میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 فوریه 2014 ساعت 1:13 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر 56 دیدگاه 6,909 بازدید

عشقي كه آفسايد نبود!

eshgh-o-ofsideدر حاشيه اجراي نمايش «عشق و آفسايد»

عشقي كه آفسايد نبود!

حميد منشي: «عشق و آفسايد»؛ تازه ترين نمايش «جمشيد طاهريان» را بايد بي گزافه يك نوع پوست اندازي در لحن و فضاي آثار او دانست. او اين بار برخلاف دفعات پيش بجاي انتخاب متني با نثر مصنوع و لحن حماسي به سراغ متني با نثر ساده و لحني طنز رفته است. بازيگران «عشق و آفسايد» نيز برخلاف نمايش قبل خود «گزارش شاه كشي…» بجاي روخواني و «ادا»ي ديالوگ هاي متكلفانه، ديالوگ هاي دروني شده نمايش را «بيان» كردند. از اينها گذشته با كمي اغماض مي توان گفت اغلب عناصر اين نمايش در جاي خود قرار گرفته اند و همين امر باعث شده تا باز هم با كمي اغماض هر مخاطبي با هر نوع ديدگاه و طبقه اي از ديدن اين نمايش احساس رضايت كند. اما چرا نمايش «عشق و آفسايد» كار متمايزي از آب درآمده است؟

۱) انتخاب موفق متن

انتخاب نمايشنامه «عشق و آفسايد» به حق نقطه قوت جمشيد طاهريان است. متني كه گذشته از چند ارجاع گُل درشتِ برون متني و شعارگونه، تاكيد بيش از حد بر يكي دو شعر تكراري و نازلِ سانتي مانتال، ضرباهنگ كُندِ ابتداي متن، عنوان غلط انداز و غير مناسب و متناسبِ نمايشنامه و… در كليت خود قابل دفاع و حتي قابل تحسين است. استفاده مناسب از تمثيل، آشنازدايي از داستان آشناي شنگول و منگول، طنز مناسب موقعيت و گفتار، ديالوگ هاي درخشان و از همه اينها مهمتر موفقيت در قصه گويي از نقاط قوت اين نمايشنامه محسوب مي شود. نويسنده متن به خوبي توانسته بجاي داد و هوار عقيدتي، به سادگي و طنازي غير از پرداخت تمثيل گونه ي «عشق»، مضامين حقوق بشري (بطور عام) و حقوق زنان را (بطور خاص) نه فرياد كه نجوا كند. اثري كه بدون افتادن به چاه ساده لوحي و سطحي نگري به چاله نخبه گرايي و روشنفكري نيز نيفتاده و هر مخاطبي بسته به ظرفيت فكري و ذهني خود مي تواند به خوانش آن بپردازد.

۲) بازي هاي قابل قبول

پيش از اين گفتم در نمايش «عشق و آفسايد» غالب عناصر در جاي خود قرار گرفته اند. يكي از اين موارد بازيگران هستند. اگر شيوا منتظري در نمايش قبل بواسطه «بيان» نه چندان مناسب خود مبدل به پاشنه آشيل نمايش و بازي هاي آن شده بود در اين نمايش دقيقا در جاي خود نشسته و بيانش اين بار نه تنها مخاطب را آزار نمي دهد كه او را با خود همراه مي سازد. اكبر طاهريان نيز در اين اثر به استثناي چند توپوق و چند بار عبور از لهجه جنوبي كه براي خود انتخاب كرده بود، توانست تا حد زيادي رضايت مخاطبان را جلب و بازي خاطره انگيزي از خود بجا بگذارد. اما برسيم به مرجان افروز كه به جد بايد وي را پديده بازيگري لارستان لقب داد. او در اين اثر تا حد زيادي توانست پتانسيل بالاي بازيگري خود را نشان دهد. (درباره او به همين تعريف اكتفا مي كنم چراكه كمتر پيش مي آيد نگارنده اينقدر از كسي تعريف كند!) خلاصه اينكه به زعم نگارنده هر سه بازيگر اين نمايش تا حد مناسبي توانستند از پس عينيت بخشيدن به ذهنيت نويسنده متن برآيند.

۳) كارگرداني موفق

هرچند نگارنده معتقد است سرعتِ پيشرفتِ كارگرداني طاهريان طي مدت طولاني كه كارگرداني مي كند قدري كُند است اما از انصاف نبايد گذشت و بي هيچ مبالغه اي بايد او را موفق ترين كارگردان حال حاضر صحنه تئاتر لارستان ناميد. مثلا در همين اثر بي شك حضور او باعث شده استاندارد يك تئاتر موفق تا حد زيادي رعايت شود. ميزانسن هاي خلاقانه، اجتناب از شلوغي مرسوم و متعارف كارهاي طنز و استفاده از تمامي عناصر صحنه، موازنه نسبتا موفق بين طنز موقعيت و گفتار و استفاده كمتر از اطوار لوث و خفيف كارهاي مشابه، طراحي خوب لباس و در كل ايجاد فضاي مفرح و تاثيرگذار بر انواع متفاوت مخاطب از نقاط قوت كار جمشيد طاهريان در نمايش «عشق و آفسايد» محسوب مي شود. البته در اين بين نبايد ضعف شديد موسيقي متن، ريتم كند ابتداي نمايش و يكي دو مورد جزئي ديگر را نيز به عنوان آسيب هاي كارگرداني اثر فراموش كرد.

تمام اينها به اضافه موارد ديگري مثل پوستر ديدني اين نمايش با كاريكاتورهاي «مهدي عباس زاده» و گرافيك «مهدي باقرنژاد» باعث شده تا نمايش «عشق و آفسايدِ» جمشيد طاهريان تا مدت ها در ذهن مخاطبانش باقي بماند. مخاطبي كه اينك متوجه شد مي تواند نمايشي ببيند كه هم در كل وقت اجراي آن بخندد و هم به ظرايف آن بينديشد. نمايشي كه بي شك مي تواند طيف عمده اي از مخطبان عام و خاص را با هنر تئاتر آشتي دهد.


56 نظر

 1. ابراهیم توسلی گفت:

  0

  0

  کاملا موافقم. در مورد خانم افروز هم من نمایش “یک تکه از گفتار…” رو که دیدم بهش گفتم یکی از بهترین بازیگران تئاتر لار هستش.خیلی قویه

 2. يك تماشاگر عام گفت:

  0

  0

  البته حرف شما متين ولي به گرد نمايش اخير گرو ه آرش نميرسه. ترن رو عرض ميكنم خدمتتون.

  • يك تماشاگر خاص گفت:

   0

   0

   شما چي رو با چي مقايسه مي كني؟! اصلا اين دو نمايش با هم قابل مقايسه نيستند. مثل اينكه بخواهيد فيلم هاي جمال شورجه را با اصغر فرهادي مقايسه كنيد!!!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ترن يه كار كاملا كپي شده است دوست عزيز كه اگر حمايتهاي مادي و معنوي بعضيها نبود نه گروه آرش بزرگترين گروه استان هم نميتونست اجراش كنع

  • من هیچ نمیدانم(یک تماشاگر خام) گفت:

   0

   0

   میخواستم در جواب تماشاگر خاص بپرسم اما چون اون قسمت دیگه گزینه پاسخ دادن نداشت اینجا نوشتم… خوشحالم که آفتاب لارستان تونسته مخاطب خودش رو حداقل در وادی هنر پیدا کنه و جایی باشه که سلیقه های گوناگون هنری رو جذب کنه. سوال از یک تماشاگرعام؟ چه پارامتری در نمایش ترن وجود داشت که شما احساس میکنید کارش از این کار مورد بحث قوی تر بود؟ در اینکه نمایش ترن کار خاصی بود شک نیست به جهت تعدد بازیگر و زمان طولانی و همچنین ملودرام بودن کار(خنده و گریه توأمان) اما دیالوگهای فلسفی و پیچیده که ذهن مخاطب عام رو اذیت میکرد مشکل کار بود.
   سوال از تماشاگر خاص؛ آقای خاص یا خانم خاص! شما کدام کار را مشابه اثر جمال شورجه و کدام کار رو شبیه اصغرفرهادی میدونید؟؟

 3. تئاتري گفت:

  0

  0

  نمايش فوق العاده اي بود. با نوشته آقاي منشي هم كاملا موافقم. خانم افروز سنگ تموم گذاشتن. بچه ها متشكريم.

 4. يك تماشاگر عام گفت:

  0

  0

  واقعا راست ميگين. من چي رو با چي مقايسه ميكنم. معذرت ميخوام تماشاگر خاص. گروه آرش ديگه فقط كارهاي خاص انجام ميده كه تماشاگرش رو غافلگير كنه. ممنون از هشدارت

 5. ... گفت:

  0

  0

  امیدوارم نقد آقای منشی منصفانه باشه

 6. 0

  0

  در مورد بازی ها با آقای منشی موافقم اما ناگفته نماند خانم منتظری نسبت به بازی اولش در هزارو یک شب غوغا کرد.و در عشق و آفساید هم به طرز رضایت بخشی در صحنه حاظر شد.خانم افروز هم بازی لذت بخشی رو ارائه دادن

 7. سارا گفت:

  0

  0

  خیلی عالی بود من واقعا خوشم اومد، هم خانم افروز هم خانم منتظری. و آقای طاهری فوق العاده بودن.تبرررررریک

 8. سین گفت:

  0

  0

  خسته نباشید و خدا قوت به گروه اجرایی این کار.

 9. من هیچ نمیدانم گفت:

  0

  0

  با توجه به استقبال لارستانی ها و علاقه وافرشان به تاتر و نمایش
  پیشنهاد میکنم
  اگه مسولین شهر همت کنند و سینما آزادی رو خراب کنند و جاش سالن نمایش درست کنند از همین بچه های تاتری کلی بازیگر حرفه ای ساخته میشه (به جهت استشمام خاک صحنه) بعد معروف میشن و بعد بازیگر سینما میشن بعد دوباره سینما آزادی رو بسازن تا رونق بگیره! یعنی میشه بشه!

 10. من هیچ نمیدانم گفت:

  0

  0

  آقا نقدتون خیلی دست به نقد بود خوشمون اومد.
  توی نقدتون هم میخ زدید هم نعل (شیطنت درحد تیم ملی)ههه

 11. محمدجوادصفایی گفت:

  0

  0

  سلام به همه ی شما عزیزان
  خوشحالم که این نمایشنامه از من در لارستان عزیز به اجرا رفته است، آن هم توسط جمشید طاهریان عزیز که حق استادی بر گردن من دارد
  نقد نویسنده ی محترم-جناب آقای منشی – را هم می پذیرم با این توضیح که اصولا من بااینکه بیش از بیست نمایشنامه نوشته ام خودم را یک نمایشنامه نویس نمی دانم .راستش را بخواهید از آنجایی که لامردیم و ساکن لامرد،به وضوح می بینم که زندگی در شهر های کوچک آن اکسیژن لازم برای رشد و بالندگی را به مغز هنرمند نمی رساند.
  نویسندگی باید یک جریان پیوسته و پویایی شامل : دیدن،خواندن، نوشتن ، اجرا شدن و در معرض نقد قرار گرفتن باشد تا رشد اتفاق بیافتد. چیزی که سال ها پیش که شیراز بودم برایم اتفاق می افتاد.
  بنابراین قدر و اندازه ی این موقعیت جدید اجرای نمایشنامه ام در لار را می دانم،.
  به هر حال تماشاگران جدید، هوای تازه ای وارد اتمسفر من می کنند.منتظر نقد های شما عزیزان هستم .از این شرط های بی خود هم ندارم که نقد باید چنین باشد و چنان نباشد.
  به امید دیدار شما خوبان

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   خوشحالم که نظر یک نویسنده روشنفکر رو خوندم بدون هیچگونه تعصب
   هنر شما این است که در یک دنیای کوچک و دور افتاده غمهای جامعه ای بزرگ را به تصویر کشیده اید. و به قول خودتان بدور از امکانات شهرهای بزرگ
   با آرزوی سربلندی برای شما

 12. 0

  0

  حرف شما متین…و اما راجب بازی ها،آقای اکبر طاهریان خوب کار کردن،خانم افروز هم لودگی زیاد داشتن و به نظر من مخاطب زننده بود،و خانم منتظری این بار با صدای زیبا دلنشین و بتزی معقول و دلنشین در صحنه بازی کرد، خانم منتظری اگر کامنت منو خوندین امیدوارم بتونم بقیه ته آتر های شما رو ببینم و لذت ببرم، به نظر من شما باید در گروه آرش بازی کنید که کاملا خاص بشید و با بقیه ….
  و اما جمشید طاهریان،کارتون خیلی خوب بود،بازیگراتون کاملا مچ هستن
  ممنون

 13. ... گفت:

  0

  0

  ممنون از بازی زیبای خانم شیوا منتظری

 14. 0

  0

  من با نظر عام موافقم خانم منتظری در گروه آرش به ایفای نقش بپردازید تا در گروه های دیگر حیف نشید اینو از صمیم قلب گفتم.و در مورد لودگی خانم افروز هم موافقم در شعن یک دختر نیست این حرکات رو انجام بده.درسته که این یک نمایش هست اما در چارچوب قوانین کار کردن خیلی بهتر است

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   گروه ارش فقط واسه افراد خاصي بخصوص از […] بازي داره نه واسه همه.ظاهرا خانوادگي شده!

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   باز هم سوء استفاده از نام بنده
   آخه این همه اسم خوشکل موشکل! چرا این اسم رو برداشتین؟!! چرا با احساسات من بازی میکنید؟ اصلا من این نمایش رو ندیدم که بخوام برای بازیهاشون نظر بدم. بازیگران این نمایش عزیز هستند و اختیار دست خودشونه که توی کدام گروه بازی کنند همین.

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   در جواب ناشناس:
   ناشناس عزیز شما اگه خیلی دوست داری برای گروه آرش بازی کنی خب برو پیشنهاد بده فکر نکنم از اینکه تعداد هنرمندان گروهشون بالا بره ناراحت بشن! مگه اینکه بی نظمی توی کار باشه ، که هیچ گروه هنری تاب تحمل بی نظمی رو نداره
   تازه اگه اون جور که شما میگید هم باشه که نیست مسولان هر گروهی برای خودشون منشور و اساسنامه ای دارند شاید دوست ندارند نیروی جدید بگیرند! اگه توی کار ترن توجه کرده باشین متوجه میشین که حدود ۳۲ بازیگر رو دور هم جمع کردند که برای یک نمایش در لار واقعا بی سابقه بوده و تعامل با این تعداد هنرمند با سلایق مختلف اون هم توی محیط تاتری لار خودش بزرگترین هنر هست. و با ادعای شما کاملا در تضاد.
   در مورد خانوادگی بودن گروه باید بگم در بهترین ساخته های سینمایی و تلوزیونی ایران هم وجود داره در سریالها مثل شبهای برره که نویسنده آن با بازیگرش خانم شقایق دهقان زن و شوهر هستند و خیلی از این جور روابط خانوادگی و فامیلی

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بله كپي كردن كار كردن كه سخت نيس حالا چه با ۳۲ بازيگر چه با ۳۲۰ بازيگر!الحمداله فقط تماشاچي تئاتر هستيم هيچ رغبتي هم به اومدن در تئاتر بخصوص گروه آرش نداريم!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دوست عزيز مي فرمايند خانم منتظري برن به آرش.خب وقتي خانوادگيه و بازي فقط به افراد خاصي ميرسه جايي براي ايشون نخواهد موند!

 15. مخاطب گفت:

  0

  0

  ببخشيد عزيزى که گفته بوديد ترن يک کار کپى شده هست,يه سوال داشتم:
  ميتونيد بگيد کارکپى يعنى چى؟
  اگه منظورتون متن هست که بايد بگم همين کار عشق وآفسايد هم در چند شهر ديگه با کارگردانهاى ديگه اجرا شده.
  اصلا يه مثال بارز تر: توى تهران ۵۰درصد تئاترها, متن هاي خارجى از نويسندگان خارجى هستند. شما به اونها هم ميگيد کپى آيا!؟؟؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نخیر دوست عزیز بنده خودم فیلم ترن که در تهران اجرا شده است رو دیدم خیلی شبیه بود به این چیزی که تو لار اجرا کردن.ماکه هرچی یادمونه کارهای گروه ارش در این چندسال اخیر کپی و نمونه اجرا شده تو تهران بوده با کمترین تغییر ممکن.گروه ارش باید بدونه کار کردن باید هدف داشته باشه.دنبال کردن هدف افراد دیگه راه به جایی نخواهد برد

 16. بی سواد گفت:

  0

  0

  عزیزکپی یعنی عین کارو کارگردانی رو تقلید کنی نکه متن کسیو کارکنی حالا قضاوت کنین که کپی کار میکنه

 17. 0

  0

  مخاطب عزیز بله کارتون کاملا کپی شده بود حتی میزان سن

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   در جواب من هیچ نمیدانم
   اینکه کسی بخواد جای کسی حرف بزنه و با نام او کامنت بذاره از کپی کردن بدتره! این همه اسم توی دنیا هست چرا اسم منو انتخاب کردی دوست عزیز؟! اگه قرار باشه همه دنیا مثل من هیچ نمیدانم باشند که آجر رو آجر بند نمیمونه!
   پس بیهوده منو قاطی دعواهای خودتون نکنید. دفعه دیگه که نمایش گروه آرش رفت اجرا،شهامتش رو داشته باشید همونجا رک و پوست کنده بلند بشید و بگین که کارشون کپی بوده.
   ضمنا کپی کاری توی کشور ما یه چیز روتین و معمولی هست وقتی برنامه های خبری شبکه ملی ما خیلی ساده از دکور،تیتراژ و حتی دیالکتیک بنگاه سخنپراکنی روباه پیر(بی بی سی) کپی میکنه، وقتی کارگردان فیلم آژانس شیشه ای جناب آقای ابراهیم حاتمی کیا از فیلم بعدظهر سگی کپی میکنه.وقتی شبکه استانی فارس از شبکه سراسری کپی میکنه.
   حالا یک بنده خدایی توی شهر ما بیاد از میزانسن نمایش اجرا شده تهران کپی کنه راه دوری نمیره. بنظر من نمایش ترن که توی لار اجرا شد از اجرای تهران بهتر بود و بازیهای قوی ارائه کردند. هرچند درکل نمایش ترن یک نمایش متکی بر دیالوگ و بیان بود تا یک نمایش بر پایه اکت و بازی. ساده تر بگم بیشتر لفاظی بود تا بازی!!
   در پایان از گردانندگان محترم سایت خواهشمندم در راستای رعایت اخلاق حرفه ای و دفاع از حقوق شهروندی نظرم را به جهت جلوگیری از ترویج سو استفاده از نام و نشان هرچند جعلی درج نمایند تا در آینده شاهد تکرار حوادثی تلخ از این دست نباشیم.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   پس شما هم قبول داريدكه ترن كپي بوده الحمداله! اينكه توي كشور صدا و سيما و بقيه ارگانها كپي كار هستند دليل نميشه ماهم پشت سر اونها بريم بخصوص گروه آرش با اونهمه ادعاش و حمايتهاي دوستان عزيز.كار كردن به شيوه دولتي براي افراد خاصي فقط قابل انجامه كه ظاهرا گروه آرش صلاحيتشو پيدا كرده!

 18. آهون گفت:

  0

  0

  واقعا عالی بود.خیلی جالب و متفاوت
  ممنون از همه.خانوما واااااقعا قشنگ بود،من خودم از بازی خانم منتظری بیشتر خوشم اومد چون ریتم آرومتری داشت و در نهایت بی تفاوتی بیشر آدم رو به خنده مینداخت.و این نگاه کردنشون به بالا موقعی که خانم افروز سرش داد میزنه منو کشششششته.براووووووووووو

 19. حامد گفت:

  0

  0

  سلام
  به نظر من که خیلی خوب بود . تو این فضایی که طنزهای ابکی مد شده یه طنز جالب رو دیدیم.
  با تشکر از اعضا این گروه . دستتون درد نکنه و خسته نباشید

 20. حسین گفت:

  0

  0

  خیلی عالی و خوب.مچکرم از گروه اجرایی.منم با نظر آقای حامد موافقم که ی طنز جالب رو دیدم.فکر نکنم عوامل این کار راضی باشن در سایتشون بحث های الکی کنید و ذهنشون رو درگیر بکنید.برید کمدی ببینید و لذت ببرید این حرفا چیه آخه؟ به خدا زشته حالا چه کپی چه غیر کپی مهم جنم اجرا بود که به اجرا در اومد.با هم باشید و پشت هم تا بهتری بازیگرای لاری باشید نه با دعوا دل خودتون رو آلوده کنید.آقای جمشید طاهریان واقعا در انتخاب بازیگر خوب مچ کردین.و با نظر خانم یا آقای آهون موافقم از بازی خانم منتظری بیشر خوشم اومد.البته توهین نباشه به بازیگرای دیگه همتون به نوبه خودتون عالی بودین فقط نظر شخصیمو اعلام کردم…ممنون

 21. حالا گفت:

  0

  0

  به نظرمنم کارخیلی خیلی خوشکلی بود).مگه فیلم هندی میخواسی بسازی ترن جان ۳ ساعت؟ کسی که نمیتونه ظاهرش مثل […] بسازه چطور میتونه راجب این کار نظر بده

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   در جواب حالا
   کافیه یک نگاه به آمار تماشاچی ها بندازید بعد قضاوت کنید. نمایش ترن تا حالا رکورددار بیشتریت تماشاچی رو توی لارستان داشته البته بجز کارهای ببه یعقوب که کار اونها نمایش نیست بلکه جنگ شادی (مجموعه ای از اتودهای طنز همراه با موسیقی ) است که البته در نوع خودش واقعا جذابه و همه اقشار جامعه رو جذب میکنه.

  • سلام گفت:

   0

   0

   با اقا یا خانم حالا موافقم هر نمایشی که به وحدت بره و تحت حمایت باشه و نقطه ضعف مردم بخصوص منطقه خودمون دستش باشه (که همواره کارهای گریه دار شعارگونه و تکراری هستش) میتونه تماشاگرو جذب کنه.اما ایا این متناسب با رسالت هنر و بخصوص تئاتر هستش آیا!؟

 22. حالا گفت:

  0

  0

  امار تماشاچی بستگی به سالن داره تالار وحدت بزرگتره پس توجیه نکن.کل جمله وبخون بعد جواب بده وقتی منظور یه جمله منو متوجه نمیشی چطور راجب کار قضاوت میکنی مطمءن باشید هیچ وقت معنی این کارو نفهمیدی

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   به سالن بستگی نداره دوست من
   به استقبال تماشاچی بستگی داره. تازه اگه دقت کرده باشید سالن وحدت بدترین نوع سالن ساخته شده ایران هست چون بدرد اپرا میخوره تا سالن نمایش!سالن سینما آزادی بهتر از اونه. من که حاضر نیستم نمایشهام اونجا اجرا بشه. درضمن هر گروهی که ادعا داره میتونه تعداد اجراهاش رو بیشتر کنه البته اگه استقبال بشه از کارشون.
   در جواب دوستمون “سلام” که گفتن مردم منطقه نمایش گریه دار (تراژیک) دوست دارند.اتفاقا مردم ما نمایش خنده دار(کمدی) بیشتر می پسندند نمونه اش هم استقبال بی نظیری که از برنامه ببه یعقوب توی سینمای آزادی میشه. ضمنا نمایش ترن یک نمایش ملودارم در سبک سورئال بود هم خنده داشت هم گریه.

  • سلام گفت:

   0

   0

   در جواب “من هیچ نمیدانم” : عزیز محترم بنده نگفتم که از کار کمدی استقبال نمیشه حرف شما کاملا صحیحه ولی حرف من اینه که مردم تو منطقه خودمون به دلیل کمبود تئاتر قدرت تشخیص ندارن متاسفانه که بفهمن کاری مثل ترن علاوه براینکه کپی و تحت حمایت هم بود بلکه با پدید اوردن صحنه های بیش از حد حسی و موسیقی هایی که در گام های به گوش اشنا نواخته میشد مجدا سعی بر این داشت که هرجور شده تماشاچی رو به گریه بندازه!که ضعف شدید کاره و به نوعی تصمیم گیری برای تفکر مخاطب هستش….ضمنا این یکیشه بگذریم از ضعفهای بزرگ دیگش که همواره پدیداره و همینجورکه میشنویم از مردم فک میکنم مردم هم کم کم متوجه شدن

 23. شهرام گفت:

  0

  0

  به نظر من اون تماشاگر عامی که پیشنهاد کار با گروه آرش رو به خانم منتظری میدن […].من هیچ کدام از ته آتر هارو ندیدم.نه ترن و نه عشق و آفساید اما کارگرداناش رو دیدم و میشناسم.با توجه به شخصیت و وقار کارگرداناش پی بردن به نتیجه کارشون کار چندان مشکلی نیست.

 24. شهرام گفت:

  0

  0

  ضمنا آقا یا خانمی که هیچ نمی دونی.بهتره انقدر نادون نباشی.بد نیست یه خورده اطلاعاتت رو بالا ببری و با تعصب هم نظر ندی.ا حسین آقا هم موافقم.بهتره جای اینکه انقد جلوی هم وایسین کنار هم باشین.در برابر غریبه ها باشین نه در برابر خودی.

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   نادون بودن بهتر از اینه که بخوای هرکی هرچی گفت رو با چشم بسته قبول کنی دوست من شهرام جان.
   منم از خدا میخوام تاتر لار پیشرفت کنه. نه تنها تاتر بلکه همه هنرها من هم لاری هستم و افتخار میکنم که لار اینهمه هنرمند و هنر دوست داره و این همه علاقه مند به تاتر و هنر. هیچ دقت کردید شهر ما اینقدر که تاتر علاقه دارند به سینما نه! سینما آزادی چند وقته خاک میخوره دریغ از یک فیلم ، اما ماشالله هزار ماشالله هروقت برنامه تاتر باشه مردم صف میکشند و سالن پر میشه.
   در مورد تعداد تماشاچی ها اطلاع موثق دارم اگه شک دارید به انجمن نمایش برید و بپرسید حتما آمارها رو ثبت میکنند.

 25. علی... گفت:

  0

  0

  واقعا نمایش جذاب و به یادماندنی بود.ممنون از آقای طاهریان خانم افروز و خانم منتظری…دستتون درد نکنه.در ضمن واسه انتقاد از ترن میتونید تو سایت خودشون نظراتونو بگید نه تو سایت عشق و آفساید.
  از نظر من مخاطب عام این حرفا و بحث ها در شان هنرمندای شهرمون نیست.
  فکر میکنم بازیگرا میان کامنت های ماهارو میخونن که روحیه بگیرن و بهتر واسه همه مردم اجرا برن.اما مثل اینکه فقط انرژی منفی گرفتن.من واقعا عذر میخوام…
  اینقدر حرفای شما […] بوده که حتی حاضر نشدن یه کامنت واسه ما بزارن
  آقای جمشید طاهریان عزیز ممنون از شما و همچنین از نویسنده عزیزتون
  و من با نظر دوستان موافقم بازیگرا کاملا مچ بودن.انتخاب بازیگرا کاملا به جا بود من یکی که واقعا لذت بردم

  • من هیچ نمیدانم گفت:

   0

   0

   من هم برای جناب آقای جمشید طاهریان و بچه های زحمت کش گروهشون و نویسنده محترم نمایش بهترین ها رو آرزو میکنم. باعث افتخار هست که آقای طاهریان کلی راه از بوشهر تشریف میارن لار تا توی زادگاهشون کار تاتر انجام بدهند. دستشون درد نکنه
   به همه بچه های گروهشون خسته نباشید میگم

 26. 22 گفت:

  0

  0

  استقبال تماشگران از ترن ؟! جالبه وقتی بلیط ۵۰۰۰ با تخفیف دانشجویی ۳۰۰۰ هست مجبور بشین تو دانشگاه به ۱۵۰۰ بفروشین. تازه حمایت دوستان بوده در فروش بلیط و……. خودتی خبر داریم !!!

 27. 22 گفت:

  0

  0

  مهم آمار تماشگر نیست . یه نمایش خوب به اجرای خوب وبازی قوی بازیگران هست نه به امار تماشگر .

 28. 22 گفت:

  0

  0

  نمایش قبلی یک تکه از گفتار… شاید با استقبال کم مواجه شد به نظرم به دلیل تبلیغات ضعیف این گروه بوده اما من برای اولین بار بعد ازچند سال در لار بهترین اجرا و بهترین بازی در این گروه دیدم

 29. شهرام گفت:

  0

  0

  درسته من راه دورم و ته آتر ها رو ندیدم اما با شخصیت و افکار کارگر داناش کاملا اشنا هستم.اینجوری بگم برادر من که من چشم بسته غیب میگم.
  حالا نه اینکه تو ته آتر همه چی فراهمه و هیچ مشکلی نیست بیان سینما رو راه بندازن که چی بشه!!! نه اینکه سینما بد باشه ها نه. اما به نظر من تا زمانی که لاری واسه لاری بزنه هیچی بهتر که نمیشه هیچ بدترم میشه.مردم ما کی میخوان به خودشون بیان من نمی دونم.
  برادر من خواهر من دست به دست هم بدین هرطور که میتونین اسم لارو به نیکی بلند کنین نه اینکه بیفتین به جون هم و واسه هم بزنین و حاشیه بسازین واسه رفیق خودتون.اگاه شین. تا کی خواب…(از هنرمندا که فرهنگ ساز هستن بیبشتر انتظار میره)

 30. Shahab گفت:

  0

  0

  Toi ke migi teran copy bode va arzesh nadasht o gorohe arash karash copye va ehtemalan eshgh o afsaid fogholade bode vasat. Behtare beshini khone ketabasho bekhoni khodamam vasat naghashisho mikesham. Hasani nago bala bego. Boz boze ghandi o … Ina. Zahmat nakesh teater bebini aziizam

 31. 0!0 گفت:

  0

  0

  Azizam kari ke na tarahie sahne dashte bashe na music na tarahie nor namatnesh chizi vase goftan. Ma albateCOPY va in ke az ye nazar tohin be jaigahe dokhtaran va ravaje alfaze bad fekr nakonam harfi dashte bashe ke defa mikoni azash.

 32. سلام گفت:

  0

  0

  تایید نکردن ترن دلیل بر تایید این کار نیست آقای محترم.کسی نگفته اینکار بی نقص و عیب بوده اتفاقا بنظر من متنش پر از مشکل بود.ولی هرچی که بود بدون موسیقی و طراحی صحنه و طراحی نور لااقل کار کپی نبود! بالاخره روش فکر شده بود.حداقل رو بازیها و میزان سن هاش.شماهم بشین خونه بنده هروقت رفتم تهران فیلمهای نمایش گروه تئاتر “تجریه” و بقیه گروهها که گروه آرش زحمت میکشن کپی میکنن واست میارم ببین! متوجه میشی طراحی هایی که توی سالن های نمایش آرش میبینی و حتی فضا و گام موسیقیشون و افکتهایی که در لحظاتی مثل ترس پخش میشه کپیه! لازم نیست زحمت بخودت بدی بیای بیرون از خونه.حداقلش اینه که اورجینالشو میبینی!

 33. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای زارع جای خوبی برای ابراز نقطه نظراتت پیدا کردی یه خورده مثبت فکر کن

 34. ... گفت:

  0

  0

  به به شنیدیم تو شهر های مختلف غوغا کردین، به نظر من علاوه بر بازی قیافه هم مهمه که به نظر من قیافه ها جذاب و خوب انتخاب شد.آقای جمشید طاهریان ممنون از نمایش فق العاده و میزان سن خوب،انتخاب بازیگرا کاملا به جا بود….

 35. فرهاد گفت:

  0

  0

  خانم شیوا منتظری و افروز پرفکتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

 36. ناشناس گفت:

  0

  0

  در اینکه آقای […] کپی محض کار میکنند به حمدالله هیچ شکی نداریم حتی ایشان در در صورت امکان سعی میکنند که چهره ها را نیز شبیه به بازیگران تهران انتخاب کنند و متاسفانه نام کارگردان نیز به ایشان اتلاق میشود که باز هم خدا را شکر تنها زحمتی که برای آن میکشند دیدن فیلم اصلی تیاتر و اجرای مو به موی حرکات و میزانها بر روی صحنه است و از طرف دیگر حمایت محکم و استواری که از سایر ارگان های با نفوذ میشوند که به اسم حمایت از هنر فقط ایشان را هنرمند دانسته و از ایشان حمایت میکنند همانگونه که دیدیم شش عدد بیلبورد بزرگ شهر در اختیار تبلیغ کپیاتر ایشان بود ،واقعا باید به این شهر تبریک گفت که چه خوب هنر و هنربند اهم… ببخشید هنرمند را میشناسند

 37. ناشناس گفت:

  0

  0

  خوب

 38. ارغوان گفت:

  0

  0

  چقدر کامنتتتتتتتتتتتت، سلام دوستان هنرمند وافعا جا داره یه تبریک ویژه به جناب آقای جمشید طاهریان بدم که بهترین بازیگرای شهر لار واسه بازی انتخاب کرده، و همچنین جا داره از بازیگران عزیز و حرفه ای تشکر کرد.من یکی که واقعا لذت بردم.خانواده من که از تیاتر زیاد خوششون نمیومد با دیدن عشق و آفساید علاقه نشون دادن.امید وارم بتونم بازی های بعدی تک تک شما بازیگران رو ببینم و لذت ببرم.خدا قوت و خسته نباشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان