میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 اکتبر 2019 ساعت 4:55 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 415 بازدید

صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی لارستان برگزار شد/ تاکید فرماندار به «اخلاق» و «مردم داری» نیروهای انتظامی

صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی لارستان برگزار شد/ تاکید فرماندار به «اخلاق» و «مردم داری» نیروهای انتظامی

به مناسبت  هفته ناجا، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و  فرمانداری ویژه لارستان؛ به مناسبت هفته نیروی انتظامی، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان، با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ، حجت الاسلام و المسلمین موسوی  امام جمعه لار، علی اصغر علی پور معاون سیاسی فرمانداری، اعضای شورای تأمین شهرستان، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی از مسئولین، خانواده های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان، اتاق اصناف و جمعی از خیرین و معتمدین در محل ستاد فرماندهی انتظامی لارستان برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا سرهنگ امجدی  فرماندهی انتظامی لارستان به ایراد سخن پرداخت. وی با اشاره به گرامیداشت هفته ناجا گفت: هفته نيروي انتظامي امسال را با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» آغاز کردیم. وی در در ادامه خلاصه ای از عملکرد یکسال اخیر این فرماندهی را ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه لارستان و معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و رییس شورای تامین شهرستان هم در موضوع امنیت مطالبی را بیان کردند.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان نیروی انتظامی، پیشکسوتان پلیس،تنی جند از افسران، درجه داران و سربازان نمونه پرسنل ساعی فرماندهی انتظامی لارستان، قرارگاه پلیس راه جنوب فارس، پلیس راهور و فرودگاه و پلیس افتخاری شهرستان، با اهدا لوح سپاس و هدایایی به رسم یادبود ؛تقدیر شد.

قرائت قرآن کریم، اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران، نیایش، اجرای سرود نیروی انتظامی، مراسم پرچم و قرائت فاتحه در جایگاه یادمان شهدا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

فرماندار ویژه لارستان: اخلاق محوری و مردم داری عامل موفقیت نیروی انتظامی است

جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در این مراسم نکاتی را در قالب سخنرانی کوتاه خود مطرح کرد.

وی گفت: هفته نیروی انتظامی در حقیقت فرصتی را ایجاد می کند تا بازاندیشی شود در راستای اینکه نیروی انتظامی که بستر ساز امنیت و ایجاد کننده آرامش و آسایش مردم در مملکت است از چه جایگاهی برخوردارند و چه مسیری را طی کرده اند و در گذشته در چه وضعیتی بوده اند و در این ۴۰ سال به چه جایگاهی رسیده اند و در ادامه نقاط قوت و ضعف نیروهای انتظامی چه بوده است و در راستای برطرف کردن نقاط ضعف و آسیب ها چه اقداماتی انجام شده است و برای رسیدن به جایگاه مطلوب و درخشان نیروی انتظامی چه گام‌هایی برداشته شود؟

حسنی ادامه داد: همه این موضوعات در طی این سال‌های گذشته ما را به یک نقطه هدایت کرده است و آن این است که در کنار همه اقدامات لجستیکی، انسانی، پشتیبانی و تجهیز به علم و معرفت و سلاح روز نیروی انتظامی، توانمندی در عرصه های نرم افزاری و سخت افزاری، اما مردم داری، جامعه محوری و اخلاق مداری یکی از برنامه ها و اهداف اصلی است که در راستای پایداری آرامش و امنیت نقش اساسی دارد و از پشتوانه عقلی، علمی و شرعی برخوردار است و تجربه در طی این سالهای گذشته اینها را به ما اثبات کرده است.

فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: جامعه محوری و اخلاق مداری و اینکه باید در همه موضوعات و حرکات و رفتارهای مان بدانیم که جامعه ما مردم، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، فرهنگیان کارمندان، دانشگاهیان، کارگران و قشرهای مختلف از زن و مرد و پیر و جوان و کودک و نوجوان، جوان و کسانی هستند که با ما همبستگی و پیوند دینی ملی و ارتباطات و تعامل اجتماعی دارند، و اگر این نکته همچنان سرلوحه فعالیت تک تک ما ها باشد یقیناً ایجاد امنیت و آرامش و رفاه برای ما تسهیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه رضایتمندی مردم مشارکت مردم را در پی خواهد داشت؛ افزود: اگر با اخلاق محوری و توجه ویژه به مردم فعالیت های خود را تبیین کنیم و آن را اجرایی و عملیاتی نماییم، یقینا رضایتمندی ایجاد خواهد شد و این رضایتمندی مشارکت داوطلبانه مردم را برای این که کمتر دچار تخلف شوند در پی خواهد داشت و در راستای تقویت فعالیت‌های خودمان به میدان خواهند آمد کما اینکه در اکثر این عرصه ها و در اکثر موضوعات به صورت بخشی، منطقه‌ای و موضوعی هر جا که مردم رضایت داشته اند و همراه بوده اند، هزینه‌ها و آسیب ها برای نیروی انتظامی و جامعه کمتر بوده است.

رییس شورای تامین شهرستان لارستان با اشاره به اینکه موفقیت پلیس در تأمین امنیت با مشارکت مردم است که محقق شده و اثر بخشی خود را در جامعه نشان می دهد؛ گفت: اعتماد مردم به پلیس، پشتوانه عظیم این نیروی جان برکف محسوب می‌شود، هرچه ارتباط میان پلیس و مردم بیشتر و موثرتر باشد، دستاوردهای پلیس در تأمین امنیت نیز افزایش می یابد.

حسنی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی  از جان و مال و زندگی خود می گذرند تا ما آرامش و امنیت و رفاه و آسایش داشته باشیم؛ گفت: ارتقای امنیت مردم از مهمترین اهداف نیروی انتظامی است. به واسطه تلاش های شبانه روزی كاركنان این نیرو امنیت مردم ارتقا یافته و از آسیب های اجتماعی جلوگیری شده است. اما با این وجود نباید انتظار داشته باشیم که نیروی انتظامی به تنهایی این وظیفه خطیر را بر عهده بگیرد، بلکه باید خانواده ها، آموزش و پرورش،دانشگاه ها، نهادهای رسمی و غیر رسمی، رسانه ها، شوراها و همه و همه در راستای ایجاد نظم و امنیت و آرامش به کمک نیروی انتظامی بیایند و با آنها همکاری کنند. تا نیروی انتظامی در همه موضوعات بخصوص ایجاد آرامش و امنیت بهتر و روان تر تلاش کنند.

فرماندار ویژه لارستان در پایان از تلاش و زحمات فرماندهی انتظامي لارستان و کلیه افسران و سربازان غیور در تأمین نظم و امنيت شهرستان تشكر كرد و افزود: به حمدالله مبارزه مجاهدانه و شبانه روزي پليس با فساد، قاچاق مواد مخدر و برهم زنندگان نظم و امنيت يكي از شاخص هاي برتر اين نيرو است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان