میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 929 بازدید

صعود به قله دو هزار متری روستای کورده + تصاویر

صعود به قله دو هزار متری روستای کورده + تصاویر

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهید چمران: در آخرین جمعه از بهمن ماه ۹۶ اعضای گروه کوهنوردی دکتر مصطفی چمران، همانند هر صبح جمعه پس از تجمع در میدان قبله شهر جدید لار، برای اجرای ورزش کوهپیمایی و کسب سلامتی، شادابی و نشاط خود و جامعه حرکت دیگری آغاز کردند. آنان با صعود به یکی از ارتفاعات این شهرستان و استفاده از طبیعت لایزال الهی، خود را برای یک هفته پر تلاش مهیا می سازند.

قابل ذکر است این جمعه اعضای گروه کوهنوردی شهید چمران لارستان دو مسیر را برای صعود در نظر گرفته بودند؛ تعدادی از افراد مسیر اول غار «بُنوو» که مشرف بر شهر عمادده از بخش صحرای باغ (۹۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان) واقع شده است را انتخاب نمودند؛ و تعداد دیگری از اعضا نیز ارتفاعات کوه کورده معروف به کوه «کور» که مشرف بر روستای کورده بخش مرکزی لارستان (در کیلومتر ۱۸ مسیر جاده لارستان – جهرم) است را در نظر گرفته بودند.

روستای کورده که بنام روستای کورده آیت الله سید عبدالحسین لاری نیر شناخته می شود، دارای کوهی به ارتفاع ۱۹۸۰ متر از سطح دریا است و برای رسیدن به قله آن باید ۱۳ کیلومتر مسیر سربالایی را پیمود که حدوداً سه ساعت طول می کشد.

شروع حرکت از میدان قبله شهر جدید ساعت ۶:۱۵ صبح جمعه بود و بعد از رسیدن به روستای کورده و استقبال از طرف همنوردان و دهیار این روستا، رأس ساعت ۷ صبح از دامنه کوه مورد نظر،  صعود خود را آغاز کردند. کوهنوردان پس از پیمودن یک ساعت و ۴۵ دقیقه، در کنار آب انباری که توسط خیرین ساخته شده بود پنج دقیقه به استراحت پرداخته و سپس به حرکت ادامه دادند تا اینکه ساعت ۹:۵۵ صبح یعنی بعد از دو ساعت و پنجاه و پنج دقیقه به قله رسیدند. پس از به‌جا آوردن سجده شکر و استراحت و صرف صبحانه بصورت دسته جمعی، ساعت ۱۱ مبادرت به بازگشت کردند؛ البته اعضای گروه در بین راه نماز ظهر و عصر را در دل طبیعت بجا آوردند.

از آنجایی که چندین سال است بارش چندانی در منطقه لارستان نداشته ایم و خشکسالی کل منطقه را فرا گرفته است، به همت مردم بزرگوار روستای کورده بخش مرکزی، تلاش انجمن دوستداران محیط زیست خیرین عزیز و مسئولین این روستا (شورای اسلامی و دهیار) و همنوردان عزیز این روستا چندین تانکر و منبع آب فراهم شده و در بین راه قرار داده اند که پرندگان از آن آب استفاده کنند و با این عمل باعث شده بود که در بین راه پرندگان بسیار زیادی را مشاهده کنیم. امید است با این کار خداپسندانه و حفاظت و مراقبت بیشتر از پرندگان و حیوانات و درختان و گیاهان، کوه و قله مورد نظر به عنوان منطقه امنی برای پرندگان و حیوانات باشد و منظره زیبایی به خود بگیرد تا روستای کورده به عنوان یک روستای گردشگری معرفی شود.

یادآوری می شود اعضای گروه کوهنوردی شهید دکتر مصطفی چمران لارستان برای داشتن جامعه سالم و با نشاط و شاداب هر پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ برنامه دوچرخه سواری و هر صبح جمعه برنامه کوهپیمایی برگزار می کنند. گزارش کوهپیمایی روز جمعه نیز از رادیو ورزش (موج (FM در برنامه صدای کوهستان بین ساعت ۶ الی ۸ صبح پخش می شود.

محل شروع و حرکت هر دو رشته ورزرشی میدان قبله شهر جدید لار می باشد.

قابل ذکر است صعود هفته آینده ارتفاعات دهکویه است و شرکت عموم برادران آزاد می باشد.


2 نظر

 1. علیرضا فروزش گفت:

  0

  0

  احسنت بر شما ورزشکاران
  خداقوت دلاوران

 2. محمد گفت:

  0

  0

  احسنت بر بهزاد بهزادی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان