میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژانویه 2020 ساعت 4:46 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 1,010 بازدید

فرزندان دکتر «محسن اسدی لاری» که در سقوط هواپیما جان باختند کیستند؟

فرزندان دکتر «محسن اسدی لاری» که در سقوط هواپیما جان باختند کیستند؟

محمدحسین و زینب اسدی لاری دو جان باخته سقوط هواپیمای اوکراینی فرزندان دکتر محسن اسدی لاری مدیرکل بین الملل وزارت بهداشت و درمان و اصالتا لاری هستند.

عبدالرضا علیزاده، فرهنگی بازنشسته در معرفی بیشتر این خانواده یادداشتی نوشته که در ادامه می آید:

***

دکتر محسن اسدی لاری، مدیرکل بین الملل وزارت بهداشت و درمان

عبدالرضا علیزاده: عروج نازدانه های زلال تر از شبنم، فرزندان وارسته جناب آقای دکتر محسن اسدی لاری مدیرکل بین الملل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به خاندان محترم و بزرگ اسدی لاری و همچنین خانواده معزز بانوی فاضله و عالمه سرکار خانم گوهر الشریعه دستغیب تسلیت و تعزیت عرض می نماییم. خداوند روح آن عزیزان را با صالحین محشور فرماید. انشاءالله

محمد حسین و زینب اسدی لاری فرزندان عزیز دکتر محسن اسدی لاری می باشند که دارای اصل و نسب بسیار خوشنام از دو ناحیه پدری و مادری بوده و پدر بزرگ ایشان مبارز انقلابی و سترگ سالهای قبل از انقلاب مرحوم دکتر حسن اسدی لاری فرهنگی زجر کشیده در زندان های ستم شاهی پهلوی و مادر بزرگشان سرکار خانم گوهر الشریعه دستغیب معلم و استاد دانشگاه و نماینده چندین دوره مجلس شورای اسلامی از تهران و شیراز می باشد.

و اما حسن آقا اسدی لاری به دلیل مبارزه با رژیم ضد مردمی پهلوی چندین سال در زندان قصر تهران با تحمل فجیع ترین شکنجه های روحی و جسمی گذراند. به طوری که در کتاب خاطرات یکی از دوستانش نقل فرمودند که در زمان بازدید ناظرین حقوق بشر سازمان ملل متحد از زندان های ایران مأمورین زندان قصر مرحوم حسن آقا اسدی لاری از سلول بیرون می بردند تا از چشم ناظران حقوق بشر پنهان بماند.

چون این مرد بزرگ شکنجه هایی متحمل شده بود که تمام قسمت های بدن او از شدت تازیانه های مأمورین زندان زخم و متورم و عفونت برداشته بود و ایشان را اسوه مقاومت و استقامت در برابر شکنجه ها نام می برند.

مرحوم حسن اسدی لاری هم زمان با قیام مردم ایران از زندان آزاد شد و پس از انقلاب در زمان وزارت مرحوم شهید محمد علی رجایی وزیر آموزش و پرورش به سمت معاونت پارلمانی و حقوقی وزارت آموزش و پرورش منصوب گردید. از ویژگی های مرحوم دکتر اسدی لاری می توان به دیانت، تواضع، مردم داری و خوشرویی و گره گشایی از مشکلات فرهنگیان کشوری نام برد.

ایشان بعد از شهادت مرحوم شهید حاج مهدی نصیری لاری در میان دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از زادگاه خود شهرستان لارستان کاندید شدند ولی به جهت عدم شناخت و آشنایی مردم رأی حدنصاب ورود به مجلس به دست نیاوردند و مردم لارستان از وجود چنین خدمتگزاری صدیق و با لیاقت محروم ماندند. دکتر اسدی لاری در سن ۵۵ سالگی بر اثر ایست قلبی در تهران دار فانی را وداع و در شهر تهران به خاک سپرده شد. یادش ماندگار.

در سال های ۱۳۷۳ و ۱۳۷۴ دکتر محسن فرزند برومند دکتر حسن اسدی لاری یعنی پدر این دو عزیز از دست رفته که در رشته پزشکی فارغ التحصیل شده بود بنا به درخواست خودش دوره طرح خود را در یکی از روستاهای محروم و دورافتاده لارستان یعنی مرکز بهداشت روستای درز و سایبان سپری نمود و بعد از گذراندن دوره طرح مجدداً به تهران برگشت و ضمن ادامه تحصیل از سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیر کل بین الملل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی منصوب گردید. یاد و نام این عزیزان پایدار و ماندگار باد.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  روحشان شاد

 2. عصر بیداری گفت:

  3

  0

  سلام ضمن تشکر بیشتر معرفی خود دکتر اسدی لاری بود تا فرزندان به شهادت رسیده باید می نوشتید پدر این دو شهید کیست

 3. ناشناس گفت:

  3

  0

  خوب بود راجع به دو عزیز فقید ( محمد حسین و زینب ) هم اطلاعاتی می دادید . چون اصل موضوع این دو نفرند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان