میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژوئن 2019 ساعت 10:14 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند بدون دیدگاه 176 بازدید

علیرغم فراهم بودن اعتبارات، بازسازی «قیصریه» تاکنون با جدیت پیگیری نشده است

در بازدید میدانی و نشست مسئولین با کسبه بازار قیصریه لارمطرح شد

علیرغم فراهم بودن اعتبارات، بازسازی «قیصریه» تاکنون با جدیت پیگیری نشده است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم لارستان خنج و گراش با حضور دکتر جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان، بیژنی رئیس شورای شهر لار، طاهری معاون برنامه ریزی فرماندار ویژه لارستان، مهرابی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی لارستان، علویه رئیس میراث فرهنگی و گردشگری لارستان، شریفی معاون شهرداری لار، جمعی از معتمدین و کسبه بازار قیصریه در خصوص رفع موانع و مشکلات موجود در احیای فضای پیرامون و داخل بازار قیصریه  برگزار شد .

بازار قیصریه یکی از بناهای تاریخی است که جزو مواریث و مفاخر فرهنگی مردم خطه لارستان محسوب می شود‌.

این جمع مسئول پس از بازدید از بازار قیصریه جهت برگزاری جلسه در مسجد جنب بازار گرد هم آمدند.

ابتدا حاضرین نظرات خود را در راستای حفظ و تعمیر این بنای تاریخی مطرح کردند و برای بهبود و بازسازی بازار قیصریه

توضیحاتی دادند.

نتیجه مباحث مختلف در این نشست این بود که با توجه به فعالیت‌های سال ۹۷ و جلسات متعددی که در تهران و در شهرستان با موضوع ستاد بازسازی و بازآفرینی گرفته شده زمینه مساعدی برای استفاده از اعتبارات دولتی در بازسازی بازار قیصریه و برخی بناهای تاریخی لارستان از جمله کاروانسراها وجود دارد که متأسفانه این مهم با جدیت پیگیری نشده است. در نتیجه مقرر شد که با محوریت «فرمانداری» این پیگیری‌ها انجام شده و دستگاه‌هایی که مسئولیتی در این کار بر عهده دارند هر کدام به مسئولیت‌های خود در زمینه پشتیبانی و حمایت از این فعالیت ها عمل کنند.

دکتر جعفرپور نیز اعلام کرد که از سازمان میراث فرهنگی، ستاد بازسازی و بازآفرینی و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه کاملا حمایت می کند.

نماینده مردم لارستان خنج و گراش از برنامه های آینده جهت پیگیری این موضوع ادامه داد:

امید است که ما در هفته های آینده جلسه‌ای را با حضور آقای جلیل حسنی فرماندار، آقای مدیر کل، نماینده ای از شورای شهر و نمایندگانی از کسبه بازار قیصریه در تهران با حضور آقای دکتر روستا و آقای دکتر پژمان که رئیس ستاد بازآفرینی است داشته باشیم تا بتوانیم در این زمینه گام های بلندی را برداریم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان