میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲:۳۷ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 686 بازدید

عزت ملی و حفظ استقلال کشور در تبلیغات نامزدها مورد توجه قرار گیرد/ نباید در مورد «سند ۲۰۳۰» با تسامح برخورد شود

امام جمعه لار در خطبه‌های نماز جمعه:

عزت ملی و حفظ استقلال کشور در تبلیغات نامزدها مورد توجه قرار گیرد/ نباید در مورد «سند ۲۰۳۰» با تسامح برخورد شود

امام جمعه لار در خطبه های نماز جمعه این هفته، تغییر نظام اسلامی را هدف نهایی دشمنان انقلاب دانست و تأکید کرد: موضوع اقتصاد و توجه به استقلال کشور باید در برنامه های نامزدهای انتخابات مد نظر قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان لارستان در خطبه اول ولادت حضرت ولی عصر (عج) را به همه مسلمانان و شیعیان و طالبان حقیقت تبریک گفت و در ادامه بیان کرد: در روایت های دینی انتظار به عنوان یک عمل تعریف شده و افضل الاعمال انتظار فرج است. وی در ادامه وظایف منتظران ظهور را برشمرد و گفت: اولین وظیفه منتظران شناخت امام زمان بر حسب جایگاه و مقام الهی و دینی است؛ دومین وظیفه الگوپذیری از امام زمان و سومین وظیفه وحدت و همدلی با یکدیگر است که این ویژگی در کلام خود آن حضرت هم آمده است.

امام جمعه لار در ادامه یکی از موانع ظهور را وجود اختلاف در جامعه دانست و گفت: اختلاف سلیقه امری طبیعی است و این اشکالی ندارد ولی آن چیزی که مشکل ایجاد می کند، اختلاف در مبانی و گذشتن از خط قرمزهاست. وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: در آستانه انتخابات نباید به سمتی برویم که در تبلیغات نزاع و دودستگی در جامعه ایجاد شود.

این استاد حوزه و دانشگاه «تولی و تبری»، «بی تفاوت نبودن در برابر انحرافات فکری» و همچنین «فراموش نکردن سنت‌های نیکو» را از تعهدات شیعیان در عصر غیبت دانست.

حجت الاسلام موسوی در خطبه دوم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد مواجهه دشمن با نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: دشمن در مواجهه با نظام اسلامی سه هدف را دنبال می کند، یکی ایجاد ناامنی و آشوب در کشور، دیگری ایجاد بیکاری که زمینه فساد را فراهم می‌آورد و در آخر تغییر نظام اسلامی که هدف نهایی دشمنان انقلاب است.

امام جمعه لار با تأکید بر اینکه مسأله مهمی که کاندیداها باید به آن توجه داشته باشند مسائل اقتصادی است، تصریح کرد: مسئله عزت ملی و توجه به استقلال کشور، پایمال نشدن خون شهدا، استفاده از محصولات داخلی و عدم دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی باید مورد توجه نامزدها قرار گیرد.

وی با اشاره به گله مندی مقام معظم رهبری از شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند ۲۰۳۰ گفت: بخش هایی از این سند در تضاد صریح با آموزه های دینی است؛ بنابراین با مسئله به این مهمی نباید با تسامح برخورد شود.

امام جمعه لار در مقام بیان بخش هایی از این سند تصریح کرد: در این سند آموزش دین خلاف حقوق بشر دانسته شده، ولی آموزش مسائل جنسی در سطح مدارس در قالب ترویج بهداشت جزو حقوق بشر دانسته شده است. وی اضافه کرد: مسئولان می بایست به وظایف محوله خود عمل کنند و نگذارند کار به جایی برسد که رهبری مجبور به دخالت شوند.

موسوی با انتقاد از مسئولان مربوطه در خصوص عدم اجرای سند تحول آموزش و پرورش که با نظارت رهبر معظم انقلاب تدوین شده است تصریح کرد: آموزش و پرورش شکل دهنده ی هویت نسل آینده کشور است و باید به آن توجه خاص شود.

وی در پایان حضور مردم پای صندوق های رأی را تضمین کننده امنیت کشور و تأمین کننده منافع ملی و عامل استحکام اقتدار ملی دانست و از همه مردم برای شرکت با بصیرت در انتخابات هفته آینده دعوت کرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان