میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 می 2019 ساعت 4:49 ب.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 223 بازدید

«صف بنزین» یعنی تبعیت از منطق خفت بار دنیای مصرفی!

«صف بنزین» یعنی تبعیت از منطق خفت بار دنیای مصرفی!

صالح صادقی: خبر مثل آنفلوانزای واگیردار بهاره شایع شد! مردم به پمپ بنزین ها هجوم بردند!

آنچه در کل این وضعیت از همه بیشتر هوش از سرم ربود این بود که آدم هایی که اغلب دارای خانه ها و ماشین ها که نماد ثروت معاصرند در صف پمپ بنزین بودند آنقدر غرور ندارند که بر تب بنزین فائق آیند؟!

من درک می کنم که امروزه شان و وقار در زمره خصلت هایی که از والاترین ارزش ها برخوردارند و مردم طالب آنند، قرار ندارند به عکس زندگی به جای این که به بشر امکان ساده امرار معاش را فراهم کند او را ناگزیر می کند به بسیاری از کارهای خجالت آور؛ که او را در دنیایی پرتاب می کند که در آن شعار «هر چه را که می توانی و هر چقدر بیشتر می توانی بقاپ» بیش از پیش رواج یافته است. دنیایی است که ارتباط فسادآلود و امتیازات طبقاتی غیر قانونی به طور روز افزونی بر آن حکومت می کند.

در عین حال، درِ تمام فعالیت هایی را که او از طریق آن ها بتواند به تقویت و تثبیت عزت نفس مدنی و بشری خود بپردازد به روی او بسته اند.

من همه اینها را درک می کنم اما وقتی شاهد واقعه بنزین بودم از دیدن این همه آدم که قادر نیستند خود را از منطق خفت بار دنیای مصرف گرایی نجات بدهند و حتی برای شان و وقار خود بیش از یک اسکناس ده هزار تومانی ارزش قائل نشوند متعجب و غمگین شدم.

یک سوال: کسانی که از شان و وقار خود چشم پوشیده اند در یک بحران حقیقی یا کمبود واقعی چگونه رفتار خواهند کرد؟


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان