میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 ژوئن 2014 ساعت 2:07 ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه 887 بازدید

فرماندار خنج: روحیه ایثار و مقاومت باید درهمه آحاد جامعه حفظ شود

فرماندار خنج: روحیه ایثار و مقاومت باید درهمه آحاد جامعه حفظ شود

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال ۹۳ برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری خنج، مختار عباسی در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال ۹۳ ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و میلاد باسعادت حضرت ولی عصر(عج)،  با ذکر این نکته که اعتقاد به ظهور منجی و امام مهدی علیه السلام در همه ادیان به عنوان یک وجه مشتری می باشد، اظهار داشت: ادیان الهی در این باور توحیدی هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند و اعتقاد به آخرالزمان و ظهور منجی و اصلاح‏گر توانمند و بزرگ جهانی از آرمان‏های مشترک تمام ادیان و مذاهب زنده دنیا به شمار می‏رود. سر منشأ این اعتقاد کهن و ریشه دار، علاوه بر اشتیاق درونى و میل باطنى هر انسان که به طور طبیعى خواهان حکومت حق و عدل و برقرارى نظام صلح و امنیت در سرتاسر جهان است، نویدهاى بى شائبه پیامبران الهى در طول تاریخ بشریت به مردم مؤمن و آزادى خواه جهان است. تمام پیامبران بزرگ الهى در دوران مأموریت الهى خود به عنوان جزیى از رسالت خویش به مردم وعده داده اند که در آخر الزمان و در پایان روزگار، یک مصلح بزرگ جهانى ظهور خواهد نمود و مردمان جهان را از ظلم ظالمان و ستم ستمگران نجات خواهد داد و فساد، بى دینى و بى عدالتى را در تمام جهان ریشه کن خواهد ساخت و سراسر جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.

SHORAIE FARHANG3-2

وی در ادامه با زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس به خصوص شهدای عملیات بیت‌المقدس، نصرت الهی را عامل پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات آزادسازی خرمشهر ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: اميرمومنان علي(ع) در روايتي ايثار را بهترين كرامت اخلاقي براي انسان ها دانسته است. رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس همت والا، حب و عشق به وطن، ایمان راسخ و غیرت دینی و اسلامی ملت ایران را به جهانیان نشان دادند و همانگونه که رزمندگان اسلام با روحیه ایثار ومقاومت، شجاعانه دشمن را شکست داده و به کشور عزت و شرف بخشیدند در برهه کنونی نیز باید با همین روحیه در برابر دشمنان ایستادگی و مبارزه کرد.

وی احیا و بالندگی فرهنگ ایثار و مقاومت را از بركات انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی (ره) عنوان کرد و افزود: پشتوانه هر پیشرفتی، روح جهاد، شهادت طلبی و مقاومت و ایثار است و باید این فرهنگ مقاومت و ایثار در نسل جوان و جامعه تبیین شود. روحیه ایثار و مقاومت تنها به یک قشر خاص  و تنها مختص به میدان جنگ نیست بلکه باید درهمه آحاد جامعه حفظ شود وجامعه در همه میادین و عرصه ها نیازمند از خودگذشتگی و ایثار است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان