میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱:۵۳ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 6 دیدگاه 1,342 بازدید

طرح ویژه بافت تاریخی لار با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تهیه می‌شود

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی خبر داد:

طرح ویژه بافت تاریخی لار با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تهیه می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، دومین جلسه مشورتی و راهبردی طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار با حضور جمعی از مدیران شهری در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

سلمان مهرابی مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی اظهار داشت: در راستای تهیه طرح متناسب با بافت تاریخی، دومین جلسه مشورتی و راهبردی طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی لارستان و با حضور شهردار و رئیس شورای شهر لار، رئیس اداره میراث فرهنگی لارستان و مشاور طرح بافت ویژه بافت تاریخی لار و سایر کارشناسان ذی‌ربط با هدف دریافت دیدگاه های مدیران و کارشناسان شهری در خصوص ویژگی­های عمومی، مبانی هویتی و چشم انداز بافت تاریخی لار برگزار شد.

وی افزود: در شهر لار با بافت تاریخی مواجه هستیم که به لحاظ ارزش تاریخی خاص و منحصر به فرد است و نمی توان با ضوابط موجود در طرح جامع با آن برخورد کرد و نیازمند ضوابط ویژه است.

مهرابی تلاش برای رسیدن به یک زبان و نگاه مشترک را از اهداف این جلسات عنوان کرد و گفت: می بایست در زمینه تبادل اطلاعاتی که در اختیار سازمان هاست با مشاور طرح همکاری شود و امیدواریم که با تشکیل اینگونه جلسات و تداوم آن بتوانیم با دقت عمل بیشتر شرایط را برای شناسایی لایه های تمدنی بافت و نقاط قوت و ضعف آن فراهم سازیم و طرحی متناسب با روح حاکم در بافت تهیه کنیم و لار تاریخی را به نسل های آینده انتقال دهیم.

وی از ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به عنوان هدف نهایی تهیه طرح بافت ویژه نام برد و اضافه کرد: در این طرح مهم حفاظت و بهسازی از شاکله ارزشمند بافت شهری مد نظر است که باید با ایجاد انگیزه در شهروندان و ساکنین، موجب توسعه هرچه بهتر بافت تاریخی لار شود.

شایان ذکر است طرح ویژه بافت تاریخی توسط مهندسین مشاور معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز و با اعتبارات دولتی در دست اقدام است و هم اکنون جهت تسهیل در انجام فعالیت مشاورین بافت در مجموعه ی اداره کل راه و شهرسازی لارستان مستقر شده اند.


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقایان ما خودمان در شهر لار کم نیرو و پتانسیل نداریم که شما بخواهید از نا کجا آباد نیرو و … بیاورید

  • تازی گفت:

   0

   0

   تفکر فاشیستی شما باعث عقب ماندگی شما شده است. مهندس مهرابی اهل نا کجا آبادی هستند که امثال شما چشم دیدن پیشرفتش رو ندارن.
   زنده باد مهندس مهرابی جوان و پرتلاش.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  چگونه است از اعتبارات دولتی با بخش دیگری از دولت قرارداد بسته میشود.. ؟؟!مهندسین مشاور معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز دیگر چه صیغه ایست.. مهندسان مشاور یعنی واگذاری کار به بخش کاملا خصوصی که طبق قوانین و مقررات در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای ان تعریف شده است..
  گزارش مملو است از واژگان مبهم و تعریف نشده و اینکه هنوز پس از گذشت این همه سال نمیدانیم به دنبال چه هستیم.. لایه های تمدنی بافت، روح حاکم در بافت، حفاظت و بهسازی شاکله بافت و .. کارمان با سخنرانی و جلسات متعدد نمیشود.. شهر قرار نیست متوفق بماند تا طرحی بیاید و متحولش کند.. خود پیشرونده و در حال تغییر است.. چند سال است طرح تفصیلی شهر بهنگام نشده است.؟ جناب شهردار و رئیس محترم شورای شهر پاسخ دهید لطفا..
  با مدیریت غلط در این حوزه عملا بافتی نمانده است.. جز تک بناهای پراکنده.. لطفا گزارش دهید که برای احیاء بافت قدیم چه کرده اید؟

 3. لاری گفت:

  0

  0

  اگه واقعا میخوایید در حق لارستان خدمت کنید اینهمه مهندس و تحصیل کرده داریم چرا غیر بومی بیاد اینجا
  مرغ همسایه غازه

 4. لاری گفت:

  0

  0

  اگه بجای افراد مسن از ایده های جوانان استفاده کنید قطعا لار پیشرفت میکنه

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشکل اینجاست در این شهر افراد خبره و کارشناس استفاده نمیکنند گویا فقط با چند کارشناس میپرند که ….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان