میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 نوامبر 2018 ساعت 7:21 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما یک دیدگاه 696 بازدید

عکس نوشت/ جامعه به همه مشاغل نیاز دارد، کنکور را غول نکنیم!

عکس نوشت/ جامعه به همه مشاغل نیاز دارد، کنکور را غول نکنیم!

اگر همچون نگارنده شما هم به برخی تبلیغات جامعه درباره کنکور و دانشگاه و تحصیلات عالیه دقت کنید متوجه می شوید که اراده ای عام همه دانش آموزان را به سمت تحصیلات عالیه و فایق آمدن بر کنکوری که از آن غول ساخته ایم هدایت می کند.

از خانواده ها و مدارس گرفته تا صدا و سیما و تبلیغات میدانی. مثلا به عکس همراه این یادداشت دقت کنید که مربوط به یکی از بیلبوردهای شهر لار است و از تعدادی برگزیدگان کنکور با عنوان «فاتحان قله خورشید» یاد شده است! یا تبلیغات گسترده شهری پس از کنکور و تجلیل و معرفی نفرات برگزیده کنکوری و…

در این مورد چند نکته لازم به ذکر است؛ اول اینکه اطلاق عناوینی اینچنینی به کنکور مثل «قله خورشید» و… در واقع همان غول و کوه ساختن از کنکور است که ماحصل آن ایجاد اضطراب و استرس چندین ساله برای دانش آموزان دبیرستانی و البته خانواده های آنهاست.

دوم اینکه تحمیل این حجم تبلیغات یعنی ایجاد یک جاده تنگ و یکطرفه برای دانش آموزان و انتقال این پیام که غیر تحصیلات عالیه و شکست دادن غول کنکور، راه سعادتی در جامعه وجود ندارد! درصورتی که جامعه به مشاغل و کارهای متنوع و زیادی نیازمند است که شرط آنها لزوما تحصیلات دانشگاهی نیست.

مشاغل فنی و خدماتی زیادی در حوزه های متعدد وجود دارد که بدون آنها زندگی مردم در جامعه فلج می شود و چه بسا مجبوریم برای تامین آنها از افراد مهاجر و… استفاده کنیم و برعکس تجمع و تورم افراد تحصیل کرده بدون زمینه شغلی مناسب برای آنها نیز در واقع صاف کردن جاده برای مهاجرت آنها از کشور و تحقق عباراتی همچون فرار مغزها و نخبگان است.

*این مطلب و عکس توسط یکی از مخاطبان سایت ارسال شده است


1 نظر

  1. هنرمند گفت:

    0

    0

    هنرمند را در جامعه نادیده نگیریم 🙂

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان