میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 می 2015 ساعت 12:45 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 3 دیدگاه 2,064 بازدید

فراخوان بيست و ششمين جشنواره تئاتر فجر فارس اعلام شد

310فراخوان بيست و ششمين جشنواره تئاتر فجر فارس اعلام شد

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۴ فراخوان بیست و ششمین جشنواره استانی تئاتر فجر فارس را اعلام کرد و افزود: بخش رقابتی جشنواره که برگزیدگان آن به جشنواره منطقه ای راه پیدا خواهند کرد صرفا اختصاص به آثار ایرانی دارد، بخش ویژه شامل آثار فاخر و آثار پیشکسوتان است و در بخش ویژه به صورت غیر رقابتی بر روی صحنه می رود.

مهدی امید بخش معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس دوشنبه گفت: ارتقای سطح کیفی تئاتر استان و توجه به تولید آثار نمایشی با رویکرد مسایل اجتماعی از اهداف این جشنواره است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: بخش رقابتی جشنواره که برگزیدگان آن به جشنواره منطقه ای راه پیدا خواهند کرد صرفا اختصاص به آثار ایرانی دارد، بخش ویژه شامل آثار فاخر و آثار پیشکسوتان است و در بخش ویژه به صورت غیر رقابتی بر روی صحنه می رود.

امیدبخش گفت: بخش خیابانی گروه های متقاضی حضور در این بخش می توانند طرح اجرایی خود را به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند و پس از بازبینی در بخش رقابتی جشنواره حضور یابند که آثار این بخش در جشنواره منطقه ای حضور نخواهند یافت.

این مقام مسوول ادامه داد: بخش جنبی که آثار این بخش به انتخاب هیات بازبینی جشنواره استانی انتخاب می شود و بخش عکس که آثار متقاضی در این بخش پس از بررسی و قضاوت در طول جشنواره به نمایش در می آید.

امیدبخش بیان داشت: متقاضیان شرکت در بخش رقابتی جشنواره باید سه نسخه متن تایپ شده از اثر خود را همراه با فایل word‌ آن به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند نمایش هایی که از آبان ماه سال ۹۳ تا نیمه خرداد ماه سال۹۴، حداقل ۱۵ اجرای صحنه ای داشته اند، نیازی به ارائه متن به دبیرخانه جشنواره ندارند و این گروه ها باید تنها فرم تقاضای شرکت در جشنواره را به همراه مجوز اجرای عمومی خود به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند تا در نوبت بازبینی قرار گیرند.

وی اضافه کرد: تمام آثاری که در مرحله بازبینی پذیرفته شوند و در جشنواره شرکت می کنند در صورتی که تا نیمه خرداد ماه ۹۴اجرای عمومی نداشته اند، باید تا دو هفته پیش از برگزاری جشنواره ۹۴ حداقل بین پنج تا ۱۵ اجرای عمومی داشته باشند.

این مقام فرهنگی با اشاره به اینکه متون اقتباسی «آداپته ایرانی شده» نیز می تواند در بخش رقابتی حاضر باشند اظهار داشت: در این بخش که برگزیدگان آن در جشنواره منطقه ای حضور خواهند یافت صرفا متون ایرانی با اولویت متون نویسندگان بومی حق شرکت دارند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: ارائه مجوز کتبی نویسنده برای اجرای نمایش در هر کدام از بخش های جشنواره الزامی است.

وی با اشاره به اینکه آثار متقاضی شرکت در بخش رقابتی نباید پیش از این در هیچ جشنواره ای شرکت کرده باشند گفت: بازبینی آثار متقاضی شرکت در جشنواره به صورت اجرای زنده خواهد بود.

این مقام فرهنگی گفت: درجشنواره تئاتر استانی صرفا آثار صحنه ای مورد داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت وگروه های نمایش خیابانی برای حضور در جشنواره بین اللمللی تئاتر فجر لازم است در جشنواره بین اللملی تئاتر خیابانی مریوان شرکت یا طبق فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عمل کنند .

همچنین رییس اداره امورادبی و هنری فرهنگ و ارشاداسلامی فارس گفت: اعلام نتایج بازخوانی متون۱۰ خرداد ۹۴، تاریخ بازبینی نمایش های متقاضی شرکت در جشنواره۱۰مرداد تا ۲۵مرداد ۹۴ وتاریخ برگزاری جشنواره۱۴شهریور تا ۱۹ شهریور ۹۴ است.

بهمن سلیمانی اظهار داشت: این جشنواره هرساله در شیراز به صورت استانی برگزار و پس از اعلام فراخوان، متون نمایش جمع آوری و توسط هیات بازخوان تعدادی از نمایش نامه ها برای مجوز تممرین آماده تا نمایش های منتخب به جشنواره استانی راه پیدا کند.

وی در پایان گفت:بعد از جشنواره استانی به جشنواره منطقه ای و بعد از آن به جشنواره اصلی در ایام فجر که در تهران برگزار می شود راه پیدا می کنند.

 


3 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    چه جالب !!دقت کردین به عکسی که انتخاب شده !این عکس تصویر همون نمایشی است که خانم رئیس به اصطلاح انجمن نمایش لار اون را نمایش کپی شده و سرقت ادبی می دونستن و اصلا ایشون این نمایش را قبول نداشتند در صورتی که از لحاظ بازیگری و کارگردانی یکی از بهترین نمایشهای سالهای اخیر لارو حتی استان بود .این ادعا حتی توسط اساتیدی همچون احمد سپاسدار و رحیم هودی و کاظم روزیطلب وکه از بزرگان عرصه نمایش استان نیز هستند قبول داشتند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان