میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 ژوئن 2020 ساعت 4:36 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 40 دیدگاه 968 بازدید

عدالت توسعه و توسعه عدالت نیازهای مشترک مناطق حائل بین لارستان و لامرد

عدالت توسعه و توسعه عدالت نیازهای مشترک مناطق حائل بین لارستان و لامرد

عباس رستمی:‌ آب و راه دو نیاز حیاتی و اساسی مردم مناطق بین لارستان و لامرد است که باید بیشتر مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد.

دو شاخصه و عامل مهم در توسعه که منطقه بیرم در دو دهه اخیر به جای به دست آوردن، شاهد از دست دادن آن بوده است.

اگر چه منطقه ی بیرم در گذشته از مناطق برخوردار از منابع آب  قابل شرب زیرزمینی بوده است که اکثر مناطق جنوب از نداشتن آن رنج می برده اند ولی به دلیل برداشت های بی رویه و مدیریت نادرست در بخش کشاورزی، این منطقه در حال حاضر از مناطق مشکل دار در حوزه آب به شمار می آید.

در همین مدت به منظور برطرف کردن مشکل آب مناطق جنوب شاهد اجرای طرح های ملی بوده ایم که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مشکل آب شرب مناطق وسیعی را برطرف نموده است که می توان به طرح های کوثر، محرم و سد سلمان فارسی اشاره کرد ولی متأسفانه معلوم نیست چرا مناطق حائل بین این طرح های ملی از این نعمت حیاتی محروم گردیده اند. منطقه بیرم از مناطقی است که دارای مشکل بوده و یقینا در آینده دچار بحران خواهد شد.

انتظار می رود مسئولان منطقه ای و استانی به طور جدی با توسعه طرح های ذکر شده مشکل این مناطق را که دارای جمعیتی بالغ بر صد هزار نفر می باشد برطرف نمایند تا شاهد آینده روشن در این زمینه باشیم و امید را به مردم هدیه کنیم.

توسعه راه یکی دیگر از راه های توسعه و رفع محرومیت ها و از اهداف مهم مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است که برای جبران کمبودها در این زمینه تصمیم به تأسیس اداره کل راه و شهرسازی لارستان در سطح کلان گرفته شد تا با استقرار این اداره کل شاهد توسعه راه ها و جبران محرومیت ها در مناطق جنوب استان فارس باشیم.

خوشبختانه پس از چند دهه شاهد ارتقای راه ها و احداث مسیرهای جدید بوده ایم که بسیاری از مناطق را برخوردار نموده است ولی در این حوزه نیز مناطق حائل بین دو قطب جنوب فارس در ردیف مناطق کمتر توسعه یافته باقی مانده و حتی منطقه بیرم از مسیر اصلی اتصال لارستان به لامرد که در دهه شصت از مسیر دو راهی ارد به بیرم-اشکنان- لامرد، مهر و گله دار می گذشت خارج شده و به دلیل احداث مسیرهای جدید این مناطق از رونق افتاده و  به دلیل به حاشیه رفتن دچار مشکلاتی گردیده اند.

برای رفع این مشکل طرح اتصال بخش های علامرودشت، چاهورز، بیرم به صحرای باغ لارستان پیشنهاد گردید که می تواند مزایای فراوانی برای این مناطق و مناطق دیگر در بر داشته باشد که علاوه بر خروج از بن بست مناطق حائل  به نزدیک شدن مناطق شرق استان فارس به غرب استان هرمزگان تا بوشهر و خوزستان و همچنین صنایع نفت و گاز و انرژی جنوب منجر خواهد شد.

انتظار می رود این طرح بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا به موازات توسعه دیگر مناطق جنوب استان، این مناطق نیز از این خدمات بهره مند گردیده و شاهد عدالت توسعه و توسعه عدالت در همه مناطق باشیم.


40 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  2

  آخه شما که از فدائیان جعفر پور بودید چه گلی بر سر خود و مردم در این زمینه زدید ؟

 2. ناشناس گفت:

  0

  2

  […] ادعای دلسوزی برای لار؟؟؟ ایشون که ضد لاری هستند ؟؟؟؟علیه لار و مردم لار ؟؟؟؟
  طومار تهیه کردن علیه لار؟؟؟

  • رستمی گفت:

   0

   1

   جدی می گی عزیزم؟!‌خب مگه مجبوری دروغ بگی؟ حالا اگه راست می گی سندش رو کن.بنده همه مواضع شفاف.تو هم شفاف باش.

 3. ناشناس گفت:

  0

  1

  با همین سیاست مدعی گری بیرم را تکه تکه کردی وبرای ۴ روزه دنیا و اینکه بتونی […] خودی نشون بدی تا یک نفر تو را بشناسن به جعفر پور چسبیدی

  • طالبی گفت:

   0

   1

   رستمی؟؟!!! این شخص همونی نیست که طومار علیه لار جمع میکرد؟؟ آدم […]

 4. ناشناس گفت:

  0

  2

  آغا جااان تو مردم را به جان هم ننداز بزرگ ترین کمک به لارستان کردی همین کافیه

  • رستمی گفت:

   0

   0

   یعنی این مطلب و مطالب دیگر که در این سایت و نشریات موجوده مردم را به جان هم انداخته؟ مطلب طوری بنویس که خودت ضایع نشی. بنده یک معلم ساده هستم و دیگر هیچ

 5. ناشناس گفت:

  0

  1

  بله آقای رستمی ادعای دلسوزی برای لارستان می کند ادعای تقوی و دیانت می کند خیلی هم خوب است در آموزش و پرورش بیرم یک […]

 6. یک پیشنهاد. برای. اهالی. بیرم گفت:

  0

  1

  بعداز. شهرستان. شدن. گراش. و. اوز. ارتباط. زمینی. وجغرافیایی بیرم. با. لارستان. قطع. شده. است. واز انجاییکه از نظر. فرهنگی هم مردم. بیرم. به. لامرد. نزدیکتر هستند. لهتر. است. که. بیرم. تابع. لامرد. باشد. از نظر. بودجه. وتوسعه به نفع. بخش. بیرم. است. که. با. شهرستان لامرد. باشند

 7. ناشناس گفت:

  0

  1

  آغا جااان هر کاری که تونستی برا جعفرپور کردی دم از قانون می زنی بی قانون ترین آدم خودتی در محله خود که جایگاهی نداری برای خوش خدمتی به […] قانون را زیر پا گذاشتی
  اگر روشنفکر و دلسوز تویی وای بحال منطقه

 8. محمد مهدی گفت:

  0

  1

  آقای رستمی

  دقیق نمی دانم که شما چرا هر چند صباح جریان فکری و نوشتاریتون رو عوض میکردی اگر شما دلسوز مردم بودید چرا در ۴ سال پیش چنین ننوشتید؟؟

  شما بخاطر اینکه با جعفرپور بودید لام تا کام حرف نزدید چطور شد الان دستتون به قلم رفته

  • رستمی گفت:

   0

   0

   اتفاقا همین مطلب و مطالب دیگر از ۵ سال پیش هم گفتیم و نوشتیم و روی همین سایت با عنوان راه توسعه توسعه راه موجوده.
   تو هم که خودت کشتی از عصبانیت
   بنده هم در بیرم و هم لار و دیگر مناطق می شناسند عملکردم هم مشخص و واضحه.اماده هستم در خدمتتون باشم اگه خودتون معرفی کنید.شما یک شخص یا وابسته به کسی هستی که از شفافیت می ترسه و فقط دنبال نوچه پروری هست

  • علی گفت:

   1

   0

   مطالب اقای رستمی در سایتها و نشریات مختلف مطالعه نموده ام .وی در طی سالیان گذشته تا کنون مواضع مشخص داشته و معمولا به دنبال انعکاس مسائل منطقه بوده و موفقیتهای زیادی در این خصوص داشته است. شما هم بجای تخریب که به ایشان نمیچسبد به فکر مطالب مثبت و حمایت از وی باشد

 9. شهروند بیرمی گفت:

  1

  0

  تا اونجایی که من اقای رستمی رو میشناسم،ایشون مشکلات و مسائل منطقه رو خوب میشناسن و از گذشته تا الان به مسئولان تصمیم گیر در قالب مطالبات مردمی،انعکاس دادن.این مطلب هم از مطالب مورد نیاز این مناطق هس،که به خوبی بهش اشاره کردن.

 10. Sohrabmohammadi گفت:

  1

  0

  عرض ادب جناب رستمی عزیز
  فارغ از هر نوع نگرش سیاسی هر برنامه یا فعالیت عمرانی که منجر به توسعه و رونق دو بخش بیرم و صحرای باغ گردد از هر نظر قابل دفاع خواهد بود، خصوصا منطقه صحرای باغ که واقعا از حیث راه های مواصلاتی در بن بست قرار گرفته و چشم امید مردم این دیار برای فرار ازین وضعیت اجرای طرح های توسعه ماندگاری همچون این خواهد بود. پس کمی منطقی به موضوع نگاه کنیم و باعث پیشرفت مناطق عقب مانده جنوب لارستان باشیم.

 11. محمد گفت:

  1

  0

  درود برجناب رستمی دلسوز
  خیلی نمیخواد ذهنتون رو درگیر این کامنتای سرتا پا دروغ کنید شما مواضعتون وهدفتون در راستای خدمت به مردم بوده وان شاالله که در ادامه هم تلاشتون خواهید کرد
  این افراد هم منافع اربابشون به خطر افتاده و مثل مگس دور شیرینی وز وزی میکنند و تمام مردم هم این افراد رو میشناسند

 12. ناشناس گفت:

  0

  1

  رستمی همه می شناسند برگ سوخته کتاب تاریخ بیرم هست . همیشه مخالف جریان آب حرکت می کند . از اون آدمهای یک دنده محله گرا .تخریب چی حرفه ای در زمینه های مختلف .
  برایش مهم نیست تیغش ببرد می زند کافی است مخالف عقیده اش باشی احمدی نژادیسم مطلق .

 13. ناشناس گفت:

  0

  1

  این بنده خدا که ادعای پرفسوری می کنه و همیشه قیافه حق به جانب میگیره و با پرخاشگری و فریاد رعایت شان و شئون هیچ کس نمیکنه و اسمش میزاره مطالبه گری همه از دستش فراری اند . رستمی هست اما رستم نیست […] هست .

 14. مجید م گفت:

  0

  1

  با سلام
  یک انتقاد به آقای منشی عزیز و بزرگوار
  در این مدت آفتاب لارستان مطالب اشخاصی رو در سایت میذارن که ارزش ۲ ریالی هم واسه شهرشون و منطقه قائل نمیشدن و برای حفظ سمت و منافع خود دست به همه کارهای غیر اخلاقی زدند پس چنین اشخاصی رو نباید به عنوان فعال فرهنگی و یا هرچیزی دیگری دانست.

  سخن دوم با جناب رستمی
  مرد مومن شما که دم از پیشرفت و حیات و ترقی میزنی چرا در ایام انتخابات و قبل از اون با هزاران ترفند می خواستید آبروی مومنی رو ببرید که خودتون در سمتتون بمانید و بعد ارتقا بگیرد. دوره سیاه بازی تموم شده هرچی قدر سیاه نمایی کنید مثل چنین روزهایی چهره واقعی شماها نمایان میشه.

 15. حسین محمدی گفت:

  0

  1

  آقای رستمی
  شما کا از بله قربان گویان جعفرپور بودید و زمان انتخابات همه نوع تخلفی کردید رای بیاره چرا زمان ایشون مطالبه گری آب و راه از ایشون نکردید

 16. ناشناس گفت:

  1

  0

  جناب دکتر رستمی یک شخصیت خیرخواه ،معلم ساده و بی الایش هستند امیدواریم همیشه قدر انسان های تحول گرا و مردمی بدانیم و اون عزیزان که طومار به آقای رستمی نسبت میدن پیاده نظام آقای xوyهستند که اگه لازم شد بیشتر در موردش افشاگری خواهیم کرد

 17. رستمی گفت:

  0

  0

  این متن یک مطلب کاملا عمرانی است. جناب ناشناس که با عناوین دیگه هم کامنت میذاری نظرت د ر مورد مطلب بنویس.چرا فحش می دی؟
  آخه به خودت وخوانندگان احترام بگذار حداقل
  این دنیا چند روز بیشتر نیست
  بنده با تمام وجود در خدمت هستم اگر ظلمی به شما کردم عذرخواهی کنم

 18. ناشناس گفت:

  0

  2

  جناب رستمی
  دست شما رو شده همیشه هستند عده ای که اولش شعار خدمت و دلسوزی میدن اما پوش این نقاب دلسوزی منافع شخصی است .

 19. ناشناس گفت:

  0

  2

  آخه سیاست شما همین هست لباس عمرانی به تن می کنی ادعای روشنفکری و دلسوزی می کنی اما در عمل خلاف اون عمل می کنی و عقده های شخصی اعمال می کنی همیشه این طور بوده و هستی …

 20. دکترای حقوق جزا گفت:

  0

  0

  آخه چیزی که بنده در خصوص شما شنیدم در حد حرف هستی ومنشا اختلاف بوده اید شما که زمان جعفر پور مطالبه گری فراموش کرده بودید

  • رستمی گفت:

   0

   0

   اتفاقا مطالبات بنده از دوره جناب دکتر جعفر پو که شخصیتی متعهد هستند شروع شد و با زبان مطالبه گری هم بوده و فیلمش هم موجوده و آقای دکتر جعفرپور هم مطالبات ما را دنبال کردند. در خصوص شهرک صنعتی حدود ۲ میلیارد تومان شامل خط انتقال آب . شیکه داخلی آب و زیر سازی و لبه گذاری انجام شد که از دکتر جعفرپور تشکر می کنم. متاسفانه پس از اتمام شورای چهارم تا کنون حتی یک ریال جذب نشده که شما باید به جای فحش دادن دنبال علت نشدن ادامه کار باشید.
   موضوع دوم طرح راه و خروج از بن بست بیرم بوده که آقای دکتر جعفرپور تا روزهای آخر پیگیر بودن و در بودجه ۹۹قرار دادند

   ایجاد پارک جنگلی با اعتبار حدود ۱۰۰میلیون تومان با همکاری شورای بخش از دیگر اقدامات انجام شده است که خط انتقال برقش هم انجام شده.

   طراحی ورودی کمال آباد که نقشه ان توسط مهندس مهر افروز مشاور اداره کل و مساعدت اداره کل راه و شهرسازی لارستان انجام شد
   و….
   این ها مطالباتی بوده که بنده به عنوان عضو شورای چهارم با همکاری دیگر اعضا و مسوولین از نماینده محترم مطالبه و دنبال کردیم.

   اگر به جای این اراجیف کمی به وجدان خودت مراجعه کنی و یا در همین سایت جستجویی کنی متوجه می شوی که مطالب بنده در خصوص مطالبات مردمی از چندین سال قبل موجود است.

   البته برای آدم های منصف گعتم شما که اسیر خشم و غضب خودتون هستید

   اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  برادر فقط بلد هستید صحبت کنید هیچ چیز هیچ چیز هیچ چیز […]

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  ااقای دکتر رستمی هر اقدامی انجام داده صرفا به خاطر دفاع از حق و حقوق مردم بوده که از بی کفایتی مسئولین بیرم بوده و مواضعشون مشخص بوده وصراحتا حرفشون زدن و به خاطر صراحت بیان ایشان منافع اختاپوسها که دور بیتالمال پیچیده بودن به خطر افتاده وطبیعی هست که این افراد نا لایقی اربابا نشون رو به اقای دکتر بچسپونن

  • ص. ا گفت:

   0

   1

   به به آقای رستمی بی […]، متعصب محله گراکه درلباس دفاع ازمردم همیشه مواضع ومنافع شخصی داشته، فقط طیف خاصی ازاقوام ایشان طرفدارایشون هستن ولی بین اکثرمردم چهره ی […] دارن. آقای رستمی شمامهره ی[…]

 23. محمد گفت:

  0

  0

  درود بر جناب دکتر رستمی عزیز که همیشه در راستای منافع مردم دست به قلم شده است

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقایان محترمی که توهین و تهمت میزنید انصاف هم ندارید مشکل بیرم دقیقا نفاقی که درون شما وجود داره هست خواهشا فرومایه نباشید

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفم برای شما برادر عزیز که هنوز شما این به اصطلاح دکترتون رو نشناختید . البته حق دارید دوران فیس و افاده و غرور شما بعد از جعفرپور به تاریخ پیوست الان باید دست و پا بزنید شاید رمقی داشته باشید و هر از گاهی در کوچه و بازار فرد ناشناسی به شماها سلام کند وگرنه […] مردم شدید

 26. ناشناس گفت:

  0

  0

  هر کس دیگه هم که بود در این مملکت با امکانات دولتی در وقت اداری می نشست و درس می خواد نه دکتری بلکه پروفسور […] فردای قیامت باید جوابگو باشد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ماهیت آموزش و پرورش تدریس و تحصیل است و بنده هم کاری جز این ندارم نه مثل بعضی ها از حق مردم بیرم خوردم و نه امتیاز اقتصادی و …گرفتم و نه نوچه پروری کردم. خودم هستم . نه حسادت دیگران خوردم .

   پس شما نه چشم پیشرفت بیرم دارید و نه افراد و پیشرفت بنده هم که یک پیشرفت علمی است شما را اذیت می کند.
   این رفتار شما آدم را به یاد جمله ای از شهید بهشتی می اندازد که به آمریکا گفت:

   آمریکا از ما عصبانی باش و واقعا برام سخته ادامه اش را بنویسم.

   با عرض معذرت از خوانندگان بزرگوار

 27. از بیرم گفت:

  0

  0

  کامنتا رو خوندم
  جالبه که یکی دو نفر با هوچیگری فقط به نویسنده تاخته اند گمون نکنم اصلا متن را هم خوانده باشند.
  این هوچیگران را در بیرم می شناسیم. گروهی اندکند با هیاهوی زیاد که پشت سر عاملی جمع شده اند که برای مردم بیرم شناخته شده و هیچ مقبولیتی ندارند. حالا این یکی دو نفر که با اسامی مختلف با فحاشی به دکتر رستمی عزیز عقده گشایی می کنند خودشون بگویند چه گلی به سر بیرم زدند در حالی که مسوولیت بیرم سالهاست در دستان بی کفایت آنها ست
  با فحاشی پشت نام جعلی در فضای مجازی حتما بیرم به پیشرفت می رسانید شما اختاپوس‌ های معلوم الحال

 28. رستمی گفت:

  0

  0

  آقای ناشناس بیش فعال

  بنده آمادگی دارم اگر شما جرات و منطق دارید با معرفی خودتون و حتی با حضور شخص ثالث به مشکلات شما پاسخ دهم. البته ماهیت شما برای بنده مشخص است . چون مسبوق به سابقه در این موارد هستید.

 29. بی می. گفت:

  0

  0

  باسلام مطلب دکتر رستمی بسیار مفید و کارشناسانه هست. اما از نوع کامنت ها مشخصه که یک نفر بد جور از دست دکتر عصبانی هست بجای ارائه راهکار به عقده گشایی پرداخته.

 30. ناشناس گفت:

  0

  1

  متاسفم که همیشه شما چشم بر حقایق می بندید به اطراف خود نگاه کنید تا حقایق روشن شود من یکی تاسف می خورم به نوع نگاه استبدادی رستمی در بیرم که نگاه از بالا به پایین برای همه داره . هیچ کس رو قبول نداره

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  بیرم رسما باید شهرستان شود بی چکو چونه همه باید کمک کنن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان