میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۱ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 313 بازدید

فرماندار درحضور رئیس سازمان بهزیستی کشور خواستار ارتقای اداره بهزیستی لارستان شد

فرماندار درحضور رئیس سازمان بهزیستی کشور خواستار ارتقای اداره بهزیستی لارستان شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در سخنانی خواستار تسریع در ارتقای اداره بهزیستی لارستان به سطح معاونت اداره کل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم افتتاح چندین طرح خدماتی در حوزه بهزیستی این شهرستان اظهار داشت: مردم لارستان مردمی با فرهنگ غنی و مردمانی نیکوکار، مهربان، سخاوتمند، انسان دوست، انسان محور و جامعه محور هستند، که همه اینها، ریشه در خدا محوری دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم لارستان مردمی هستند که به هم نوع خود نگاه ویژه دارند، خاطرنشان کرد: در یک گزارشی که توسط وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی و دانشگاه تهران صورت گرفته است، بیش از ۳۵ در صد پاسخ دهندگان، رجحان زندگی اقتصادی خود را کمک به دیگران و ما بقی هم سرمایه گذاری، سرو سامان دادن به زندگی خود، خرید لوازم منزل، تفریحات و غیره اعلام کرده اند، اما اولویت اول آنان کمک به نیازمندان بیان شده است، که این از افتخارات این منطقه می باشد و نام و آوازه خیرین لارستان در شهرستان، استان، کشور و حتی خارج از کشور زینت بخش همه محافل و مجالس است.

معاون استاندار فارس ادامه داد: بنابراین در کنار چنین مشارکت فعالی که خیرین این منطقه  دارند؛ می بایست سهم دولت هم چشمگیر  باشد و این قضیه را جدّی بگیریم تا همچنان خیرین امیدوار به ادامه کار باشند، اما  اگر این اتفاق نیفتد و خیرین با بی مهری مسئولین مواجه شوند، یقیناً ممکن است خدایی نکرده خیرین بی انگیزه گردند. البته اهداف خیرین، اهداف خیر خواهانه و خدایی است.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه خیرین لارستانی در تمامی عرصه های مختلف درخشیده اند؛ افزود: شهرستان لارستان گسترده ترین شهرستان است و در این راستا خدمات اداره بهزیستی هم گسترده می باشد که در این مورد علاوه بر مرکز شهرستان، ۵  نمایندگی بهزیستی را نیز تحت پوشش خود دارد، همچنین فاصله ۳۷۰ کیلومتری تا مرکز استان و وسعت زیاد شهرستان از بعضی استانهای کشور، می طلبد که اداره بهزیستی به معاونت اداره کل ارتقاء یابد و به جدّ پیگیری گردد و به تناسب این ارتقاء، تفویض اختیار هم بشود چرا که این تفویض اختیار کاهش هزینه های تردد را در پی دارد.

حسنی تاکید کرد: البته این را هم بگویم که ارتقاء اداره بهزیستی لارستان خارج از چارچوب قانونی نیست، چرا که مصوبه هیئت دولت هست؛ شهرستانهایی که دارای فرمانداری ویژه هستند، می توانند چندین اداره آن به سطح معاونت اداره کل ارتقاء یابند، همچنان که تاکنون چند اداره کل داریم و چندین اداره هم به سطح معاونت اداره کل ارتقاء یافته اند.

فرماندار ویژه لارستان در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص آسیب های اجتماعی شهرستان هم گفت: در بحث آسیب های اجتماعی خیلی موضوع جدّی و درون زایی که عامل این آسیب های اجتماعی،  مردم شهرستان باشند، نداریم و در موضوعات مختلف آسیب های اجتماعی از جمله سرقت، خودکشی، درگیری های مسلحانه و غیره هم به دلیل آن غنای فرهنگی مردم، در شهرستان ما خیلی کم است و یا حتی وجود ندارد و آسیب هامان درون زا نیست. اما موقعیت جغرافیایی شهرستان، واقع شدن در مسیر ترانزیتی جنوب به شمال و مرکز کشور، ترکیب جمعیت، وگستردگی، بعضاً  ممکن است آسیب هایی را به جامعه وارد  کند، پس در کنار کار زیاد خیرین، می بایست این شهرستان مورد  توجه بیشتر قرار گیرد.

پیش از این نیز حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان، دکتر انوشیروان محسنی بند پی رئیس سازمان بهزیستی کشور، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، دکتر موسوی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، موسوی مدیر کل بهزیستی استان فارس، منصور اسماعیلی مدیر عامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی و سید علی هاشمیان به نمایندگی از سوی حاج رضا علی استوار هم به ایراد سخن پرداختند.

همچنین از خیرین، مهندسین و دست اندرکاران امر ساخت  طرح های خدماتی حوزه بهزیستی شهرستان لارستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

در ادامه مسئولین ۵  پروژه خدماتی و عمرانی حوزة بهزیستی این شهرستان را افتتاح نمودند. برای این طرح ها  بالغ بر ۴۷ میلیارد ریال توسط خیرین و همکاری بهزیستی هزینه شده است.

اهداء تابلو نقاشی هنرمند معلول شهرمان محمدرضا جهان پناه به رییس سازمان بهزیستی کشور، اجرای سرود ناشنوایان و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.


1 نظر

  1. محمد گفت:

    0

    0

    احسنت به فرماندار شجاع و نترس

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان