میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۵ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 324 بازدید

فرماندار لارستان: باتقویت زیرساخت های فرهنگی از تعارضات سیاسی نیز جلوگیری می شود

فرماندار لارستان: باتقویت زیرساخت های فرهنگی از تعارضات سیاسی نیز جلوگیری می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت : وجود و حضور روحانیون مستقر در روستاها از جمله پتانسیل هایی است که می تواند مسئولان را یاری کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در دیدار جمعی از روحانیون مستقر و مبلغین دینی و مذهبی در روستاهای منطقه لارستان افزود: روحانیت ، مراجع و علما نقش موثری در شکل گیری و پیروزی انقلاب داشتند و مردم نیز با حمایت هایشان توانستند این انقلاب را سال به سال به نسل های بعد از خود منتقل کنند.

وی خاطر نشان کرد: زمان طاغوت که روحانیون برای مردم ملجأ بودند و باعث شدند که کل کشور پشت روحانیت قیام کنند و بر علیه طاغوت بپا خیزند، مگر پول و اعتبار بالایی در اختیار روحانیون بود؟ و یا مگر حاکمیت در صدد انزوای حوزه های علمیه نبود؟ و حتی فشار های سیاسی و امنیتی شدید هم به روحانیون وارد می شد، اما آن نقش کاریزماتیک روحانیون در جامعه باعث شد که مردم از طاغوت زده شوند و هر روز بیشتر به طرف حوزه های علمیّه و روحانیون جذب گردند و احساس کنند که پناهگاه آنها حوزه های علمیه و روحانیت است، البته طبیعی است بعد از اینکه متولیان امور اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و همه کارة مردم در حوزه حاکمیتی مشخص شدند، مردم هم انتظار دارند که مشکلات اقتصادی آنها حل شود.

فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: اگر می خواهیم فقط رشد اقتصادی تنها داشته باشیم و توسعه فرهنگی و مسائل دینی و مذهبی و اسلامی را کنار بگذاریم، کشور لطمات زیادی خواهد خورد و این هیچ فرقی با زمان طاغوت ندارد، اما در کنار اعتقادات دینی و مذهبی، اقتصاد و معیشت مردم هم  نباید نادیده گرفته شود و بایستی شبانه روزی برای ایجاد اشتغال و تولید تلاش کرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین می بایست بصورت مستمر با حضور در روستاها در راستای رفع مسائل و مشکلات روستاها و مردم قدم بر دارند، افزود: این مهم بایستی ادامه داشته باشد تا مشکلات حل و فصل شود و به حداقل برسد.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه دولت ها هم نقاط قوت داشته اند و هم نقاط ضعف، لذا بایستی همه احزاب و گروه ها در کنار یکدیگر دولت را کمک کنند و برای توسعه و رشد ایران اسلامی تلاش نمایند.

معاون استاندار فارس در خصوص اعتبارات و بودجه تخصیصی به شهرستان هم گفت: توزیع اعتبارات بر اساس شاخص ها و اکثر اعتبارات برای پروژه های نیمه تمام تعریف می شود و برای اجرای طرح جدیدی فعلا اعتباری در نظر گرفته نمی شود، و ما سعی کرده ایم که در توزیع اعتبارات عادلانه رفتار کنیم.

نماینده عالی دولت در لارستان تصریح کرد: یکی از پتانسیل های  مهم و اساسی  که واقعاً می تواند یارو همراه و همکار مسئولین باشد، وجود و حضور روحانیون مستقر در روستاهاست که می توانند منعکس کننده مشکلات مردم  و به نوعی پاسخگوی مردم باشند و ما هم تلاش خواهیم کرد از آنچه که در اختیارمان است، بتوانیم تصمیم گیری و اقدام عاجل در راستای رفع مشکلات روحانیون داشته باشیم و وارد مراحل عملیاتی بشویم و در این خصوص کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه با هدایت های روحانیون در همه زمینه ها مردم ونظام موفق خواهند شد، گفت: روحانیت باید تمام سعی و تلاششان بر این باشد که مردم احساس کنند این قشر متعلق به همه مردم است، چرا که روحانیت ملجاء و پناهگاه ملت است که تاکنون هم همینگونه بوده اما اگر در این زمینه مراقبت نشود با مشکل رو به رو می شویم.

حسنی ادامه داد: اگر زیر ساخت فرهنگی تقویت بشود، قطعا تعارضات سیاسی هم پیش نمی آید و فرهنگ کار و تولید و اشتغال هم حل می شود، لذا همه بایستی در راستای مشکلات مردم قدم برداریم.

فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش تاکید کرد: مردم از یک شخص عادی ممکن است خیلی انتظار نداشته باشند که در یک جریان سیاسی قرار بگیرد، اما روحانیون هر کدامشان در هر طیفی که باشند مردم از آنها انتظار انصاف، عدالت محوری و عدالت خواهانه دارند.

پیش از این نیزحضرت حجت الاسلام والمسلمین ولایتی نسب رئیس اداره تبلیغات اسلامی و روحانیون مستقر و طرح هجرت در روستاها  و مدیران مدارس صدرا لارستان هم مسائل و مشکلات و درخواست های خود را بیان کردند.

تعامل بیشتر مسئولین با روحانیون و مردم ، احداث خانه عالم، احداث سالن ورزشی در روستاها، اشتغال جوانان، تامین مسکن، ساخت فضاهای آموزشی، نبود آنتن دیجیتال تلویزیونی در روستاها، فرسودگی منبع آب در بعضی روستاها، استفاده از کارگران بومی دراجرای طرح ها و پروژه ها، کمبود اعتبارات و توجه ویژه به مدارس صدرا و غیره از اهم مشکلات مطرح شده بود.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان