میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 مارس 2015 ساعت 4:06 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 1,231 بازدید

«صادق رحماني» مهمان اولين جلسه كافه فرهنگ و هنرِ باغِ نشاط

«صادق رحماني» مهمان اولين جلسه كافه فرهنگ و هنرِ باغِ نشاط

محمد عارفيان/ صحبت: اولین جلسه «کافه هنر و اندیشه» عصر یکشنبه ۲ فروردین ماه با حضور شاعران، نویسندگان و جمعی از فعالان فرهنگی و ادبی لار، گراش و اوز در محل باغ نشاط برگزار شد.

به گزارش «باشگاه خبرنگاران نشاط» در اولین جلسه کافه هنر و اندیشه باغ نشاط صادق رحمانی، مدیر رادیو فرهنگ و نویسنده اهل گراش به اتفاق جمعی از اهل فرهنگ گراش مهمان مراسم بودند.

12251

فرزاد قناعت پور در ابتدای مراسم طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی به حضار، به ابعاد شخصیتی و فعالیت های ادبی مهمان ویژه این جلسه پرداخت. سپس صادق رحمانی درباره سیر فعالیت های ادبی و رسانه ای خود به ایراد سخن پرداخت.

در ادامه قناعت پور چند پرسش در مورد ویژگی های آثار رحمانی مطرح کرد و آثار وی را به دو دسته آثار ادبی و آثار بومی تقسیم نمود.

رحمانی با بیان سیر سرایش اشعار خود، آثار بومی خود را عمدتا متناسب با درخواست موسسات تحقیقی پیشنهاد دهنده دانست. سپس کاظم رحیمی نژاد، پس از اشاره کوتاهی به پیشینه همکاری های صادق رحمانی در زمینه نشر آثارش به اشعار صادق رحمانی پرداخت و آثار اخیر وی را دارای سبکی شاخص در مقایسه با آثار پیشین رحمانی دانست.

سپس اسماعیل حق پرست از رحمانی در مورد وجه رسانه ای فعالیت هایش پرسید و رحمانی توضیح کوتاهی در مورد سوابق رسانه ای خود در منطقه و تهران ارایه کرد.

توصیحات محمد خواجه پور در مورد شیوه سرایش اشعار رحمانی بخش بعدی مراسم بود. محمد زارع نیز در اواخر جلسه سخنان مختصری در مورد ویژگی های شخصیتی صادق رحمانی ارایه کرد و گفت: نام و نام خانوادگی صادق رحمانی با شخصیت وی تناسب تام دارد.

اولین کافه هنر و اندیشه باغ نشاط که حدود یک ساعت به طول انجامید با شعر خوانی صادق رحمانی، گرفتن عکس دست جمعی و بازدید از مجموعه باغ نشاط، به پایان رسید.

 

 


1 نظر

  1. 0

    0

    حضور در محیطهای بزرگ و جدید باعث شکوفایی استعداد ایشان شده است،

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان