میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 جولای 2020 ساعت 1:12 ب.ظ سرویس:یادداشت 5 دیدگاه 391 بازدید

عقب‌گرد فرهنگی

عقب‌گرد فرهنگی

احمد حسینی*: مدیر اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه می‌گوید: «ما نتوانستیم ارزش‌های دینی را در جامعه حاکم کنیم چون تحولات فرهنگی زیر صد سال صورت نمی‌گیرد».

ابتدا باید از این مقام مسئول تبلیغات مذهبی تشکر کرد که با صراحت به عدم موفقیت حوزه‌ها در عرصه گسترش و نهادینه کردن فرهنگ دینی اذعان می‌نماید. کاش این شجاعت در سایر متولیان امور کشور هم وجود داشت تا عباراتی مثل «نتوانستیم، موفق نبودیم، اشتباه کردیم، راه را غلط رفتیم» بیشتر به گوش برسد و مسئولان کشور به جای تعریف مکرر از عملکرد خودشان، خطاها و کوتاهی‌ها را برای مردم بگویند و از آنها به دلیل این وضعیت نامناسب در حوزه اقتصاد و سیاست و حکمرانی عذرخواهی نمایند.

نکته دوم درخصوص فرمایش آن مدیر محترم، قید عدد صد سال برای به ثمر نشستن تحول فرهنگی است و اینکه مبنای علمی و تاریخی آن چیست؟ به فرض صحت، از مدت موردنظر ایشان، چهل سالش گذشته و قاعدتاً باید امروز ۴۰ درصد تحول رخ داده باشد تا انشاالله ۶۰ سال دیگر به صد در صد برسد؛ هرچند بعید است به عمر ما و ایشان و چند نسل دیگر هم برسد!

مع‌الاسف باید دردمندانه اعتراف نمود نه‌تنها در عرصه فرهنگ مدنظر ایشان رشد ۴۰ ساله‌ای به چشم نمی‌خورد بلکه هرچه دیده می‌شود بازگشت به عقب و در حسرت فرهنگ و ارزش‌های اوایل انقلاب است. این را کاوشی سطحی در اعتقادات و باورهای نسل جدید، نوع تعامل و برخورد مردم با یکدیگر و جنگ و جدال‌های سیاسی و قدرتی و همچنین آمار ناهنجاری‌های اجتماعی مثل اعتیاد و طلاق و خودکشی و فساد و فحشای پیدا و پنهان به روشنی نشان می‌دهد.

میان آنچه در جامعه امروز ما وجود دارد با تعالیم قرآن و سیره معصومین علیهم‌السلام و بزرگان دین و شخص امام خمینی(ره) و حلقه اول یاران او، چه نسبت و شباهتی می‌توان دید؟ آری حرف درست‌تر آن است که متولیان فرهنگ جامعه و پاسداری از ارزش‌های اعتقادی مردم با این گستردگی و بودجه‌های هنگفت در انجام وظیفه خود نه‌تنها موفق نبوده‌اند بلکه مجموعه دستگاه‌ها با صرف بودجه‌های کلان، عمدتاً در جهت ضدتبلیغ و تخریب باورها عمل کرده‌اند چون اسیر آفت سیاست‌زدگی شده‌اند.

در پایان امید است سخنان تلخ ولی قابل تقدیر مدیر اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه، فتح بابی برای جبران غفلت‌ها و کوتاهی‌های انجام شده باشد و زمامداران نظام نیز فراموش نکنند انقلاب اسلامی یک انقلاب ارزشی و فرهنگی بود و اگر در این وادی درجا زده شود وبدتر از آن عقب گرد باشد،سایر دستاوردها وجه تمایزی برای انقلاب اسلامی نخواهد بود.

*فرماندار اسبق لارستان

*این مطلب پیش از این در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شده است

از این نویسنده بخوانید:

سندروم عوام زدگی خواص

نيم قرن آرامش و طوفان

نظام جمهوري اسلامي و آفت مديريت

مناسبات دولت قبل در وزرات كشور دولت روحاني حفظ شده است

آينده مذاكرات

باور عمومي چيست؟

نقدي بر سفر استاني دولت به فارس

آقايي كه من شناختم

فروش خاک وطن

روزی که ایران ایستاد

احمدی نژاد در شیراز/ تقابل عوامفریبی احمدی نژاد با ارزش ها و سکوت اصولگرایان

رویکرد مبارک

عطش قدرت و انحصار!

فاصله ما تا حکومت عدل

برنده جنگ تلگرام

با ترامپ همراه نشوید!

مرحوم آیت الله «آیت اللهی» چگونه به معمار «وحدت» در جنوب کشور مبدل شد؟

قفل و کلید!

غفلت های بزرگ

جنگی که جریان دارد

عزا برای عزا!

گدایی بر سر گنج!

از ماست که بر ماس


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  که چه کردند از علاج و از دوا

  گشت رنج افزون و حاجت نارو /
  چون از قضای روزگار سرکنگبین صفرا می فزود
  وقتی بعض مردم نانشان به فروش تنشان گره خورده، وقتی عده ای بچه هاشان از تعلیمات اجباری محرومند. عده ای وزیر و میان رده های بی مایه وقیح دست تطاول گشوده و دیگه حداقل، آقازاده هاشان در شهر فرنگ ناش ناش ناش زیر ابرو بر می دارند و پدرانشان بر چهره بی خون مردم خنج و خنبک می زنند.

 2. جناب حسینی توجه بفرما گفت:

  0

  0

  اوضاع بس ناجوانمردانه سخت است مردم معمولی سخت در مضیقه معیشت هستند وجماعتی سوار بر مرکب قدرت درحال چپاول هستند مطالبی که شما مینویسید کجا واوضاع واحوال مردم کجا خیلی محا فطه کار هستید یلامت وتندرست باشید

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  ا که رد پای اسبت گم کنند تر کمانا نعل را وارونه زن جناب حسینی موجب عقبگردی فر هنگی و ترویج فر هنگ غربی از جانب چه کسانی بود چه کسانی بافته های روحانیت را زیر و زبر کرد جز امثال سروش و مهاجرانی و دولت اصلاحات و کار گزاران سازندگی بودند عجبا که شما وابسته این جریان دارید دم از فرهنگ میزنید ان روحانی حوزه علمیه درست گفته اما ریشهایی این نا موفقتی در کجاست جز در ولنگ واری فرهنگی دولتهای مورد حمایت شما بوده لطفا نعل و ارونه نزنید گناه و مسببش همان جریانهای غرب گرای مورد حمایت شماست

 4. لارستانی. گفت:

  0

  0

  عقب گرد فرهنگی ویا عقب گرد اجتماعی. اقتصادی. وفرهنگی. ویا عقب گرد. تاریخی و…..

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ماازدل وجان حسینی هستیم همرزم شهیدان، خمینی هستیم
  باسبزترین شاخه’ ایام جها د کوبنده ظلمیم سپه روشنی هستیم
  سلام بربزرگمرد وارسته شهرم اقای حسینی عزیز ..ای کاش حرف عشق ازدفترهانرفته بود..افسوس که افسانه سرایان همه رفتند…
  همرزم بستان خدایارتوباد..

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان