میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 288 بازدید

فرماندار لارستان در جمع دهیاران: از فرصت طلایی تسهیلات اشتغال زایی در روستاها استفاده کنید

فرماندار لارستان در جمع دهیاران: از فرصت طلایی تسهیلات اشتغال زایی در روستاها استفاده کنید

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه دهیاران با افزایش دانش و آگاهی در مسیر توسعه روستا  نقش شایسته خود را ایفا کنند؛ افزود: اطلاع داشتن نسبت به وظایف و آگاهی به قوانین و مقررات مالی از وظایف اصلی دهیاری هاست.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع دهیاران منطقه لارستان در سالن شهید امامی فرمانداری اظهار داشت: همه دهیاران در راستای برطرف کردن نقاط ضعف کاری خود تلاش کنند و نقاط قوت را تقویت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از نیازهای اساسی شهرستان، استان و کشور این است که تابع قانون و مقررات باشیم؛ افزود: همه ما بایستی به نظام مردم سالاری پایبند باشیم و دهیاران نیز اینگونه باشند، چرا که دهیاران نمایندگان مردم هستند.

حسنی گفت: مهمترین موضوعی که مطرح می‌شود، بحث آموزش دهیاران است، بنابراین باید به آموزش دهیاران و بهبود كیفیت برگزاری كلا‌س‌های آموزشی و حل مشكلات و مسائل موجود بر سر راه دهیاران تلاش کرد.

فرماندار ویژه لارستان هدف از برگزاری دوره های آموزشی را بالا بردن سطح آگاهی دهیاران و آشنایی آنان با قوانین مرتبط با وظایف دهیاری بیان کرد.

حسنی تاکید کرد: اطلاع داشتن نسبت به وظایف خود و آگاهی به قوانین و مقررات مالی از وظایف اصلی دهیاری هاست، چرا که اگر می خواهیم توانمند و تأثیرگذار باشیم، بایستی بر وظایف خویش آگاهی و اشرافیت داشته باشیم و در مقابل کارهای اداری و وظایفی که به ما محول شده است و اختیاراتی که داریم، خوب عمل کنیم.

معاون استاندار فارس ادامه داد: در این خصوص  اگر اطلاعات لازم نداشته باشیم، نه تنها در کارمان موفق نمی شویم، بلکه ممکن است آسیب هایی نادانسته بر ما تحمیل گردد که عواقب و پیامدهایی داشته باشد که هم از نظر قانونی و هم از نظر جایگاه اجتماعی به ما لطمه بزند. بنابراین هم برای توانمندسازی خودمان، هم برای پیگیری کارهای مردم و هم برای اشرافیت به امور، می بایست یک روان سازی در بین خود با بدنة مردم و دولت ایجاد کنیم.

حسنی بیان کرد: دهیاران می بایست با افزایش دانش و آگاهی خود در مسیر توسعه روستا  نقشی شایسته ای را ایفا کنند و اجرای درست قوانین و ایجاد وحدت مردمی در روستاها از ضروریات توجه دهیاران عزیز، خدوم و تلاشگر باشد.

نماینده عالی دولت در لارستان تصریح کرد: لزوم اطلاع کامل دهیاری ها از قوانین و مقررات و دستور العمل های صادر شده بویژه در حوزه مالی حائز اهمیت است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دهیاران و شوراها مسئولیت سنگینی را داوطلبانه قبول کرده اند؛ افزود: امیدواریم دهیاران به این مرحله از این ضرورت برسند که اگر بناست توانمند و موفق بشوند توجه جدّی به آموزش ها کنند و خود را توانمند سازند و به بخشنامه ها و آیین نامه ها و دستور العمل ها توجه و آنها را اجرایی نمایند.

حسنی در بحث اشتغال زایی روستائیان هم گفت: دولت تدبیر و امید یک فرصت طلایی و مناسبی را برای روستائیان عزیز فراهم کرده است. لذا از دهیاران می خواهیم که این مسئله را جدّی بگیرند و مردم را به سمت استفاده از  تسهیلات اشتغال زایی تشویق و ترغیب کنند تا اشتغال و تولید در روستاهها رونق بگیرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: دهیاران در کنار شوراها و با تعامل همدیگر روستاها را آباد کنند و تلاش کنند که در هر روستا یک واحد تولیدی ایجاد گردد تا حتی یک نفر بیکار در منطقه نداشته باشیم.

در ادامه مهندس پاک فطرت مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری فارس هم مطالبی را به دهیاران متذکر شد.

همچنین یارویس محمدی  کارشناس دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس هم آموزش های لازم را به دهیاران در موضوعات مختلف از جمله مراحل انجام معاملات دهیاری ها،  بودجه بندی در دهیاری ها، تبیین جایگاه دهیاران و آشنایی با قوانین و آیین نامه های مربوطه و غیره ارائه کرد و دهیاران هم آموزش های لازم را فرا گرفتند.


1 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  فرق بین مسول جامعه غربی و ایرانی اینه که انها مرد عملند ایرانی ها مرد حرف زدن.
  بخدا مردم خسته شدن. فرماندار در فلان جلسه این گفت. ان گفت و فلان توصیه کرد.
  اقای فرماندار و سایر مسئولین محترم مرد عمل باشید نه مرد حرف و توصیه.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان