میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در31 ژانویه 2017 ساعت 1:51 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 580 بازدید

فرماندار لارستان از مسئولان کشوری خواستار رفع مشکلات برق شهرستان شد

????????????????????????????????????

در همایش تجلیل از همیاران برق شهرستان مورد تأکید قرار گرفت

فرماندار لارستان از مسئولان کشوری خواستار رفع مشکلات برق شهرستان شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: اگر مشکلات برق شهرستان لارستان رفع نشود در فصول گرم سال، این شهرستان، دچار مشکلات جدی خواهد شد.

به گزارش میلاد لارستان؛ جلیل حسنی در همایش «تجلیل از همیاران برق» برگزیده این شهرستان با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌های خدماتی در کشور همچون ادارات آب، برق، گاز و… که کارهای خدماتی را برای مردم انجام می‌دهند، دارای جایگاه ویژه‌ای هستند؛ اظهار داشت: در کشور می‌توان یک روز مدارس و برخی کارها را تعطیل کرد اما با قطع یک روزه برق یا آب، همه با مشکل روبرو می‌شوند که این نشان از اهمیت کار آنهاست.

وی با بیان اینکه بحث مصرف و مدیریت مصرف به مراتب دارای اهمیت ویژه‌ای است، افزود: این موضوع حتی از تولید نیز مهم‌تر است و اگر خانواده‌ها بدانند برای تولید یک کالا چه هزینه‌ها و مشکلاتی وجود دارد به طور قطع در بحث مصرف نیز با دقت بیشتری عمل خواهند کرد.

فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر اهمیت صرفه‌جویی در مصرف برق، تصریح کرد: اگر از برق تولیدی استفاده بهینه نشود، نسل‌های آینده و حتی نسل کنونی از آن هزینه‌ای که برای تولید برق شده است نیز بی‌بهره خواهند ماند.

وی بیان کرد: لازم است با تلاش‌های بیشتر مصرف برق را بهینه کرد زیرا متأسفانه هدررفت برق کشور ایران در یک سال با ۱۰ کشور اروپایی برابر است که این خود یک نقص به حساب می‌آید.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه باید موضوع مصرف بهینه از کودکی به مردم آموزش داده شود، ادامه داد: در صورت تحقق این مهم، نسل‌های آینده دیگر با این مشکلات روبرو نخواهند بود.

حسنی با اشاره به شایستگی مردم لارستان برای رفع مشکلات به دلیل ویژگی‌های خاص خود در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، ابراز امیدواری کرد که با حضور مسئولان کشوری و استانی در این شهرستان کمبودها و نیازهای آن به ویژه در بحث برق رفع شود.

وی در پایان سخنانش بار دیگر تأکید کرد: طی جلسات متعدد با مسئولان این نتیجه حاصل شده است که اگر مشکلات برق شهرستان لارستان رفع نشود در فصول گرم سال این شهرستان دچار مشکلات جدی در زمینه برق خواهد شد.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت «توانیر» نیز در این همایش با ابراز خرسندی از صرفه‎جویی ۳ هزار و ۳۰۰ مگاواتی برق در هر ساعت در لارستان، گفت: این کار باید برای کشور الگو شود و به تمام شهرها تعمیم یابد.

مهندس علیرضا احمدی یزدی اظهار داشت: هدف از حضور من در این جلسه تقدیر و تشکر از مردم عزیز لارستان بوده است که مقام معظم رهبری نیز به بزرگی از شما یاد کرده اند.

وی افزود: به طور یقین یکی از دلایلی که مدیریت توزیع برق استان فارس توانسته است مقام اول را در بین ۳۹ شرکت برق کشور بدست آورد، تلاش ها و همکاری های مردم لارستان در زمینه مصرف بهینه برق بوده است.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر با اشاره به اینکه امروزه در دنیا مدیریت مصرف را به عنوان یک عامل سلامتی انسانها تلقی می کنند، تصریح کرد: این امر نه تنها به عنوان یک صرفه جویی و نگهداشت برای نسل آینده، بلکه باید هدف از مدیریت مصرف، سلامتی مردم باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه نیروگاههای برق برای تولید نیاز به سوختهای فسیلی دارند، پس باعث ایجاد گرما و آلودگی هوا می شوند؛ ادامه داد: در نتیجه این عوامل خود باعث در خطر افتادن زندگی انسانها می شوند.

وی با اشاره به تولید یک کیلوگرم گازهای آلاینده در هوا به ازای هر کیلووات ساعت برق این مسأله را خطرناک و سبب تغییراتی در جو دانست و اضافه کرد: در گذشته ما شاهد باران و برف در نقاط مختلف کشور بوده ایم اما با افزایش آلایندگی ها به دلیل مصرف سوخت های فسیلی، گرمای هوا افزایش یافته است و ما شاهد خشکسالی های متعدد در کشورمان هستیم.

وی تأکید کرد: ما مصرف درست را از خود باید شروع کنیم و فرزندان و والدین باید مواظب یکدیگر در جهت کاهش مصرف برق باشند و به یکدیگر با کمال احترام تذکر دهند.

احمدی یزدی اضافه کرد: وزارت نیرو دارای ۳۳ میلیون مشترک برق در سراسر کشور است که با مصرف بهینه مردم می توان از خاموشی شهرها جلوگیری کرد.

پیش از این نیز مهندس امین دامن کشان مدیریت برق لارستان نیز سخنانی بیان کرد. در پایان از ۱۶۰ دانش آموز به عنوان همیاران برق برگزیده لارستان تجلیل شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان