میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 مارس 2017 ساعت 11:55 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 539 بازدید

فرماندار در جمع لارستانی‌های مقیم هرمزگان از غنای فرهنگی مردم لارستان تمجید کرد

فرماندار در جمع لارستانی‌های مقیم هرمزگان از غنای فرهنگی مردم لارستان تمجید کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: لارستانی‌های مقیم خارج و دیگر استان‌ها و شهرستان‌های کشور زادگاه خود را فراموش نکنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در دومین همایش لارستانی های مقیم استان هرمزگان در سخنانی اظهار داشت: مردم لارستان مردمی نیکوکار، نوع دوست، با نجابت و دارای غنای فرهنگی بسیار بالایی هستند، که هم سابقه دیرینه ای از نظر تاریخی در بحث مبارزه با استکبار و استقلال طلبی دارند  و هم در توسعه منطقه خود نقش مهمی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: اگر بحث توانمندی اقتصادی در لارستان مطرح می شود این توانمندی اقتصادی ریشه در غنای فرهنگی و اعتقادات دینی مردم این دیار دارد؛ چرا که در هر بعدی از ویژگی ها و شاخص های این مردم دست بگذاریم مملو از عزت و سرآمدی و افتخار هستند.

فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: در شهرستانی که در کنار ۱۵۸ بانک و مؤسسه مالی، بیش از ۲۶۸ مسجد و حسینیه وجود دارد، طبیعی است که در دل آن مردمانی نیکوکار، تأثیرگذار، مشارکت جو و بزرگوارانی بوجود می آیند که امروزه ما می بینیم که نه تنها در کشور بلکه در کشورهای حاشیه خلیج فارس و یا در دیگر کشورها و شهرستان های کشور منشأ برکت، تحول و بسترساز رشد و شکوفایی و توسعه جامعه هستند.

حسنی جایگاه لارستان در طول تاریخ را مبتنی بر نیروی انسانی خواند و اظهار داشت: اگر به مناطق توسعه یافته  توجه کنید می بینید در بسیاری موارد، منابع انرژی، معدنی، طبیعی، آب و سایر منابع ملی از ارکان اساسی توسعه آن جامعه بوده اما لارستان بزرگ از این منابع برخوردار نبوده است بلکه دارای انسان هایی توانمند، مشارکت جو و سخاوتمند است که توانمندی اقتصادی خود را در راه توسعه و رشد شهرستان خود بکار می بندند.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه مردم با مشارکت خود در توسعه شهرستان، دولت را وادار به حضور بیشتر و حمایت از پروژه‌ها کرده‌اند، خاطر نشان کرد: آنچه می خواهم اینجا تأکید کنم این است که این همه شاخص ها و مواردی که از آن یاد می کنیم باید همچنان به‌روز، مستمر و با مشارکت خیرین، سرمایه گذاران و افراد نیکوکار به پیش برود.

وی افزود: وقتی خیرین لارستانی، باعث شده اند که بناهای ۵۰ درصدی همچون مراکز بهداشتی، درمانی، آموزشی و تفریحی ساخته شود دولت مجبور می شود که همپای خیرین مشارکت داشته باشد.

حسنی از خیرین، نیکوکاران و لارستانی های مقیم استان های همجوار و یا خارج از کشور خواست همانطور که در کشورهای حوزه خلیج فارس و در دیگر شهرستان ها منشأ تحول و تأثیرگذار بوده اند منطقه خود را نیز فراموش نکنند. وی البته تأکید کرد: این سخن بیانگر این نیست که حضور فیزیکی  مستمر در شهرستان داشته باشید بلکه بحث من این است که فکر شما معطوف شود به لارستان و در کارهای خیر و بناهای عام المنفعه در زادگاه خود سهیم و یا در حوزه اقتصادی فعال و مشارکت جو باشید.

حسنی با بیان اینکه توانمندی شهرستان لارستان، نیروی انسانی متفکر و توانمند است، افزود: اگر این نیروی انسانی توانمند با فکر و با ایده، نسبت به شهرستان خودش بی تفاوت شود ممکن است خدای نخواسته از این رونقی که در طول تاریخ و امروزه شاهد آن هستیم بی نصیب شویم.

فرماندار لارستان در پایان سخنانش در جمع لارستانی های مقیم بندرعباس با اشاره به راه اندازی مرکز حمایت و جذب سرمایه گذاری در فرمانداری ویژه لارستان گفت: این مرکز در خدمت سرمایه گذاران عزیز است و در همین راستا بنده، معاونان، مجموعه فرمانداری و رؤسای ادارات شهرستان آمادگی کامل داریم با کسانی که در این راستا می خواهند برای توسعه اقتصادی، ایجاد درآمد و اشتغال سرمایه گذاری نمایند همکاری کرده که یقیناً در منطقه جنوب و بر سرنوشت کشور هم تأثیر گذار هست تا انشاء ا… بتوانیم این توانمندیها را در شهرستان متمرکز و باعث رونق هم شهرستان و هم منطقه جنوب شویم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان