میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۸:۵۶ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 311 بازدید

فرماندار لارستان: بانک های لارستان در پرداخت «وام» به مردم سختگیری نکنند/ تسهیلات بانکی اختصاصی به لارستان نباید به استان بازگردد

فرماندار لارستان: بانک های لارستان در پرداخت «وام» به مردم سختگیری نکنند/ تسهیلات بانکی اختصاصی به لارستان نباید به استان بازگردد

فرماندار ویژه لارستان از روسای بانک ها خواست در پذیرش ضامن برای پرداخت وام سخت گیری نکنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای هماهنگی بانک های شهرستان اظهار داشت: بانکها در راستای جذب و تخصیص اعتبارات ناشی از خشکسالی، سیل، مقاوم سازی منازل و غیره تلاش کنند و در ارائه خدمات به مشتریان طبق دستورالعمل اعلامی هیات دولت و نامه ابلاغی مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اقدام و یک روان سازی انجام دهند تا مردم از مزایای این تسهیلات بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه رؤسای بانکهای شهرستان می بایست در جهت ارائه تسهیلات وام به مردم از هیچ کوششی دریغ نورزند؛ گفت: اگر اعتباراتی که در سر فصل های مختلف به این شهرستان اختصاص داده شد و توانستیم آن را خوب جذب کنیم  ولی خدایی نکرده اگر به دلیل سخت گیریهای بانکی نتوانستیم آنرا درست به افراد واجد شرایط ارائه دهیم و اینکه مردم نتوانند از این مزایا استفاده کنند واقعاً کوتاهی و ظلم به مردم است.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی و روسای شعب بانک ها به نحوی عمل کنند که یک ریال از اعتباراتی که در قالب تسهیلات به این شهرستان اختصاص داده شده است، به استان برگشت داده نشود.

حسنی تصریح کرد: بانکهای شهرستان متناسب با سهم سپرده گذاری که مردم در آنجا انجام داده اند، یک برنامه ای مدونی را طراحی و راهکارهایی ارائه بدهند که به همان میزان  بتوانند ارائه تسهیلات و ایجاد طرح های سرمایه گذاری در سطح شهرستان را باعث شوند.اما در این موضوع مشخصاً تسهیلاتی را که برای جبران خسارت های ناشی از سیل و بارندگی سال گذشته که به این شهرستان تخصیص داده شده است،اعلام تا مردم از این اعتبارات و تسهیلات استفاده کنند و تا آنجا که می توانند و قانون اجازه می دهد این تسهیلات را به مردم در سریع ترین زمان ممکن ارائه دهند.

وی افزود: یکی دیگر از گلایه ها و انتقادهای مردم از سیستم بانکی در خصوص دشواری اخذ تسهیلات بانکی از بانک ها است، لذا بانک ها در پذیرش ضامن برای ارائه وام سخت گیری نکنند چرا که اگر مردم مطمئن شوند سیستم بانکی واسطه خوبی برای ارائه تسهیلات به مردم است در این رابطه بیشتر سپرده گذاری می کنند.

معاون استاندار فارس بیان کرد: باید در زمینه ارائه تسهیلات قرض الحسنه نیز بیشتر کار شود تا مردم بخصوص افراد مستضعف و مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد  بتوانند بخشی از مشکلات مالی خود را حل کنند.

حسنی بر نقش بانک‌ها در رونق اقتصادی شهرستان تاکید کرد و از بانک‌ها خواست در جهت افزایش سهم شهرستان برای رونق اقتصادی بیشتر در لارستان تلاش کنند و در برخورد با ‏سرمایه گذاران و تولید کنندگان سعه صدر داشته باشند و در جهت رفع موانع آن‌ها کارسازی نمایند.‏

فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از رؤسا و کارمندان بانکهای شهرستان گفت:  این انتظار داریم که بانکها با بدنة دولت و مردمی که نیاز به تسهیلات دارند همکاری کامل داشته باشند. چرا که مردم با مشکلات زیادی مواجه هستند و علاوه بر وجدان کاری که وظیفه همه ماست، متناسب با وضعیت شهرستان، عرق منطقه ای هم داشته و نسبت به هم نوع خود و نسبت به مردم و زادگاه خود توجه ویژه داشته باشند.

پیش از این نیز علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان و رؤسای ادارات بنیاد مسکن، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و تعدادی از رؤسای بانکها نیز به ایراد سخن پرداختند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان