میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۴:۳۹ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 449 بازدید

فرماندار: به زودی وضعیت مدیریت آموزش و پرورش لارستان تعیین و تثبیت می شود

فرماندار: به زودی وضعیت مدیریت آموزش و پرورش لارستان تعیین و تثبیت می شود

یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش لارستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر رمضانی امام جمعه موقت لار، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، راسخی معاون سیاسی فرمانداری، فولادی سرپرست آموزش و پرورش و معاونین آموزش متوسطه، ابتدایی و پشتیبانی، منیری به نمایندگی از دکتر جعفرپور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، روسای سابق آموزش و پرورش، معتمدین شهرستان و نمایندگان مدیران و انجمن اولیا و مربیان در محل مدیریت آموزش و پرورش لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان، رییس شورای آموزش و پرورش و فرماندار ویژه لارستان در سخنانی با تشکر از احساس مسئوليت اعضا نسبت به مسائل آموزش و پرورش که مخاطبان آن قشر مهم جامعه یعنی نسل آینده ساز هستند اظهار داشت: اگر از سالهای آغازین انقلاب در حوزه فرهنگی و آموزشی درست و با برنامه ای بهتر کار مي شد امروز وضعیتی به مراتب بهتر داشتیم و اگرچه بحمدلله تا کنون رویش های خوبی داشته ايم اما در کنار آن ناهنجارهایی هم دیده می شود که با ظهور فضای پیچیده مجازی وظایف ما را سنگین تر می کند و باید بر فضای پیشرفته علم و فناوری آشنا و مسلط شویم و امروز  به عنوان اولیا و متوليان باید در مواجهه با تهاجم فرهنگی دست در دست هم داده  و به جای ایجاد محدودیت، فرهنگ استفاده صحیح از رسانه های مجازی را به نسل نوجوان و جوان امروزی بياموزيم.

رییس شورای آموزش و پرورش لارستان همچنین  با تشکر از زحمات چندماهه سرپرست این اداره تاکید کرد سعی ما این است که در کوتاهترین زمان وضعیت و تکلیف مدیریت آموزش و پرورش لارستان تعیین و تثبیت شود. وی همچنین با توجه به نزدیکی دهه فجر از مسئولان شهرستان به ویژه آموزش و پرورش خواست تا مراسم دهه فجر در سطح شهر و مدارس با شکوه تمام برگزار شود و خدمات این نظام مقدس به خوبی تبیین شود.

دکتر رمضانی امام جمعه موقت لار نیز در سخنانی از تقدم پرورش بر آموزش گفت و تاکید کرد که آموزه های دینی اگر در قالب هنر بیان شود تاثیر پذیری زیاد دارد و با توجه به سوره الرحمن، انسان بدون علم و بدون قرآن را نمیتوان انسان نامید . وی همچنین به اهمیت فضای فیزیکی مدارس در علم آموزی اشاره و بر جذاب سازی این فضاها تاکید کرد.

در ابتدای جلسه نیز سرپرست آموزش و پرورش لارستان ضمن عرض خیر مقدم گزارشی از فعالیتهای دوماهه اخیر را ارایه داد و به این نکته اشاره داشت که از اولین روز های قبول مسئولیت به پی گیری مسایل عمرانی پرداخته شده و با دعوت از مدیر کل نوسازی مدارس فارس و بازدید از پروژه های نیمه تمام قول جذب اعتبارات را از ایشان گرفته و همچنین با رایزنی با چند خیّر، ساخت چند آموزشگاه در دستور کار قرار گرفته است.

فولادی با تشکر از نماینده لارستان به جهت تلاش در تخصیص بودجه از محل اعتبارات نفت برای ساخت سالن بزرگ اجتماعات شهید زرگری از شروع به کار این پروژه خبر داد. وی همچنین به برگزاری جلسات مختلف با حضور ادارات حوزه قطب جنوب استان به میزبانی لارستان،جشنواره های مختلف آموزشی،  فرهنگی،  بهداشتی و فعالیت های قرآنی و پرورشی اشاره و به تفکیک گزارشی به حضار جلسه ارایه داد.

محسن شامحمدی معاون آموزش متوسطه نیز به بعضی از سوالات حوزه آموزش پاسخ داده و از کسب رتبه های برتر آموزشی استان در حوزه ابتدایی و متوسطه در چند سال متوالی خبر داد و گفت با تلاش مسوولان اداره و نظر مساعد اداره کل، امروز بر خلاف سایر شهرستانها، تمامی مدارس خاص و شبانه روزی لارستان داير بوده و در بعضي مدارس از سراسر استان فارس دانش آموز پذیرفته شده است. وی همچنین از پیشتازی لارستان در کسب رتبه های برتر کنکور سراسری و کسب موفقیت در این زمینه آماری ارایه داد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضا نیز درخواست ها، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند که اهمّ موارد عبارت بود از: تعیین تکلیف مدیریت اداره در اسرع وقت با توجه به اهمیت این نهاد آموزشی، پی گیری تاسیس دانشگاه فرهنگیان با توجه به قول مساعد وزرای پیشین، پی گیری تاسیس کلینیک فرهنگیان، تلاش جهت احداث اردوگاه بزرگ دانش آموزی، توجه بیشتر به مدارس عادی در زمینه های مختلف آموزشی و عمرانی، در خواست از مسئولان شهر برای توجه و شرکت در جلسات انجمن اولیا و مربیان در مدارس


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان