میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 438 بازدید

فرماندار: طبق قانون، شوراها از هیچ سلسله مراتبی دستور نمی‌گیرند/ نماینده مردم: «همراهی و تعامل» شورا و نماینده در پیشرفت کارها مؤثر است

مراسم تحلیف اعضای دوره پنجم شوراهای شهر لار، لطیفی و خور برگزار شد

فرماندار: طبق قانون، شوراها از هیچ سلسله مراتبی دستور نمی‌گیرند/ نماینده مردم: همراهی و تعامل شورا و نماینده در پیشرفت کارها مؤثر است

آفتاب لارستان: پس از سه بار تغییر زمان شروع به کار شوراهای پنجم، بالاخره روز گذشته اعضای منتخب مردم در شهرها و روستاها ضمن سوگند خوردن به قرآن، کار خود را در شوراهای اسلامی شروع کردند.

در شهر لار نیز اعضای شورای اسلامی شهرهای لار، خور و لطیفی مهمان سالن اجتماعات شورا بودند تا دوره جدید را آغاز کنند؛ اکثر اعضای دوره چهارم هم در جلسه بودند تا سکان را به دست نیروهای جدید و تازه نفس بسپارند. البته در میان اعضای قدیمی شورای شهر لار، جای خالی رییس و خزانه‎‌دار (آقایان عمرانی و عالی) کاملاً مشهود بود که در سفر حج هستند.

مهمانان ویژه‌ی مراسم تحلیف در نخستین روز شهریور، فرماندار و معاونان وی، امامان جمعه لار و خور، رییس اداره اطلاعات و برخی دیگر از رؤسای ادارات بودند تا شاهد برنامه رسمی آغاز به‌کار ۴ ساله‌ی پنجم شوراها باشند.

در ابتدای مراسم، حجت الاسلام موسوی خرم پشت تریبون رفت و ضمن تبریک ایام پربرکت ماه ذیحجه، اهمیت کار شوراهای اسلامی شهر و روستا را از دیدگاه آیات و روایات تشریح کرد و از اعضای دوره جدید خواست تا در تحقق وعده‌های داده شده به مردم بکوشند.

سخنران بعدی برنامه فرماندار ویژه لارستان بود که در سخنان حدودا ۱۵ دقیقه‌ای خود، ضمن تشکر از «بیانات» امام جمعه، آن را یک منشور کامل و حکومتی برای فعالیت شوراهای اسلامی خواند و بر لزوم به‌کارگیری آن «رهنمودها» تأکید کرد.

جلیل حسنی حقیقی در ادامه، انتخابات اخیر شوراها و ریاست جمهوری و دیگر انتخابات برگزار شده در کشور را مایه‌ی افتخار و اقتدار نظام خواند و با تقدیر از فعالیت هیئت‌های اجرایی و نظارت، تصریح کرد: خوشبختانه مردم در این انتخابات هم با شور و شعور در صحنه حاضر شدند که این نشان از فضای امید و نشاط در جامعه دارد.

فرماندار لارستان سپس به موضوع مهم «انباشت تجربه» در مدیریت‌های مختلف پرداخت و ضمن تأکید بر دوری شوراها و دیگر مدیریت‌های اجرایی از جناح‌بندی‌ها و تفکرات حزبی، اظهار داشت: اگر یک مدیر و مجموعه اداری تفکر یک حزب و جناح را در کارها دخیل کند قطعا مانعی برای استفاده از تجربه‌ها و اندیشه‌های گذشته ایجاد خواهد کرد و این آفت بزرگی است.

وی ضمن بیان توصیه‌هایی به اعضای جدید شوراها در زمینه‌ی تصویب قوانین، ارتباط با مردم و نهادها، و مدیریت شهری؛ خاطرنشان کرد: البته اینها توصیه‌هایی برادرانه است نه یک دستور، چرا که فلسفه‌ی وجودی شوراها بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، آن است که از سلسله مراتب دولتی و اداری خاصی دستور نمی‌گیرند و تنها باید بر اساس قانون و خواست مردم تصمیم بگیرند.

اما در ادامه جلسه، محمد مظفری مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس، پیام دکتر جمشید جعفرپور را قرائت کرد. نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای اعضای دوره پنجم شوراهای اسلامی، نکته‌ای کوتاه را در پایان پیامش اشاره کرده و آن هم لزوم «همراهی و تعامل شوراها با نماینده» است که به بیان او برای پیشرفت و توسعه‌ی شهر می‌تواند مؤثر باشد.

ارائه گزارش کار شوراهای دوره چهارم از دیگر بخش‌های برنامه رسمی تحلیف بود؛ عباس نیک آواز به نمایندگی از شورای اسلامی شهر لار، حسین طالبی رییس شورای اسلامی شهر لطیفی و عبدالناصر باقرزاده نیز به نمایندگی از شورای اسلامی شهر خور گزارشی از فعالیت‌های شوراهای خود ارائه کردند. انجام بعضی برنامه‌ها و پروژه‌های نمونه در سطح کشور، همراهی و همیاری خوب شهرداری، محقق شدن بخش بزرگی از بودجه‌های شهرداری و شورا، تعیین تکلیف بسیاری از زمین‌های متعلق به مردم و تلاش در جهت عدالت از نکاتی بود که در سخنان این سه سخنگو مورد اشاره قرار گرفت. البته نوع بیان و لحن سخنان طالبی از شورای شهر لطیفی- که در شورای پنجم نیز حضور دارد- اندکی متفاوت بود و در آن خبری از آمار و ارقام عجیب و غریب نبود!

در پایان نشست، ۷ عضو شورای اسلامی شهر لار، ۵ عضو شورای اسلامی شهر لطیفی و ۵ عضو شورای اسلامی شهر خور در حضور فرماندار، امام جمعه و برخی رؤسای ادارات با در دست داشتن قرآن متن سوگندنامه را خواندند و به‌طور رسمی کار خود را در شورای پنجم آغاز کردند. همچنین در این برنامه، قنبرنژاد شهردار لار در آخرین ساعات حضور قانونی‌اش در این مسئولیت، لوح سپاس و هدایایی را به اعضای دوره چهارم شورای شهر لار تقدیم کرد.


1 نظر

  1. علی گفت:

    0

    0

    یه فکری به حال فاضلاب شهر قدیم به خصوص محله کهویه بکنید. حداقل یه پدر بیامرزی بهتون بگن بالاخره این میز به کسی وفا نکرده. وضع رودخانه خشک علاالدینی کنار همون شهرداری خیلی وخیمه. نمیدونم چه گناهی به درگاه خداوند مرتکب شدیم که باید بوی تعفن و منظره زشت تجمع فاضلاب همسایه بی فکر و بی فرهنگمون رو باید تحمل کنیم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان