میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۸ ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 2 دیدگاه 7,375 بازدید

صعود کوهنوردان لارستانی به ارتفاعات «اَوَک» جهرم + تصاویر

صعود کوهنوردان لارستانی به ارتفاعات «اَوَک» جهرم + تصاویر

روابط عمومی گروه شهید چمران: در هفدهمین روز از فروردین ماه ۹۷ اعضای گروه کوهنوردی شهید دکتر مصطفی چمران لارستان برنامه هفتگی کوهپیمایی خود را در ارتفاعات روستای «اَوَک» جهرم (در کیلومتر ۱۲۰ جاده لارستان به جهرم) انجام دادند. اعضای این گروه طی یک برنامه ریزی، عصر پنج شنبه ۱۶ فروردین با یک دستگاه مینی بوس جهت اجرای برنامه خود به سمت منطقه مورد نظر حرکت کردند؛ آنان که تعدادشان ۱۷ نفر بود بعد از رسیدن به منطقه (اوک) که همزمان با اذان مغرب بود، به ادای فریضه مغرب و عشا پرداختند. سپس به مکان و فضایی که برای صرف شام و استراحت در نظر گرفته بودند رفتند. صبح روز جمعه، پس از استراحت شبانه، همزمان با اذان صبح بیدار شده و خود را مهیای صعود دسته جمعی کردند.

گفتنی است مسئول گروه شهید چمران از قبل با سه نفر از کوهنوردان جهرمی و دوستان همنورد هماهنگی کرده بود که در این صعود به عنوان راهنما آنان را یاری کنند. کوهنوردان لارستانی به همراه راهنماهای جهرمی پیش از طلوع آفتاب به طرف قله مورد نظر حرکت کرده و پس از رسیدن به پایین قله با نرمش و ورزش بدن خود را گرم نگه داشتند. سپس صعود به منطقه پوشیده از جنگل و درختان کوهی مانند انجیر کوهی، بادام کوهی، کاج و سرو کوهی، بنه و درخت انار را آغاز کردند. هوا خنک بود و عطر گل و گیاه همه جا را فراگرفته بود؛ گروههای کوهنوردی جهرمی نیز در حال صعود بودند. منطقه بسیار زیبا و جذاب بود و در عین حال ارتفاعات نسبتاً سخت و دشواری داشت اما به لطف خداوند و راهنمایی راهنمایان اکثر اعضای گروه به آخرین نقطه و چشمه های یک و دو و سه اَوَک رسیدند و در آنجا به صرف صبحانه پرداختند. پس از بازگشت نیز در ساعت ۱۴:۳۰ به روستای اَوَک رسیدند و بعد از یک استراحت کوتاه، ادای نماز ظهر و عصر و صرف ناهار به سمت شهر لار حرکت نمودند.

لازم به ذکر است در این صعود دشوار، نونهال ده ساله به نام محمد امین امینیان هم حضور داشت و کوهپیمایی را با موفقیت به پایان رساند.

یاد آوری می شود گروه شهید دکتر مصطفی چمران هر عصر پنجشنبه ساعت ۵:۳۰ برنامه دوچرخه سواری و هر صبح جمعه ساعت ۶:۳۰ صبح برنامه کوهپیمایی برگزار می کنند. محل تجمع میدان قبله شهر جدید لار خواهد بود؛ به امید دیدار.


2 نظر

 1. علی محمدفروزان گفت:

  0

  0

  بسیارعالی درود

 2. سید حجت کشفی گفت:

  0

  0

  با سلام و خسته نباشیدبه کوهنوردان عزیز وسایت آفتاب لارستانکه در پوشش این خبر نشاط آورسهیم میباشد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان