میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 آوریل 2015 ساعت 6:26 ق.ظ سرویس:مطلب شما 21 دیدگاه 2,595 بازدید

علي آقا! ايراد از ارزاني گوجه هاست!

به مناسبت گوجه پراكني به مطهري در شيراز

علي آقا! ايراد از ارزاني گوجه هاست!

Hojjat-Mohebbipourحجت محبی پور/ صحبت نو:  امروز که گذشت هجدهم فروردین ماه مصادف با اولین ماهگرد گوجه پرانی به علی آقای مطهری در شهر گل و بلبل شیراز عزیز بود.
خالق ماهگرد هر کس که بوده ـ چه عاشق پیشه ای که شب های عاشقی را مزه مزه کرده و یا چه مادر چشم انتظاری که روزهای نورسیده اش را شمرده ـ ؛ به فکرش هم خطور نمی کرد که علی آقای مطهری فرزند دلبند یکی از تئوریسین های انقلاب که از بد حادثه مروج آزادی اندیشه و بیان نیز بود ، به دعوت یک دانشگاه به شهر فرهنگ و ادب ـ شیراز چهارفصل ـ دعوت شده در همان بدو امر با گوجه پذیرایی شود!

البته این ایراد تاریخی مملکت ماست که گوجه را میوه حساب نکرده ایم! وگرنه پذیرایی دوستان شیرازی با صرف گوجه، چندان هم بد و ناشایست نیست.
بی تردید مُراد دوستان گوجه پران به سمت مهمان نیز «خوردن» بوده. حالا چه توسط لب و دندان باشد؛ چه توسط دست و پا!
اما اگر درباره ای واقعه ی ماه گذشته شیراز که امروز ماهگرد آن بود دنبال مقصر می گردید؛ به نظر می رسد ایراد واقعی نه از «مدعو حرف گوش نکن» و «میهمان لجوج» و نه از «گوجه پران ها»؛ بلکه از ارزانی گوجه ها است!
اجازه دهید صورت مسئله را باز کنیم.
تصور کنید سفر برادر عزیزمان علی آقای مطهری به شهر حافظ، چهل ـ پنجاه روز زودتر رقم می خورد. یعنی در دوران سلطنت گوجه بر عالم سیفی جات و میوه جات.
اگر اینگونه بود و سفر دوست مطهرمان دو ماه زودتر می بود؛ دسته جاتِ «با نام و بی نام» عمراً اگر دست به سیفی جات می بردند! و هرگز به مغزشان نیز خطور نمی کرد که با گوجه کیلوی چهار پنج هزار تومان از علی آقای مجلسمان پذیرایی کنند! بنابراین متهم ردیف اول این واقعه همین گوجه های بی در کجایی هستند که نه در دل میوه ها جای دارند و نه سایر سیفی جات سیفی حسابش می کنند.
اما همه ایراد هم بر گُرده ی گوجه نیست. بلکه این اتفاق متهمان ردیف چندم دیگری نیز دارد.
به نظر می رسد بخشی از ایرادِ این مسئله نیز بر عهده ی کشاورزان است. همان زحمت کشانی که هر ساله بدون برنامه ریزی مطلوب؛ اقدام به کاشتن یا نکاشتن گوجه ها کرده و بدین وسیله قیمت ها را پر نوسان می کنند و داد زن و مرد را در آورده و عمه ی گوجه ها را پیش چشم سرخ شان می آورند. به راستی اگر گوجه در همین ماه گذشته با یک برنامه ریزی مطلوب نه خیلی کم و نه خیلی زیاد کاشته می شود و قیمت ها به ناگاه افت نکرده و به کیلویی چهارصد ـ پانصد تومان نزول اجلال نمی کرد؛ کسی جرأت داشت که قل قلی قرمز را بر دست گیرد و خدای ناکرده پرتاب کند؟!
باز هم همه ایراد بر گردن گوجه و کشاورز نیست. اگر خوب بیاندیشیم شاید بخشی از ایراد بر ذمه ی آب و هواست که بی جهت مطبوع و نامطبوع شده و امکان کاشت و داشت و برداشتِ مطلوبِ سیفی جات را در کشورمان مهیا نمی سازد.
تا بدین جای کار سه متهم ردیف نخست معرفی شده اند. اما اضلاع مقصرین وجه دیگری نیز دارد.
در حالی که دنیا به قوطی کبریت می ماند و حتی آدم ها شبیه سازی می شوند و به طرفه العینی پهپاد RQ پسرخاله خودمان می شود؛ مگر می شود نتوان برای هوا و زمین و کشاورز و گوجه های پررو فکری نکرد؟! بنابراین بخشی از قصور نیز بر عهده ی دولت است که توان مدیریت آب و هوا و زمین و کشاورز و گوجه ها را نداشته و چندین سال است فصل زمستان که می رسد احوال «عالیجناب سرخپوش!» اینچنین «حول حالنا» می شود.
به همین دلایل نیز جای بسی تعجب است که رئیس جمهور محترم و وزیر کشور ارجمند در حالی که بخشی از قصور گوجه پرانی ها ـ خواهی نخواهی ـ دامن آنان را ـ به عنوان دولت تدبیر ـ گرفته ؛ امر به پیگیری از طریق «بالا بالاها» نموده و با اینکه ماهگرد واقعه گوجه پرانی به سمت نماینده مجلس فرا رسیده باز هم ول کن قضایا نیستند و بیشتر از قبل گوجه های بی زبان را شرمسار می نمایند.
شاید اگر گوجه های کشورمان نیز چون پزشکان متخصص و بی تخصص مان زبان داشتند؛ اکنون «درحاشیه» ها را تحریم کرده و الی الابد لذت خوردن کباب و گوجه پخته را بر دل ما می گذاردند.

*****
اما فارغ از ماجراجویی های گوجه های شیرازی، به قول یکی از نمایندگان مجلس؛ علی آقای مطهری باید از گوجه ها و گوجه پران ها متشکر باشد که با خوردن یکی دو کیلوی ناقابل، زحمت هزینه های چند ده میلیونی برای انتخابات دور بعد مجلس را از دوش وی برداشته اند تا خیالش از بابت انتخابات انتهای امسال راحت باشد.
اتفاقاً بدک نیست که علی آقای مطهری ضمن گذشتن از پیک موتوری ها! و گوجه ها و گوجه انداز ها؛ آنان را نیز مورد تفقد قرار داده و در صورت لزوم یک مورد سخنرانی سیاسی برای اتحادیه صنف گوجه کار ترتیب دهند…


21 نظر

 1. مجید ب گفت:

  0

  0

  بی مزه

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  مجید دلبندم صیفی جات درسته نه سیفی جات!!!

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  عجب مناسبتی! راستی فرمانده […] برادر شماست نه؟ عجب مناسبتی؟

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  هزلیات محبی پور
  مشخص بود از بیکاری اینو نوشتی

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  جالب بود!

 6. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  اگر هم در فصلی که گوجه فرنگی گران است بخواهند این کار را بکنند خوب می توانند بروند در خانه احمدی نژاد گوجه بخرند.آنجا همه چیز ارزانتر است.تورم در محله احمدی نژاد همیشه در حد صفر است و دلار هم همان ۸۵۰ تومان سال ۸۴ باقی مانده.بیکاری و رکود اقتصادی هم در محله احمدی نژاد وجود ندارد.امنیت کامل برقرار است و هر روز پول نفت را سر سفره ساکنین محله احمدی نژاد می برند.
  اسنادش موجود است ! ! !

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   مامنتظر روکردن اسنادهستیم روهواحرف زدن بیخوده آهوخانم نکنه شماهم ساکن همانجایید…!!

 7. امین د گفت:

  0

  0

  ؟؟؟!!؟!؟!؟؟!!؟؟!؟؟!

 8. بیدار گفت:

  0

  0

  گوجه پرونها باید بدونن این روزا دیگه جوونای ایرانی سر سفرشون گوجه نمی گذارن و از خوردنی های بهتر و مفیدتری استفاده می کنن شاید برای همین گوجه هاشونو به طرف مطهری پرت کردن که روی دستشون نمونه غافل از اینکه بوی تعفن گوجه های گندیدشون نه فقط ایران بلکه دنیا رو فرا گرفته و داره حال مردمو بهم می زنه

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  اولا اون دسته جاتی که شما فرمودید همچین بی نام و نشان نیستند . دوم اینکه اصولا شما برای تبرئه کردن هم حزبی هایتان خوب بلدید قضایا را ماست مالی کنید . سوما اگه علی آقای مطهری برای سخنرانی به لار میومد یکی از گوجه پراکن ها شما بودید و دوستان شما .در آخر مطلب بی مزه ای بود . ردای طنز پردازی به تن شما گریه می کنه . همین که تو لادستان بنویسی بسه تا چشممون بهت نیفته خخخخخ

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   خیلی بی مزه وبی اطلاع گفتین برادرجان علی مطهری که هنوزیک سال نمیشه به لاراومد پس چرا هیچ اتفاقی نیافتاد….
   حرف اشکم پری مزن….

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  حجت خان قدم بر چشم -خوش اومدی . خصوص شمایل شکلیت که “رنگ رخسار خبر می دهد از سر ضمیر ” اون هم از نوع سیفی ان -ببخش که پارسی را پاس نداشتم و سیف تازی را به “ی” پارتی مغلوط! فرمودیم – ناگفته پیدا که نوسان پاندولی این فقره شکلی فقط در انحصار شما نیست . یادت نیس . سال ات اون قد نیس . محسن خان گفت چه کار به ریش دارید ریشه را به چسب ! نوبت عاشقی اش بود.
  گوجه پرانی پا دو ها پول چای بیش نیس . سایت پرانی ” از برای غصه نان سوختی / دیده صبر و توکل دوختی.
  هین توکل کن ملرزان دست و پای / رزق تو بر تو زتو عاشق تراست
  باز هم خوش امدی قدمت برچشم منتظرت هستم

 11. منصفانه گفت:

  0

  0

  ان شاالله در فصل ارزانی هندوانه یا سیب زمینی از شما هم به نحوی شایسته پذیرایی کنند تا از جای گرم و نرم مقاله های چرت و پرت ننویسید و کمی با ضربه ها عقلتان سر جا بیاید و با تئوری شما در انتخابات محبوب شوید!!!! البته اگر از زیر ضربه ها سالم به در آیید.حتما اسپری فلفل و سلاح گرم و موتورهای گران قیمت و بی سیم و …. هم از وفور و ارزانی در اختیار داشته اند!!!!!فقط باید بگم که مردم از اینچنین افرادی با این ویژگیها متنفرند.

 12. حرف حساب گفت:

  0

  0

  مشكل ارزاني گوجه ها نيست/ مملكت جاي اين جوجه ها نيست/با كدام آتشت گُر گرفتي/گوجه را جاي آجر گرفتي/تو كه در چنته ات طنز داري/ عشق ماندن پس فنز داري/نيش كردي قلم بد نوشنتي/گوجه ها را چه ممتد نوشتي/طي كني زندگي را به تهمت/باختي در قمارت به ….

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  برادر حجت خوب اومدی بیا ؛ تازه خوب “رفتی”هم فال و هم تماشا است . سایت خوبیه برند داشته .گفتم رفته بچرخونه البته نه از اون حرکات موزون قبیحه ،که حتی به دور از اندام ناموزن صاحب افتاب دیدی . همانی که تا به دستش رسید می چاپد و می گوید لزوما دیدگاه افتاب نیست! اما خودمانیم دو واحد اقتصاد ناخوانده و همه فعل ها را به چاپ می دهد . یه دوره استاژ برایش بزار تا لیته جات بسازه . جاتش هم فصیح نباشه خوب نباشه با اصل موضوع مشکل نداشته باشه کافیه ! آخه با یه صدا و چند شکل کیه که اشتباه نکنه ؟ اینارو چشم خروس کن تا آویزه های بعدی . حواست جمع ،چشم خروس ، نه دم خروس

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  برادر محترم و مخلص ایشان را مگر می شناسید؟. از برادرشان چه بر شما رفته که برادری با او را مناسبت تعجب برانگیزی دیده اید. خودش را بابت این طنز ، به طنز جواب گویید. حریم حرمت دیگران را پاس نداشتیم . حرمت هیچ کس محفوظ نخواهد ماند .

 15. لارستان گفت:

  0

  0

  خیلی خنکی وقتی عکست دیدم یاد جنگ جهانی دوم افتادم

 16. اکبر گفت:

  0

  0

  شما از جمله کسانی بودید که به همراه […] لار با شعار و شلوغ کاری، سخنرانی نماینده مردم در مجلس را در راهپیمایی ۲۲ بهمن مختل کردید. فیلمش هم نزد آقای […] در روابط عمومی […] موجود است. آن موقع چماق ارزان بود؟!

 17. صادق اخضري گفت:

  0

  0

  ۱- چه خوب ميشد اگر جناب محبي پور کمتر از روي دست آقاي شريعتمداري تقلب مي نوشت و کمتر اداي ايشان را در مي آورد. همينمان مانده که سايت آفتاب به ايشان لقب ” حجت بازجو ” بدهد و ايشان هم در پاسخ بگويد ” بنده در لار افتخار بازجويي نداشته ام”. همينمان مانده بگويند سايت لادستان با بودجه فرمانداري اداره مي شود ( همين حرف هايي که راجع به کيهان مي زنند). در سال هاي اخير آقاي محبي پور خودآگاه يا ناخوداگاه به کاريکاتوري ( تاکيد مي کنم کاريکاتور) از آقاي شريعتمداري تبديل شده و ظاهراً خودش هم چندان بدش نمي آيد با او مقايسه شود. بابا! يک جا هم شده خودت باش. همه چيزت شده کپي پيست.

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه عجب این مرد بالاخره خندید . از چش و لو نحسی ادر اوند حتما به خاطر رحمی اند که فرماندار محترم شوکع و اتکه فرمانداری اوشواعشت . […] زمان ارزونی چماق شما هنوز یادمون نرفته که جلسات رو در لار به پشتوانه […] به هم میزدید . حالا اومدی آفتاب رو به روشی دیگه به […] بکشی . آقای منشی و رحیمی نژاد مسئولین محترم سایتهای محبوب لارستان تو رو خدا این جاها رو مناطق جولان […] و پایداریها و دلواپسان نااهل و تک رو و […] لار نکنید همین که […] دستشونه برای هفت پشت مردم لارستان کافیه و الا مجبور میشیم برای دوره انتخابات با هندوانه ارزون از […] بی خاصیت و کم کارشون پذیرایی کنیم . خدا رو چی دیدی شاید تا اون موقع دست به کاری زدن که فرماندار محترم هم مجبور شد […]

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان