میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 485 بازدید

«صندوق توسعه لارستان» ماحصل سپرده نجومی لارستانی‌ها در بانک‌ها

«صندوق توسعه لارستان» ماحصل سپرده نجومی لارستانی‌ها در بانک‌ها

آفتاب لارستان: در اینکه لارستانی ها در بانک های کشور سپرده گذاری قابل توجهی کرده و می کنند شکی نیست. برای نمونه چند سال قبل خبر رسید حدود ۴۰ درصد سپرده های بانک های استان فارس در بانک های لارستان جذب شده است. اینکه تقریبا تمام بانک ها و موسسات اعتباری در لارستان شعبه دارند نیز گواه این مطلب است که مدیران آنها برای نقدینگی نجومی مردم لارستان حساب ویژه ای باز کرده اند.

با این حال اما آنچه باعث نارضایتی مردم لارستان طی ادوار گذشته و اینک بوده و هست عدم سرمایه گذاری لازم و حداقلی این بانک ها در منطقه لارستان است. کم نیستند پروژه های نیمه تمامی در این منطقه که برای راه اندازی آن نیاز به تسهیلات بانکی دارند. نمونه حی و حاضرش طرح توسعه کارخانه سیمان لارستان است که سال هاست در انتظار تسهیلات بانکی مانده و علیرغم وعده های تکراری همچنان مسکوت مانده است. طرحی که در صورت تحقق علاوه بر اینکه لارستان را به قطب تولید سیمان در جنوب کشور تبدیل می کند، تعداد قابل توجهی «شغل» مستقیم و غیرمستیم نیز برای جوانان منطقه ایجاد خواهد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی کشور اما حالا خبر از راه اندازی «صندوق توسعه لارستان» می دهد. وعده ای که درصورت عملی شدن، علاوه بر ایجاد انگیزه بیشتر برای سپرده گذاری مردم در بانک ها می تواند اقدامی ارزشمند در جهت تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی باشد.

بر اساس خبری که در کانال «دکتر جعفرپور» منتشر شده، دکتر سیف در دیدار روز پنجشنبه با نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در ساختمان بانک مرکزی ضمن بیان آشنایی خود با توان و ظرفیت لارستانیها از زمانی که در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول کار بوده پيشنهاد داده است صندوقي تحت عنوان «صندوق توسعه لارستان» زير نظر بانك مركزي ايجاد و با سياست گذاري و برنامه ريزي سنجيده و مطالعه شده در جهت توسعه منطقه اقدام كند.

با این وصف باید دید این پیشنهاد ارزشمند صورت عملی نیز خواهد گرفت یا همچون غالب ایده ها و طرح های این منطقه روی کاغذ خواهد ماند و به آرشیو کانال های خبری خواهد رفت!


2 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  ما که نفهمیدیم چی شد
  لطفا عامی صحبت کنید
  ممنون

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگه اجرا بشه خیلی عالیه
  اگه نشد هم خود لاریهای مورد اعتماد مردم راه بندازن. با این پولها میتوان چندین کارخونه زد و جوونای بیکار لار رو سر کار برد. کار خیر بهتر از این؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان