میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 فوریه 2017 ساعت 9:41 ب.ظ سرویس:شهر و شهروند 2 دیدگاه 1,693 بازدید

صدای پای افراد «ناسیونال پوپولیست» در مدیریت شهری شنیده می شود!

صدای پای افراد «ناسیونال پوپولیست» در مدیریت شهری شنیده می شود!

آفتاب لارستان: متن حاضر با امضای «شهر سوخته» برای این سایت ارسال که در آن نسبت به تسلط افراد متعصب و عوام زده به مجموعه مدیریت شهری انتقاد شده است. نویسنده مطلب اینگونه افراد را «ناسیونال پوپولیست» لقب داده و حضور پرتعداد آنها را به معنی تنگ شدن عرصه بر نخبگان و متخصصان جامعه دانسته است. در ادامه با ذکر این موضوع که مطالب ارسالی مخاطبان لزما موید دیدگاه سایت آفتاب نیست، نامه مورد اشاره را بخوانید:

***

gfregبگذارید بدون مقدمه وارد بحث یا بهتر بگویم دغدغه ام شوم؛ در هر جامعه ای مسئولین چه آن هایی که با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند چه مسئولین غیرانتخابی تلاش می کنند در چشم مردم همانی باشند که آن ها می خواهند و با توجه به عقب ماندگی ها و عدم پیشرفت و توسعه مناسب جامعه که لار و لارستان نیز به این جهت که مرتبا در ضمیر مردم بین گذشته دور با آنچه که هم اکنون هستند مقایسه می شود، می طلبد که افرادی مثل نامزدهای انتخابات مختلف حس وطن دوستی خود را به صورت اغراق آمیزی نشان دهند و همه در تلاشند خود را به اصطلاح ناسیونالیست تر از دیگری (رقیب) نشان دهند.

تا اینجا به نظر نمی آید حس ناسیونالیستی حتی بصورت ظاهریش مشکل خاصی باشد اما مسئله نگران کننده از جایی شروع می گردد که اینگونه افراد انتخاب شونده تلاش می کنند شعارهای خود را عملیاتی کنند و به دلیل اینکه تخصص و دانش لازم را ندارند و غالبا حتی از توانایی مدیریتی ضعیف و سنتی نیز رنج می برند به رفتارهای عوام فریبانه و تبلیغی و مبتنی بر سود لحظه ای و مورد پسند عوام جامعه روی می آورند که اینگونه حرکات را رفتارهای پوپولیستی می نامیم.

شکی نیست خطر مدیران شهری ناسیونالیست پوپولیست به مراتب از هر مدیر ناموفق دیگری برای توسعه لار و لارستان بیشتر است زیرا که همواره توده مردم یا حداقل بخشی را با فریب همراه می نمایند و با همین قدرت بدست آمده از رای مردم، نخبگان که توانایی آگاهی بخشی به جامعه را دارند حذف یا تضعیف می نمایند و همیشه در چرخه قدرت باقی می مانند مگر در احوالات استثنایی! نتیجه تسلط این افراد نیز مشخص است؛ فقط کافی است به نمونه های جهانی، ملی و محلی مدیریت این افراد دقت کنید!!

شهر سوخته


2 نظر

 1. لاري مقيم بندرعباس گفت:

  0

  0

  جاي دوري نرو جناب شهرسوخته، كافي است به نمونه هاي ان در شوراهاي شهر مراجعه نماييد

 2. شهروند گفت:

  0

  0

  جانا سخن از زبان ما میگویی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان