میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 372 بازدید

عطاری ها از فروش داروهای گیاهی بصورت قرص و کپسول و شربت منع شدند

عطاری ها از فروش داروهای گیاهی بصورت قرص و کپسول و شربت منع شدند

جلسه توجیهی آموزشی عطاری ها و فروشندگان گیاهان دارویی با حضور مدیر نظارت بر دارو، مواد مخدر و مکملها، ناظر ویژه معاونت درمان، مدیر نظارت برمواد غذایی آشامیدنی و بهداشتی، مدیر آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و کارشناسان معاونت غذا و دارو در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان در ابتدای جلسه مدیر نظارت بر دارو، مواد مخدر و مکملها طبق تعریف وزارت بهداشت عطاری را مکانی برای نگهداری و عرضه فروش گیاهان دارویی طبق لیست منتشر شده توسط سازمان غذا و دارو تعریف و تأکید کرد: عطاریها فقط مجاز به فروش گیاهان دارویی بدون تغییر شکل می باشند و ساخت و عرضه قرص، کپسول، شربت و قطره در عطاریها بر خلاف قوانین و مقررات می باشد و با عرضه کنندگان اقلام دارویی، مکمل ها و لوازم آرایشی و بهداشتی و تبلیغات درمانی توسط عطاری ها بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد شد.

وی افزود: بازرسی های سطح عرضه بر عطاری ها با توجه ویژه به واحدهایی که اقدامات درمانی و مشاوره های دارویی انجام می دهند، به طور مستمر و تا حصول نتیحه ادامه می یابد.

در این جلسه همچنین دستورالعمل ها و ابلاغیه های سازمان غذا و دارو در خصوص عدم عرضه محصولات غیر قانونی تحت عناوین طب اسلامی یا به نام اشخاص خاص، عدم عرضه محصولات خوراکی فاقد مجوز سازمان غذا و دارو، عدم عرضه دارو حتی در صورت داشتن مجوز سازمان غذا و دارو برای متصدیان این صنف تشریح گردید.

مدیر نظارت بر دارو، مواد مخدر و مکملها این نکته را نیز یادآور شد که با توجه به شرایط و ظرفیت های موجود در استان و نیز سطح شهرستان، متقاضیان می توانند نسبت به تأسیس کارگاه بسته بندی گیاهان دارویی دارای مجوز قانونی، اقدام نمایند.

در ادامه مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی ضمن پاسخگویی به سوالات حاضرین در زمینه عرضه ی مواد غذایی غیر مجاز و شرایط تولید و توزیع آنها، به توضیح و اطلاع رسانی در مورد برچسب اصالت و سلامت کالا پرداختند. در انتهای جلسه نیز پیشنهاد برگزاری کلاس های آموزشی جهت نحوه عرضه و توزیع به صورت منظم برای متصدیان مطرح گردید و ضمن ارائه مطالب آموزشی در حوزه گیاهان دارویی و اهمیت نگهداری صحیح و اصولی گیاهان دارویی و استانداردهای انبار داری این گیاهان، کارشناسان مربوطه به سوالات مطرح شده توسط متصدیان عطاری ها پاسخ دادند.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان