میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۵ ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 438 بازدید

فرماندار: با وجود برنامه‌ریزی دشمنان، وحدت قومی مذهبی در لارستان کم‌نظیر است/ نباید فعالیت‌های سیاسی محدود به روزهای انتخابات شود/ ورودی و مکان‌های تاریخی شهر باید زیباتر شوند 

فرماندار لارستان در نشست خبری در آغاز هفته دولت:

با وجود برنامه‌ریزی دشمنان، وحدت قومی مذهبی در لارستان کم‌نظیر است/ نباید فعالیت‌های سیاسی محدود به روزهای انتخابات شود/ ورودی و مکان‌های تاریخی شهر باید زیباتر شوند

عصر چهارشنبه فرماندار لارستان خبرنگاران و اصحاب رسانه را به اتاق جلسات خود فراخواند تا نشستی خبری را ترتیب دهد. نشستی که بیشتر به ارائه گزارش از طرح‌ها و برنامه‌های پیشِ رو در هفته دولت اختصاص داشت. جلیل حسنی در این نشست خبری گفت: در هفته دولت امسال ۱۹۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶۵ میلیارد تومان در سطح شهرستان لارستان افتتاح و یا ساخت آنها آغاز خواهد شد.

به گزارش میلاد لارستان، وی با تقدیر از تلاش خبرنگاران در انعکاس اخبار دولت و انتقال مشکلات مردم به مسئولان و با ابراز خرسندی از فعالیت سایت ها و نشریات پرتعداد در این شهرستان، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و آغاز هفته دولت و شروع به کار دولت دوازدهم را تبریک گفت.

 ■ برگزاری انتخابات پرشور با کمترین تنش و تخلف

حسنی با بیان اینکه انتخابات اخیر شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری در ۶ بخش، ۸ شهر و ۲۵۶ روستا با کمترین تنش و هزینه سیاسی، بدون تخلف و اعتراض و در امنیت کامل در سطح لارستان اجرا شد، اظهار داشت: این انتخابات با حضور تمام جناح های سیاسی همراه با شور و شعور به صورت قانونمند برگزار شد.

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه در انتخابات امسال ۱۰۱ هزار نفر از انتخابات مشارکت کردند که نسبت به دوره پیش از آن شاهد رشد ۲۰ درصدی حضور مردم لارستان در پای صندوق های رأی بوده ایم، افزود: از مجموع آرای اخذ شده در سطح لارستان، بیش از ۶۴ درصد به رئیس جمهور منتخب دکتر حسن روحانی رأی دادند.

معاون استاندار فارس با ابراز خرسندی از وجود وحدت قومی و مذهبی در سطح لارستان، تصریح کرد: با وجود برنامه ریزی دشمنان برای ناامن سازی منطقه لارستان در طول یک سال گذشته، با مدیریت و هماهنگی مسئولان و اعضای شورای تأمین بدون کمترین اثرات منفی روانی، کشف و خنثی شد.

وی بیان کرد: بنا بر ارزیابی های صورت گرفته در ابعاد مختلف، شهرستان لارستان در طول سالیان اخیر در زمینه شاخص های امنیتی از جمله کاهش جرائم خشن، کاهش سرقت ها و افزایش کشفیات قاچاق کالا و مواد مخدر ارتقا داشته است.

■ انتقاد از ضعف فعالیت‌های سیاسی

حسنی با اشاره به اینکه علی رغم اختلافات فکری، بینشی و سیاسی که در سطح جامعه وجود داشت، تلاش مدیران در سطح لارستان بر آن بوده تا جامعه دچار تعارض و حاشیه نشود تا بستر کار برای مردم فراهم شود، ادامه داد: متأسفانه فعالیت های سیاسی در سطح لارستان چشمگیر نیست و اکثر اقدامات آنها محدود به اوقات انتخابات می شود.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه برای انجام پروژه های اجرایی و عمرانی محدودیت های اعتباری و درآمدزایی برای دولت وجود دارد؛ بر بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی برای رونق اقتصادی تأکید کرد و افزود: با توجه توانمندی اقتصادی شهرستان لارستان می توان با فراهم سازی سرمایه گذاری رونق اقتصادی در این منطقه را رقم زد که در این زمینه اتاق فکر تشویق و جذب سرمایه گذاری برای فعال کردن توسعه اقتصادی در فرمانداری ویژه لارستان تشکیل شد.

■ از قهرمانی نیک‌اندیشان تا مشارکت بخش خصوصی

نماینده عالی دولت در لارستان، این شهرستان را قهرمان و مَهد فعالیت های نیک اندیشانه و عام المنفعه در سطح کشور معرفی کرد و گفت: می بایست با مشارکت خیرین برای آبادانی منطقه لارستان، در زمینه رونق اقتصادی نیز این شهرستان با سرمایه گذاری های صنعتی توسعه همه جانبه پیدا کند.

وی از راه اندازی مجدد ۱۱ واحد تولیدی تعطیل لارستان با رسیدگی به مشکلات مالی و تجهیزاتی در طول ۱۰ ماهه گذشته خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۲ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۱۴ میلیارد تومانی با اشتغال‌زایی ۱۷۱ نفر با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است.

حسنی با بیان اینکه از آغاز سال جاری کار احداث ۱۱ واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد تومان شروع شده است، ادامه داد: اولویت نخست مسئولان در شهرستان لارستان سرمایه گذاری است و تمام نهادهای دولتی آمادگی کامل برای همکاری در به نتیجه رساندن مجوزها دارند.

فرماندار لارستان راه اندازی پروازهای حمل کالا از فرودگاه این شهرستان برای صادرات و واردات را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: منطقه ویژه اقتصادی لارستان با پیگیری های مستمر در هیئت دولت تصویب شده و امید می رود با مصوبه مجلس شورای اسلامی شاهد اشتغال‌زایی مستقیم باشیم.

وی با ابراز تأسف از عدم برخورداری لارستان از مراکز تفریحی، رفاهی و گردشگری مناسب، تصریح کرد: ورودی شهر لار از ابتدای کمربندی ها از ضعف های اساسی است که می بایست با ایجاد مناظر، فضای سبز و مراکز تجاری در این نقاط، رونق و زیبایی را به وجود آورد.

■ ورودی شهر و دیگر مکان‌ها زیباسازی شود

فرماندار ویژه لارستان از پیگیری های جدی برای رفع معارضات پیش روی احداث پارک سرداران در ورودی شهر لار از سمت بندرعباس خبر داد و ابراز امیدواری کرد با ایجاد مناطق نمونه گردشگری جمعیت و مسافران را به این شهرستان جذب کرد.

حسنی با تأکید بر اینکه می توان با مرمت و بازسازی قلعه اژدهاپیکر این بخش تاریخی شهر لار را به محلی مناسب برای تفریح مردم قرار داد، تصریح کرد: طرح ساماندهی قلعه اژدهاپیکر در دستور کار قرار دارد و اعتبارات مناسبی برای آثار تاریخی لارستان در نظر گرفته شده است.

■ انبوهی از پروژه‌ها برای هفته دولت

معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود از تخصیص ۸۲ میلیارد تومان بودجه و آغاز به کار گازرسانی به شهرها و روستاهای لارستان خبر داد و گفت: هفته دولت امسال همچنین ۹ پروژه در زمینه آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ۲ چمن مصنوعی و پروژه خوابگاه مدرسه شبانه روزی امام خامنه ای به بهره برداری می رسد.

وی اجرای ۸۸ پروژه بهداشتی درمانی با اعتبار بیش از ۳۹ میلیارد تومان، افتتاح ۲۶ پروژه در همین حوزه با اعتبار حدودا ۱۱ میلیارد تومان، افتتاح یا کلنگ زنی ۵۳ طرح در بخش انرژی (شامل برق و مخابرات) منطقه ای با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، و اجرای ۵۸ پروژه عمران شهری و روستایی با اعتباری بیش از ۲۵ میلیارد تومان را جزء مهم‌ترین برنامع های هفته دولت خواند.

حسنی با اشاره به اینکه در مجموع در طول هفته دولت امسال ۱۸۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح خواهد شد، گفت: سهم بخش دولتی ۷۹میلیارد، بخش خصوصی ۲۷میلیارد و خیرین نیز ۱۲میلیارد به طرح ها کمک کرده اند؛ ۶ پروژه نیز با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومانی کلنگ زنی می شود.

وی اضافه کرد: از مجموع پروژه ها، ۹ پروژه در بحث آب، ۵ طرح ورزشی و فرهنگی، ۲۶ پروژه درمانی و بهداشتی، ۵۳ طرح در زمینه انرژی، ۵۸ پروژه عمران شهری و روستایی، ۴ پروژه مسکن شهری و روستایی، ۲۹ پروژه زیربنایی و یک طرح صنعتی است که برای ۱۱۰ نفر اشتغال مستقیم خواهد داشت.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه ۳۵۷ پروژه شناسنامه دار در سطح لارستان با اعتباری بالغ یک هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان در حال اجراست، گفت: در این طرح ها، سهم دولت ۳۶۷ میلیارد تومان، بخش خصوصی ۶۳۱ میلیارد تومان و ۱۷۰ میلیارد تومان نیز خیرین هزینه کرده اند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه تمام پروژه ها  نیاز مردم و در زمینه های زیربنایی و رفاهی است، افزود: برخی از پروژه های روستایی از گذشته فعال بوده و در تلاش برای پایان آن هستیم و پس از آن طرح های جدید تعریف می شود.

وی در پایان تأکید کرد: سعی شده عدالت در بخش های مختلف لارستان رعایت شود اما برخی پروژه ها از گذشته باقی مانده و به همین دلیل برخی بخش ها اعتبار بیشتری دریافت می کنند.


2 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  زنده باد دولت تدبیر و امید

 2. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  آهای مردم ببینید چقد دولت تدبیر و امید توو منطقه لارستان کار کرده…..پاینده باد دولت آقای دکتر روحانی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان