میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۴:۱۹ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 6 دیدگاه 1,328 بازدید

غارنوردان لاری و ایتالیایی غار عمودی و نمکی ۶۰ متری را در لارستان کشف کردند + گزارش تصویری

غارنوردان لاری و ایتالیایی غار عمودی و نمکی ۶۰ متری را در لارستان کشف کردند + گزارش تصویری

انجمن غار و غارشناسی لارستان از اولین اکسپدیشن غارنوردی لارستان با حضور اساتید غارشناس ایتالیایی از انجمن کاوشهای جغرافیایی La Venta و برپایی کمپ در دل ارتفاعات کوه گنبد نمکی دهکویه واقع در شمال شرقی شهرستان لارستان خبر داد.
به گزارش وب سایت این انجمن، در پی هماهنگی های به عمل آمده با علمدار شفیعی سرپرست انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان و به درخواست آقای یونس شریعتمداری از اعضای هیات مدیره انجمن غار و غارشناسی ایرانیان، تیمی متشکل از ۶ غارنورد ایتالیایی از انجمن کاوشهای جغرافیایی La Venta ( یک غار شناس و دکترای زمین شناسی، یک متخصص غارشناسی و حفاری و تکنیک های کار با طناب، یک غارشناس و جراح و متخصص طب فیزیکی، یک غارشناس و کارگردان و متخصص در زمینه عکسبرداری در محیط های پیچیده، دو کوهنورد و مستند ساز و عکاس حرفه ای) با برنامه ریزی و بررسی نقشه های تپوگرافیک و نیز با همکاری و همراهی نفراتی ازاعضای انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان ( علمدار شفیعی، اکبر شفیعی و زهرا خرم بخت) در تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۹۷جهت انجام اولین اکسپدیشن اکتشافی غار در لارستان و برقراری کمپ به گنبد نمکی دهکویه واقع در ۳۵ کیلومتری لار اعزام شدند.


به گفته علمدار شفیعی سرپرست اکپدیشن این تیم در روز دوم در منطقه مذکور با بررسی های دقیق پیمایشی و استفاده از پهباد های فوق پیشرفته موفق به کشف و پیمایش طولانی ترین غار عمودی نمکی لارستان تا عمق ۶۰ متری زمین شدند.
به گفته اکبر شفیعی از غارنودان مجرب شهرستان متاسفانه به دلیل ریزشی بودن دیواره این غار، پیمایش تنها تا عمق ۶۰ متری صورت گرفت اما عمق این غار بیشتر از این میزان تخمین زده شد.
لئوناردو پیچینی غارشناس و دکتر زمین شناس ایتالیایی در مورد ویژگی منطقه اظهار داشت: احتمالا در انتهای این چاه غار رودخانه ای وجود داشته که به آبشاری بزرگ ختم می شود.
لوکا ایمپریو متخصص حفاری و غارشناسی نیز افزود این پیمایش به دلیل دشواری مسیر تنها توسط چهار تن از اعضای این تیم (یک غارنورد لارستانی و سه غارنورد ایتالیایی) صورت پذیرفت.
شفیعی افزود، تیم مذکور پس از ۴ روز بررسی و اکتشاف، کار خود را در تاریخ پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ۹۷ در منطقه به پایان رساند و تیم ایتالیایی جهت انجام دیگر تحقیقات خود به فیروزآباد اعزام گشت.
وی در پایان افزود: در پایان اکتشاف تیم غارشناس ایتالیایی از سالن تمرین انجمن غار و غارشناسی لارستان بازدید نموده و در این سالن جهت ارائه آخرین روش ها و تکنیکهای غارنوردی به تمرین و آموزش پرداختند.

علاقه مندان می توانند جهت دیدن جزئیات کامل این اکسپدیشن و عکسها به سایت انجمن غار و گروه کوهنوردی پردیس لارستان مراجعه نمایند . www.pardislar.ir

اسامی اعضای تیم اکسپدیشن اکتشافی: علمدار شفیعی: سرپرست برنامه، زهرا خرم بخت: مترجم، اکبر شفیعی: عضو تیم اجرایی، لئوناردو پیچینی: نقشه بردار و زمین شناس، لوکا ایمپریو: مسئول فنی، جوزپه جووینی: پزشک، لوکا ماسا و مارتینو فروا : عکاس و مستند ساز، گیتانو بلدرینی: عکاس و پشتیبان


6 نظر

 1. دکتر محمدابراهیم عفیفی گفت:

  0

  0

  عالی بود

 2. ميلاد گفت:

  0

  0

  خب اصل بر تصاوير غار و داخل غار بود که تصاوير گويا نبود

 3. ماهان گفت:

  0

  0

  من هم با میلاد هم نظرم.اصل داخل غار بود که واضح نشان داده نشده بود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان