میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 مارس 2017 ساعت 1:11 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 939 بازدید

«عفو و گذشت» از اساسی‌ترین ارزش‌های اخلاقی در جامعه است

امام جمعه لار در آخرین خطبه نماز جمعه سال ۹۵:

«عفو و گذشت» از اساسی‌ترین ارزش‌های اخلاقی در جامعه است

امام جمعه لار «گذشت از لغزش‌های دیگران» را یکی از اساسی‌ترین مکارم اخلاقی دانست و تأکید کرد: عفو و گذشت در میان مردم، برکات زیادی برای جامعه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم امام جمعه لارستان در نماز جمعه این هفته شهر لار ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز مادر، باتوجه به نزدیکی ایام نوروز و سال جدید، خطبه های این هفته نماز جمعه را به عفو و گذشت اختصاص داد و اظهار داشت: یکی از اساسی ترین ارزش ها و مکارم اخلاقی در زندگی فردی و اجتماعی گذشت از لغزش ها و بخشش دیگران است.

وی وجود این ویژگی در فرد و جامعه را دارای برکات زیادی دانست و افزود: برطرف شدن دشمنی ها و ایجاد محبت و دوستی در بین خانواده ها و جامعه و همچنین بیشتر شدن اتحاد و همدلی در جامعه یکی از برکات عفو و گذشت است.

موسوی خرم مردم را به تجلی بخشیدن عفو و گذشت در جامعه تشویق نمود و تأکید کرد: طبق روایات انتقام گرفتن از زشت‌ترین کارهای یک فرد توانمند است و سیره معصومین درعفو و گذشت بوده و کسی که عذر مردم را قبول نکند در حوض کوثر وارد نمی شود.

امام جمعه لار یکی دیگر از ثمره های گذشت از خطا و لغزش دیگران را بی حساب وارد بهشت شدن خواند و افزود: بهترین انسان ها در عفو و گذشت کسانی اند که در اوج قدرت باشند و توانایی انتقام داشته باشند ولی نسبت به خطاهای دیگران گذشت کنند و از طرفی بدترین مردم کسی است که خطاهای دیگران را نبخشد وعیب دیگران را نپوشاند.

وی فرصت عید را بهترین زمان برای گذشت از اشتباه دیگران دانست و افزود: خصومت بین مردم موجب هلاک شدن مردم و براندازی دین آنان می شود.

این عالم دینی ضمن اشاره به برخی مناسبت‌های تاریخی، هجوم مأموران ستم شاهی به مدرسه فیضیه قم را سرآغاز آشنایی مردم با واقعیت های دردناک جامعه ایران در خاندان پهلوی دانست.

وی در ادامه با تقدیر از تلاش ها و همکاری های اعضای ستاد نماز جمعه، مسئولین و مردم لارستان در برپایی باشکوه نماز دشمن شکن جمعه، عنوان کرد: با توجه به نزدیکی ماه رجب نیاز است تا مسئولان به فکر برگزاری باشکوه فریضه معنوی اعتکاف باشند.

امام جمعه لارستان در پایان با اشاره به اهمیت انتخابات سال آینده، گفت: مسئولین می بایست به تدریج خود را برای این موضوع مهم سیاسی آماده کنند.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    بله درسته ما که اینو خوب می دونیم اما بعضی از [….] نمی دونن و یک کینه ای رو حتی تا سالهل کش میدن!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان