی دارد. شهری زیبا، امن، بانشاط و پویا. شهری با مشارکت مسئولانه شهروندانش که غیر از ساختمان و راه و فلکه و میدان، روح زندگی و زیست شهری نیز در آن برقرار باشد.

ناگفته پیداست مقدمه مشارکت شهروندان در مدیریت شهری نه صرفا شرکت در انتخابات و گزینش افراد برای عضویت در شورای شهر که شرکت مدام و مداوم و پایش و پیگیری آنها در تمام مناسبات زندگی شهری است. اعضای منتخب شورای شهر نیز حتما می دانند که ورود آنها به شورا آغاز فرایند «پاسخگویی» آنهاست. پاسخگویی تک تک اقدامات و اظهاراتشان که بی یا با واسطه بر زیست شهروندان این شهر موثر خواهد بود. از این منظر آنها بهتر است به تعبیری همواره خود را در اتاق شیشه ای و شفاف تصور کنند. بهتر است همواره دلایل تصمیمات و مصوبات خود را با افکار عمومی درمیان بگذارند. بهتر است بطور شفاف «شاخص»های انتخاب «شخص» شهردار را اعلام کنند و بهتر است حتی اگر ذهن و زبان مطالبه گری نیز نباشد خود دست به کار شده و با اطلاع رسانی دقیق و درستِ تصمیمات، در عمل به موکلان خود احترام بگذارند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان