میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 می 2014 ساعت 5:18 ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه 789 بازدید

فرماندار خنج: انقلاب اسلامي موجب زايش مدل جديدي از حكومت داري شد

فرماندار خنج:

انقلاب اسلامي موجب زايش مدل جديدي از حكومت داري شد

ertehal2روابط عمومی فرمانداری خنج: جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان برگزار شد.

فرماندار خنج در این جلسه با تأکید بر این نکته که انقلاب اسلامي موجب زايش مدل جديدي از حكومت داري گشت كه آزادي، استقلال و خوداتكايي از مشخصات بارز آن بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني(ره) يك رخداد بزرگ تاريخي و اثرگذار از دوران معاصر است كه بازتاب‌هاي سياسي، فرهنگي و اجتماعي آن در ميان ملت ايران و ديگر ملت‌هاي جهان بر كسي پوشیده نيست. اين رخداد عظيم الهي و مردمي كه امام خميني(ره) آن را انفجار نور بر عليه ظلمت و تاريكي تفسير كرده خيزش‌هاي كشورهاي لبنان، فلسطين، افغانستان و عراق را در گذشته و آزاديخواهي مردم مصر، تونس، اردن، يمن، بحرين و… را در شرايط كنوني سبب شده و به عنوان يك الگو مطرح است.

وی با ذکر این نکته که هوشياري امام خميني(ره) در دفاع از ارزش‌هاي اسلامي و شناخت ایشان از مسائل داخلی و عوامل مؤثر خارجی از عوامل مهم پيروزي انقلاب به ‌شمار مي‎رود، افزود: در انديشه امام «دين» خاستگاه و منشأ نظام سياسي اسلام است و كليه برنامه ها و مباحث سياسي اسلام بر مبناي قوانين و احكام ديني پايه ريزي شده است. از زماني كه انقلاب اسلامي ايران به وقوع پيوست در مورد علل و پيامدهاي آن كتاب‌ها و مقالات زيادي نوشته شده و سخنراني‌هاي مختلفي صورت گرفته است و هیچ کدام از این تحلیل ها از قابل پیش بینی بودن این رویداد بزرگ سخنی نگفته اند. در هر نهضتي، رهبر بايد داراي ويژگي‌هاي خاصي باشد که در صورت فقدان آن‌ها، نهضت به سر منزل مقصود نخواهد رسيد و بر کسی پوشیده نیست که امام خميني(ره) از معدود كساني است كه جامع فضايل علمي و از ممتازترين شخصيت هاي تاريخ بشريت است كه با انديشه هاي بلند الهي و تلاش هاي صادقانه خويش مسير تاريخ را دگرگون كرده و سر منشاء تحولات عظيمي در ايران و جهان گرديد.

عباسي شعار نخستين مردم ايران را ريشه در مكتب فكري امام خميني(ره) عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: مكتب امام خمینی(ره) مکتبی است به جهت انطباق بر فطرت آزادیخواه و حق‌مدار مردم صراط مستقيم و راه درست و نجات‌بخش شناخته شده و ريشه در ولايت ديني دارد.

فرماندار خنج درپایان بر برنامه ریزی مناسب و مطلوب به منظور شناساندن شخصیت این عارف بزرگ خصوصاً به نسل جوان تأکید کرد و بیان داشت: مسئولین شهرستان با استفاده از تمامی امکانات و اختیارات خود در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را به عمل آوردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان