میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 مارس 2021 ساعت 2:40 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 381 بازدید

فرماندار ویژه لارستان: پروژه «نیلی» لار منحصر به فرد است و تبلور معماریِ ایران‌زمین است

فرماندار ویژه لارستان: پروژه «نیلی» لار منحصر به فرد است و تبلور معماریِ ایران‌زمین است

به گزارش «سحر طاهری» خبرنگار، پنجشنبه ۲۸ اسفندماه فرماندار ویژه لارستان همراه با معاون برنامه‌ریزی خود، شهردار لار، مدیر دفتر نماینده مجلس و روسای مجتمع آموزش عالی، اداره بهزیستی و تعداد دیگری از مسئولان از مجتمع تجاری فرهنگی «نیلی» لار بازدید کردند.

فرماندار ویژه لارستان: این پروژه منحصر به فرد و حاصل تجربه و تخصص و پشتکار است

جلیل حسنی، فرماندار ویژه لارستان دراین باره گفت: پروژه ای که امروز مشاهده کردیم یکی از منحصر به فردترین پروژه‌هایی است که من طی این مدت مشاهده کرده‌ام، سازه‌ای که‌ مشخص است با تلفیقی از تجربه و تخصص و پشتکار شروع شده و به مرحله بهره‌برداری نزدیک شده است.

وی افزود: لارستان نیازمند احداث چنین اماکن عظیم تجاری است و قابل تحسین است که همه مراحل و فرایندهایی که باید طی شود در چارچوب علمی و با جذابیت خاصی طراحی شده است.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: بی‌شک امکان داشته است که این پروژه با هزینه‌ای کمتر نیز احداث گردد اما کاری که اکنون می‌بینیم یک بنای اصیل و شایسته است که برگرفته از اشکال فرهنگی ایران زمین است و  نشان‌دهنده بلند نظری و عزم راسخ سازنده این مرکز تجاری است.

یزدی:‌ این پروژه صرفا با هدف سودآوری ساخته نشده و می‌خواهیم میراثی ماندگار باشد

در این بازدید فردین یزدی نماینده سرمایه‌گذار این طرح نیز گفت: موضوعی که مورد تاکیدگروه اقتصادی آقای «مجید طالبی» بوده، جنبه روانی کار است برای نمونه ما برای ساخت این مجتمع از مرغوبترین اجناس و مصالح در بازار استفاده کرده‌ایم، می‌توانستیم مثلا ستون‌ها را با سرامیک و غیره پوشش دهیم، می‌توانستیم کف بازار را سرامیک کنیم، اما از بهترین و مرغوبترین سنگ‌ها استفاده کرده‌ایم که نشان‌دهنده توجه ما به جنبه روانی این سازه عظیم‌ است. همچنین سعی کرده‌ایم پروژه‌ای بسازیم که از حیث معماری نیز نشان‌دهنده فرهنگ اصیل ایرانی باشد لذا از سنگ‌های تراش‌خورده با اشکال ناب ایرانی استفاده کرده‌ایم، که البته با دستان جوانان هنرمند این‌مرز و بوم نیز برش خورده است و این پروژه در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

یزدی در ادامه گفت:‌ تمام‌ مراحل این پروره با صبر و دقت و ظرافت پیش رفته است، برای مثال، دو شیرسنگی نمادین که جلوی بازار قرارداده‌ایم هر دو طرف آنها یک بیت شعر و در مجموع شامل چهار بیت شعر حک شده است، حتی این شعرها را نیز با یک اصول خاص انتخاب کرده‌ایم: «از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر/ یادگاری که در این گنبد دوار بماند» و «دائم گل این بستان شاداب نمی ماند/ دریاب ضعیفان را در وقت توانایی»

نماینده سرمایه‌گذار پروژه نیلی لار در ادامه تاکید کرد:‌ ما در این پروژه صرفا به فکر سود و درآمد شخصی نبوده‌ایم، این ساختمان را با عشق  و علاقه ساخته‌ایم‌ و با حوصله به تمام زوایای آن پرداخته ایم. کاری شتاب‌زده و کم اهمیت نبوده و در هیچ کدام از مراحل ساخت و ساز این پروژه کوتاهی نشده است تا برای نسل‌های آینده  به یادگار بماند و این از لطف و فضل پروردگار است.

یزدی در پایان گفت: گروه اقتصادی طالبی به‌تازگی پروژه‌های ساخت و ساز اماکن آموزشی نیز مد نظر قرار داده است که درمورد آنها در آینده بیشتر خواهید شنید.

***

به گزارش آفتاب لارستان «نیلی» عنوان مجموعه بزرگ تجاری، تفریحی، ورزشی و فرهنگی است که مراحل ساخت آن از ۴ سال پیش آغاز و اینک ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

این پروژه با ۲۰ هزار متر مربع زیربنا، در شش طبقه ساخت شده و شامل هایپر مارکت، کافی شاپ، رستوران، سالن مراسم عروسی، مغازه‌ها و … است و بخش تجاری آن شامل ۱۵۰ فروشگاه است.

در ادامه تعدادی از عکس‌های «سحر طاهری» از بازدید مسئولان لارستان از این پروژه را ببینید:


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  عادت شده که در همه ی حوزه ها حرفی زده شود.. نمای رومی پروژه نیلی را چه به معماری ایرانی؟!!

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه دلیلی دارد که یک فرماندار برود و از یک پاساژ بازدید کند؟!

 3. (اختیاری) گفت:

  0

  0

  نمای رومی را چه به معماری سنتی؟؟ حالا اگه پروژه به گل مانده زیتون لارستان بود باز یه چیزی! بین راه شهرقدیم به شهرجدید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان