میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 255 بازدید

طی دو سال اخیر بیش از ۱۲ تن مواد مخدّر در لارستان کشف و ضبط شده است

طی دو سال اخیر  بیش از ۱۲ تن مواد مخدّر در لارستان کشف و ضبط شده است

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در سخنانی اظهار داشت: همه مردم جامعه بایستی با عوارض و پیامدهای مواد مخدّر آگاهی کامل داشته باشند، چرا که اگر خدایی نکرده این مواد افیونی در خانواده ها رخنه پیدا کرد، آسیب های اجتماعی در سطح گسترده گسترش پیدا می کند و در کل خانمان سوز خواهد بود.

وی ادامه داد: ما بنا به آن شرح وظایف و متناسب با آیین نامه ها و دستور العمل هایی که وجود دارد، وظیفه خود  می دانیم که در حوزه های مختلف پیشگیری، درمان و مقابله، برنامه ها و فعالیت های شورا را به نحو احسن انجام دهیم و متناسب با آن اختیارات وامکانات و منابع و اعتباراتی که در اختیار داریم، تمام توان فکری و جسمی خود را بکار گیریم، چرا که این وظیفه ذاتی و ماهیت شغلی ماست و ما را ملزم می کند که در این راستا تلاش و فعالیت نماییم.

فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: طبیعی است که در این مسیر باید اولویت بندی گردد، یعنی اول بحث پیشگیری، دوم درمان و سوم مقابله صورت پذیرد و معتقدیم که اگر سلسله مراتب رعایت گردد و اولویت بندی بشود، شاید نتیجه گیری مان بهتر شود و موفقیت هایی حاصل  شود.

حسنی تاکید کرد: حوزه پیشگیری فقط برای مواد مخدر نباشد بلکه در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و غیره بایستی پیشگیری صورت پذیرد، چون هم هزینه ها کمتر می شود  و هم آسیب ها کاهش پیدا می کند و در نهایت مجبور نمی شویم در حوزه امنیتی، برخوردهای سخت افزاری و فیزیکی انجام شود که هم نارضایتی ها بیشتر می شود و هم آسیب ها بالا می رود، همچنانکه در مسائل بهداشتی و سلامت و درمان، پیشگیری اولویت بر درمان است.

وی با تقدیر از نیروی انتظامی شهرستان در کشف و ضبط مواد مخدّر در شهرستان اظهار داشت: بنا به گزارش فرماندهی انتظامی لارستان از اول امسال تاکنون بیش از ۵ و نیم تن کشفیات مواد مخدّر داشته ایم که در این راستا ۷۵ خودرو سبک و سنگین توقیف و ۳۰۴ نفر هم دستگیر شده اند.

حسنی افزود: توان نیروی انتظامی ما باعث می شود که گلوگاه های حوزه استحفاظی ما کنترل و نظارت بیشتری گردد، تا فضا برای قاچاقچیان ناامن شود.

وی با بیان اینکه خدا را شکر مردم لارستان هیچ سهمی در بحث قاچاق مواد مخدّر و یا مصرف کننده و جابجایی مواد مخدّر ندارند؛ اظهار داشت: هوش و زکاوت نیروهای انتظامی در بحث مقابله جدّی با مواد مخدّر بالاست و قاچاقچیان بدانند که با حضور چنین نیروهای رشیدی در منطقه، نمی توانند به اهداف خود برسند.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان ادامه داد: خوشبختانه لارستان در هر سه مورد پیشگیری، درمان و مقابله در استان حائز رتبه خوبی است و این بر می گردد به  برنامه ریزی خوب دستگاه های متولی و آموزش هایی که توسط ادارات ذیربط به جامعه هدف داده شده است.

حسنی از تمام دستگاه های اجرایی شهرستان خواست که من بعد نیز  با همکاری سازمانهای مردم نهاد و سمن ها در راستای مبارزه با مواد مخدّر در شهرستان تلاش کنند.

فرماندار ویژه لارستان خاطر نشان کرد: ما اگر بتوانیم  برنامه های خوبی برای نوجوانان و جوانان در حوزه های مختلف بخصوص ورزشی، فرهنگی، مذهبی و هنری تدارک ببینیم و اوقات فراغت آنها را در منزل و خارج از مدرسه پر کنیم، قطعا شاهد کاهش آسیب ها در حوزه های مختلف می باشیم.

وی افزود: امیدواریم با هم افزایی و هماهنگی که بین جوانان و حوزه های  مختلف فرهنگی و حمایتی با استفاده از توان مردمی، سمن ها و تشکل های مردم نهاد صورت می پذیرد، بتوانیم مواد مخدر را ریشه کن نماییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود این نکته را متذکر شد که اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی و آموزشی مختص مرکز شهرستان نباشد، بلکه در کلیه شهرستان، بخصوص در بخش ها، شهرها و روستاهای تابعه اوقات جوانان و نوجوانان پر شود.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه در طی ۲ سال اخیر بیش از ۱۲ تن مواد مخدّر در لارستان کشف و ضبط شده است؛ از اعضای شورای مبارزه با مواد مخدّر شهرستان خواست  تا  با هماهنگی بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها تمامی توان و پتانسیل خود را بکار گیرند و با آگاهی و هوشمندی کامل هم افزایی بیشتری داشته باشند و در راستای مبارزه جدی با مواد مخدر همت نمایند و در این راستا از مراکز علمی و دانشگاهی هم کمک گرفته شود.

وی در پایان سخنانش خواستار تأمین اعتبار برای مبارزه جدی تر با مواد مخدّر شهرستان از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و تجلیل از نیروهایی که در راستای بحث مبارزه با مواد مخدّر شبانه روزی تلاش می کنند و جانشان را در طبق ا خلاص می گذارند؛ شد.

پیش از این نیز مسعود راسخی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان و جمعی از اعضاء شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدّر شهرستان هم پیشنهادات و راهکارهای لازم در خصوص مبارزه با مواد مخدّر در شهرستان را ارائه کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان