میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۲ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 433 بازدید

فرماندار لارستان در حضور آیت الله احمد خاتمی: ورود به بازی ها و جناح بندی های سیاسی باعث آسیب پذیری روحانیت می شود

فرماندار لارستان در حضور آیت الله احمد خاتمی: ورود به بازی ها و جناح بندی های سیاسی باعث آسیب پذیری روحانیت می شود

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در جلسه جمعی از مسئولین، معتمدین و نخبگان شهرستان با آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری که به مناسبت دهه کرامت در منزل امام جمعه لارستان برگزار شد؛ در سخنانی اظهار داشت: لارستان گسترده ترین شهرستان استان فارس با ۶ بخش، ۸ شهر و دارای ترکیب جمعیتی حدوداً ۳۸ درصد اهل سنت و ۶۲ درصد اهل تشیع می باشند که سالیان سال است که برادروار در کنار هم زندگی می کنند.

وی لارستان را اولین خاستگاه حکومت اسلامی و مهد علمایی بزرگ همچون حضرات آیات آیت اللهی و موسوی لاری برشمرد و تصریح کرد: لارستان علی رغم همه ناملایمات جوی و آب و هوایی مهد خیرین و افراد توانمند اقتصادی است.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: این مردم توانسته اند تاثیر گذاری خوبی در عرصه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی داشته باشند و برخلاف بعضی از شهرستان های استان و کشور که منابع محور هستند و یقیناً رونق اقتصادیشان تا اندازه ای تابع از منابع طبیعی و انرژی است، اما شهرستان لارستان انسان محور است و رونق اقتصادی آن مبتنی بر همت والای مردمان این دیار و فرهنگ غنی آنهاست .

حسنی افزود: زمانی برخی از این مردم برای بدست آوردن رزق و روزی حلال از کشور خارج شده اند و بعدها به دلایل علاقه ای که به وطن، میهن، زادگاه و نظام خود داشته اند، باز برگشتند و در کنار مردم کارهای نیک و پسندیده ای تحت عنوان خیرین انجام دادند و به هم نوعان خود کمک کردند و امروز در سطح شهرستان، استان و حتی در سطح ملی می بینیم که نام و آوازه خیرین این دیار زینت بخش محافل عمومی است.

وی اظهار داشت: یقین می دانم که مردم لارستان از نظر اقتصادی متناسب با شهرستان های دیگر آنچنان که شاید و باید از توان بسیار بالایی برخوردار نبوده اند و اگر کمتر نباشند بیشتر هم نیستند. اما غنای فرهنگی، بافت مذهبی قوی و اعتقادات دینی که در مردم وجود دارد و با آن پیوستگی فرهنگی و مذهبی که بین اهل سنت و تشیع و وجود علمای بزرگ منطقه و ائمه جمعه و جماعات با تبعیت از ولی فقیه دارند و غنای فرهنگی که در شهرستان ایجاد کرده اند، موجبات کارهای عام المنفعه در شهرستان و حتی سطح کشور فراهم نموده اند و بیش از آنکه رقابت در عرصه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشد، رقابت مردمان این منطقه مبتنی بر کارهای خیر و فرهنگی است.

معاون استاندار فارس مشارکت جویی مردم این خطه از سرزمین اسلامی را بی نظیر دانست و افزود: در طول سال برنامه های فرهنگی مذهبی و هنری زیادی در سطح شهرستان اجرا می شود و از نظر سیاسی هم با عنایت به اینکه سیاستشان منبعث شده از همان اعتقادات دینی است باز هم در مقایسه با جاهای دیگر کشور دارای سیاستی اخلاق محور و مبتنی بر همان اعتقادات دینی است که ما در ایام انتخابات کمترین تنش و کمترین اشکالات را در عرصه برگزاری انتخابات شاهد هستیم .

وی با بیان اینکه وحدت مردم لارستان یک وحدت مثال زدنی و زبانزد عام و خاص است؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم منبعد هم وحدتی که مورد تائید مقام معظم رهبری بوده است، بتوانیم بهتر و بیشتر از گذشته آنرا حفظ کرده و به پیش ببریم. البته لازمه چنین وحدتی این است که در شهرستان بتوانیم اختلاف نظرهایی را که در عرصه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که جزو طبیعت انسان و بشر است به نوعی مدیریت کنیم تا بتوانیم فراتر از همه مسائل، وحدت خودمان را به عنوان یک نماد و الگو در ارتباط با تحکم و تحکیم وحدت مردم در شهرستان رقم بزنیم که یقین می دانیم علما و روحانیون این موضوع را مورد توجه جدی قرار می دهند.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: بزرگوارانی که برای تبلیغ دین در حوزه های مختلف به لارستان می آیند، بایستی با وضعیت و پیچیدگی که در شهرستان لارستان حاکم است و با آن وحدت مثال زدنی که در شهرستان حکمفرماست، آشنا باشند و بدانند که این وحدتی را که همه آنرا با حساسیت و ظرافت خاصی پیگیری    می کنند دچار خدشه نشود و منبعد هم این وحدت و همدلی در بین اقشار مختلف مردم افزایش یابد.

فرماندار ویژه لارستان اضافه کرد: مردم ایران اسلامی با الگو قرار دادن  روحانیت در همه عرصه های انقلاب حضور داشتند و در طی این ۴۰ سال روحانیت و علما همیشه محور وحدت و رفع اختلافات و تعارضات اجتماعی بوده اند و در این خصوص نبایستی خدایی ناخواسته روحانیت ما با حضور در جناح بندی های سیاسی آن جایگاه رفیع که چتر فراگیری برای ملت است، را دچار آسیب نمایند.

نماینده عالی دولت در لارستان ادامه داد: روحانیت باید همه گروهها و احزاب قانونی را مورد توجه و حمایت قرار دهد، چون نگاه مردم به روحانیت نگاهی فراتر از همه مسائل سیاسی و جناح بندی های سیاسی در کشور است و یقین می دانیم که ارشادات و رهنمودهای علما و ائمه جمعه و جماعات و همه کسانی که در حوزه های تبلیغ دین حضور دارند، راه گشاست.

حسنی در پایان اضافه نمود: اگر روحانیت این موضوع را مورد توجه قرار دهند و بدانند که همه ما در هر جریان سیاسی معتقد به نظام، این ها را فراتر از این دسته بندی ها می دانیم، این چتر حمایتی آنها گسترده تر و اگر این مهم تحقق پیدا کرد، می تواینم بر مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد می کنند، غلبه کنیم. کما اینکه در این خطه پهناور نیز امام جمعه، توجه ویژه ای به این موضوع دارند.

پیش از این نیز حضرت حجه السلام و المسلیمن سید مختار موسوی امام جمعه لارستان، سرگرد امیر جاهدی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و محمد اسماعیل عسکری زاده رئیس دفتر بازرسی و نظارت بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان هم سخنانی را مطرح کردند.

در پایان نیز حضرت آیت اله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری به ایراد سخن پرداخت.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان