میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 مارس 2019 ساعت 2:27 ب.ظ سرویس:شهر و شهروند, عناوین اصلی یک دیدگاه 359 بازدید

فاز نخست «رصدخانه» لار افتتاح شد/ شمارش معکوس برای تحقق وعده «توسعه رصدخانه»

فاز نخست «رصدخانه» لار افتتاح شد/ شمارش معکوس برای تحقق وعده «توسعه رصدخانه»

فاز نخست رصد خانه بزرگ لارستان با حضور مسولان بلندپایه و شخصیت های برجسته کشور، استان و شهرستان در روز ۱۴ اسفندماه جاری به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در آیین بهره برداری از فاز نخست این رصدخانه محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: این رصد خانه به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لار و ورثه مرحوم حاج محمدجعفریان لاری در زمینی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان و با پیگیری موسسه پژوهشگران بیکران هستی (هیئت امنا ساخت رصدخانه لارستان) احداث شده است.

شهردار لار با اشاره به اینکه رصدخانه لارستان بزرگترین گنبد رصدخانه کشور است و آسمان این شهرستان به لحاظ مقیاس تاریکی یکی از بکرترین های آسمان شب کشور محسوب می شود، گفت: دستگاههای ذیربط استان و شهرستان در راستای توسعه فازهای آتی رصدخانه از جمله خرید مدرن ترین تلسکوپ کشور، اتصال رصدخانه به شبکه رصدخانه های مجازی دنیا و … همکاری و پیگیری لازم داشته باشند.

مجتبی منتظری عضو موسسه بیکران هستی هم در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از اداره ورزش و جوانان که سازمان های مردم نهاد را ایجاد کرده و راه پیشرفته جوانان را هموار نمودند، گفت: حمایت های شهردار و شورای اسلامی شر لار و بویژه اقدام خداپسندانه خیر بزرگوار مرحوم حاج محمد جعفریان لاری باعث شده که امروز همه ما در این مکان دور هم جمع شده و شاهد این اتفاق نیک و بزرگ هستیم.

این جوان فعال و خلاق لارستانی افزود: گنبد این رصدخانه بزرگترین گنبد رصدخانه کشور است که توسط یکی از اعضا هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف طراحی و اجرا شده است.

نماینده ورثه بانی خیر رصدخانه، در این آیین گفت: امیدواریم توانسته باشیم دین خود را در جهت ارتقا سطح علمی و پیشرفت دانش جوانان این مرز و بوم ادا کرده باشیم.

محمدمهد تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان که مهمان ویژه این مراسم بود، گفت: امروز یکی از آرزوهای بزرگ جوانان این شهرستان محقق شده که انشاالله در جهت اتمام فازهای بعدی کمک های خوبی خواهیم کرد.

این مراسم با مراسم اهدا لوح سپاس به بانی خیر و اعضا هیئت امنا ساخت رصدخانه و بازدید از بخش های مختلف این مجموعه پایان یافت.

گفتنی است در آیین گشایش این رصدخانه محمدمهد تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان، امیرحسین آل اسحاق، مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان، کامیاب، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان فارس، احسان طاهری، معاون فرماندار ویژه لارستان، ورثه بانی خیر حاج محمد جعفریان لاری، محمدرضا قنبرنژاد، شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی، رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان، رحیم بیژنی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر لار، نواز شریفی لاری معاون عمرانی شهردار، مسولین شهرستان، معتمدین محلی و هیئت امنا ساخت رصدخانه حضور داشتند.

DCIM100MEDIADJI_0002.JPG

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    3

    0

    این چه روابط عمومی هست که خودش چهار تا عکس نتونسته بگیره که عکس اقای بیغرض رو با لوگو خبرگزاری مهر برداشته؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان