میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۳:۰۸ ق.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 259 بازدید

فراخوانی برای نخبگان و متخصصان لارستانی/ رهیافت های خود برای تعالی لارستان را در قالب «مقاله» برای ما ارسال کنید

فراخوانی برای نخبگان و متخصصان لارستانی/ رهیافت های خود برای تعالی لارستان را در قالب «مقاله» برای ما ارسال کنید

توسعه «منابع انسانی» بارها و بارها در کلام و نگارش اندیشمندان علم توسعه مقدم بر دیگر انحای توسعه عنوان شده است. از این منظر توسعه و ترقی لارستان که این روزها دغدغه هر لارستانی محسوب می شود بی شک از مسیر توجه به نخبگان و متخصصان و استفاده از علم و عمل آنها میسر خواهد شد.

سایت آفتاب لارستان بر اساس هدف گذاری و شعار آغازین خود مبنی بر تمرکز بیشتر بر «تحلیل» و «نقد» و با توجه به فعالیت مناسب دیگر رسانه های لارستان در حوزه «خبر» تلاش می کند طی فراخوان های متعدد از نیروهای متخصص و تحصیلکرده لارستانی بخواهد دریافت ها و رهیافت های عالمانه خود را با انطباق بر موضوعات فردی، اجتماعی و توسعه ای منطقه برای این سایت ارسال کنند.

بی شک انتشار هدفمند و مداوم این مقالات می تواند ضمن معرفی نخبگان و متخصصان (و شاید استفاده از توانمندی های آنها در امور مختلف) چراغ راه و معیاری برای تصمیم گیری مدیران و کارگزاران منطقه ای باشد.

اندیشمندان زیادی بر اصل «اندیشه جهانی و عمل محلی» تاکید دارند و همین اصل می تواند در لارستان نیز نهادینه شود و آکادمیسین های ما می توانند اندوخته های علمی خود را در ظرف منطقه و زادگاه خود منطبق کنند تا بطور توامان حق علم و عمل و دغدغه های جهانی و محلی آنها ادا گردد.

برای نمونه یک اقتصاددان لارستانی می تواند براساس تخصص آکادمیک خود تهدیدات و فرصت های تجارت و اقتصاد لارستان را تبیین کند، متخصص راهبردی ما می تواند اولیت های توسعه منطقه را تحلیل کند، نخبه حوزه گردشگری ما می تواند توسعه «توریسم» لارستان را تدوین کند و شهرساز ما می تواند آسیب های احتمالی تصمیمات مدیران شهری را تذکر دهد.

گفتنی است سایت آفتاب لارستان هرچند در عرصه سیاست، اجتماع و فرهنگ دیدگاهی صریح و روشن دارد اما همواره از نگاه و نگارش نخبگان با تمامی تعلقات فکری و سیاسی بهره برده و صاحبان اندیشه و قلم را تکریم کرده است. از جمله افتخارات این سایت نیز اعتماد نویسندگان و اندیشمندان مختلف منطقه با تمام گرایشات است و صدالبته داشتن مخاطبانی فرهیخته و پیگیر و مشارکت طلب که تبلور آن در نظرات (کامنت های) پرتعداد و قابل توجه سایت قابل مشاهده است.

در پایان از متخصصان و تحلیلگران علاقه مند برای مشارکت در این فراخوان می خواهیم از طریق ایمیل monshionline@gmail.com  با ما در ارتباط باشند و مطالب ارزشمند خود را ارسال نمایند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان