میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 ژوئن 2020 ساعت 11:25 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 146 بازدید

فرماندار:‌ برای خاموش کردن آتش در کوه های روستای «هرم» همه امکانات بسیج شده است

فرماندار:‌ برای خاموش کردن آتش در کوه های روستای «هرم» همه امکانات بسیج شده است

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان گفت: نیروها و امکانات برای خاموش کردن آتش در ارتفاعات کوه های روستای هرم بخش جویم لارستان بسیج شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری فارس؛ معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان در گفتگو با خبرنگار ایرنا در لارستان گفت: برای اطفای آتش‌سوزی که از شامگاه پنجشنبه (پنجم تیرماه ۹۹) در ارتفاعات کوه های روستای هرم بخش جویم لارستان آغاز شده و تا کنون ادامه دارد، ضمن تلاش برای فرونشاندن این آتش، بسیج امکانات و نیروها برای مهار این حریق همچنان در حال انجام است.

جلیل حسنی اظهار داشت: به دلیل سخت‌گذر بودن منطقه یاد شده با هماهنگی‌های انجام شده، یک فروند بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از شیراز به منطقه نامبرده اعزام شده و مشغول حمل و نقل تجهیزات و نیروهای امدادی و مردمی (هلی‌برد) به محل آتش‌سوزی است.

وی، با اشاره به اینکه بسیج امکانات و نیروها برای اطفای حریق از همان ساعات اولیه آتش‌سوزی آغاز شد، افزود: هم اینک بیش از ۱۸۰ نیرو اعم از نیروهای مردمی، بسیج، سپاه و یگان‌های حفاظت منابع طبیعی به همراه جمعی از مدیران عضو ستاد بحران شهرستان لارستان در منطقه و ارتفاعات هرم حضور دارند.

معاون استاندار فارس اضافه کرد: همچنین با رایزنی استاندار فارس، هماهنگی برای استفاده از ۲ فروند بالگرد آب پاش ارتش در حال انجام است که چنانچه آتش سوزی ادامه داشته باشد، برای مهار آتش از آنها استفاده شود.

فرماندار ویژه شهرستان لارستان ادامه داد: منطقه ای که آتش‌سوزی در آن حادث شده، سخت‌گذر و با شیب‌های تند است اما دارای پوشش جنگلی انبوه نیست لیکن به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی و بارش‌های سال زراعی جاری، دارای پوشش انبوه مرتعی است.

حسنی با بیان اینکه علت این آتش سوزی در حال بررسی است، بیان داشت: هنوز وسعت آتش‌سوزی، میزان خسارت و گونه‌های گیاهی که طعمه حریق شده، مشخص نیست.


1 نظر

  1. مدینه صابری گفت:

    1

    0

    توجه فرماندار ویژه لارستان جناب آقای حسنی به محیط زیست و تلاش ایشان در به ثمر رسیدن اهداف متعالی حفاظت از طبیعت جای تقدیر دارد چون به طور یقین این فرماندار به این موضوع که سوختن طبیعت به بخشی از زندگی بشری صدمه وارد می کند اذعان دارند و می دانند که رسیدن منابع طبیعی سوخته به حالت رویشی اولیه نه تنها زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد بلکه همین از دست رفتن منابع طبیعی بعنوان ذخیره گاههای ارزشمند لارستان برای بازسازی مجدد به صرف هزینه های هنگفت احتیاج دارد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان