میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۵ ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها بدون دیدگاه 195 بازدید

طبیعت‌دوستانِ لارستان به استقبال پرندگان مهاجر تالاب «هیرم» رفتند

طبیعت‌دوستانِ لارستان به استقبال پرندگان مهاجر تالاب «هیرم» رفتند

با همکاری اداره محیط زیست لارستان و انجمن سبزاندیشان خور و بنیاد نیکوکاری بیدشهر، علاقمندان و طبیعت دوستان زیادی از شهرها و روستاهای خور، لطیفی، فیشور و بیدشهر جمعه ۴ آبان ماه ۹۷ به استقبال از پرندگان مهاجر و پاکسازی سرچشمه و محیط اطراف (تالاب هیرم) رفتند.

به گزارش سایت پسین اوز، در این برنامه جمعی که با مشارکت مردم و اداره محیط زیست لارستان بود بیش از ۶۰ نفر از نونهالان، زنان و مردان حضور داشتند و برای پاکسازی تالاب از ساعت ۱۵ تا ۱۸ بعد از ظهر جمعه تلاش کردند. در این جمع انصاری مدیر اداره محیط زیست لارستان ضمن تشکر از حضور مردم بر حفظ و نگهداری تالاب و کلا محیط زیست تاکید کرد. در پایان مراسم نیز از تلاش های چندین ساله سعید خرد سبزاندیش و دوستدار محیط زیست بیدشهر تقدیر شد.

تالاب هیرم که در منطقه به دریاچه هیرم معروف است دارای افزون بر چهار کیلومتر مربع وسعت و سه متر عمق بوده که در حاشیه جاده اوز- جویم- بنارویه- جهرم و نزدیک روستای هیرم واقع شده است. آب این دریاچه شور است و در قسمت شمالی آن شمه های آبگرم که برای بیماری های پوستی مفید است نیز وجود دارد. همه ساله پرندگان زیادی بویژه درنای پاخاکستری برای گذران زمستان به این محل امن می آیند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان