میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 ژانویه 2020 ساعت 2:50 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 252 بازدید

فرماندار لارستان: دهیاران مجری سیاست های دولت در روستاها باشند

فرماندار لارستان: دهیاران مجری سیاست های دولت در روستاها باشند

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی در سخنانی با بیان اینکه دهیاران و شوراها رابطین مردم و مسئولین هستند، تاکید کرد: اگر انگیزه و تمایل بیشتر در دهیاران و شوراها ایجاد شود و برای مردم و روستای خود کار کنند، یقیناً شاهد رشد و توسعه و پیشرفت های قابل قبولی در حوزه های مختلف روستاها خواهیم بود.

وی خطاب به دهیاران و شوراها تاکید کرد: با حساسیت لازم و با جدیت تمام و با احساس مسئولیت بیشتر موضوعات مختلف را در روستای خود مورد توجه قرار دهید و در راستای حل مشکلات مردم تلاش و کوشش نمایید.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه دهیاران به نوعی نماینده دولت در روستاها هستند، افزود: دهیاران بایستی در چارچوب سیاست‌های دولت و طبق ضوابط اعلامی، حرکت و فعالیت نمایند.

حسنی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دهیاران و شوراها قانون‌گرایی است؛ گفت: قانون فقط در حرف و سخنرانی ها و همایش ها و سمینار ها نباشد، بلکه قانون باید خود را در عمل نشان دهد.

معاون استاندار فارس ادامه داد: درست است که قانون در چارچوب اداری انجام می شود و این خود یک نماد قانون گرایی در کشور است اما وقتی در چارچوب دولت کار می کنیم و می‌خواهیم برای مردم فعالیت نمائیم اولین گامی که برمی‌داریم اجرای قانون است به خصوص قانون در خصوص مسائل مالی دهیاری ها.

فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه دهیاران و شوراها شرایط روستاها را بررسی و پیگیری کنند، اظهار کرد: اجرای دستورالعمل ها، نظارت بر اجرای پروژه ها، نظارت بر مسائل مالی دهیاری ها، تعامل با شوراها و توجه به مصوبات شورا و دهیاری ها، همه و همه بایستی در قالب قانون انجام پذیرد و به پیش رود چرا که در کنار جنبه عملیاتی، توجه به مسائل قانونی یک ضرورت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توجه به مردم، پاسخگویی به مردم و خدمت به مردم از موضوعاتی است که باید در اولویت قرار گیرد چون ما در چارچوبی قرار داریم که خدمتگزار مردم هستیم و در کل فلسفه ایجاد دولت ها، مردم است و همه از بالا به پایان توسط مردم انتخاب شده اند، لذا خدمت به مردم، اولویت کاری دهیاران و شوراها باشد.

حسنی تصریح کرد: ما با محدودیت های مالی مواجه هستیم و در ایام شدیدترین تحریم های ظالمانه قرار داریم و مشکلات مردم را هم همه می دانیم، بنابراین باید رضایتمندی مردم را مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد: اگر با مردم و ارباب رجوع برخوردهای خوبی نداشته باشیم و نارضایتی در بدنه مردم ایجاد شود، اثرش به مراتب بدتر و بیشتر از نقشه‌های شوم دشمن است، ولی اگر ما از درون، انسجام و اتحاد و همدلی و رضایتمندی داشته باشیم، قطعا تاثیر برنامه های دشمنان کمتر خواهد شد.

نماینده عالی دولت در لارستان اضافه کرد: اگر خدای نکرده از درون خود مشکلی داشته باشیم و نارضایتی ایجاد شود و به آن توجه نداشته باشیم، به امنیت، سلامت، اقتصاد، سیاست و همه چیز ما در همه موضوعات مختلف ضربه می‌زند.

حسنی اذعان داشت: تکریم و احترام به مردم، یک اخلاق اسلامی و انسانی است که در دین مبین اسلام به آن زیاد تاکید شده است، لذا با توجه به اینکه مردم خودشان مشکلات دارند، دیگر به مشکلات آنها نیفزاییم.

وی در ادامه به انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت: یکی از از برکات مهم این نظام و انقلاب، انتخابات است که در طول این ۴۱ سال، بیش از ۳۵ انتخابات سالم برگزار شده است و امسال هم به حول و قوه الهی پر شورتر از سالهای قبل برگزار می شود.

فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه همه باید برای حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای تلاش کنیم، خاطر نشان کرد: برای اینکه مردم بهتر پای کار باشند و به این نظام و انقلاب امیدوارتر شوند و برای اینکه سرنوشت کشور را خودشان رقم بزنند و برای اینکه نسل های آینده هم با اعتقاد و انگیزه بیشتر در انتخابات شرکت کنند، بایستی اعتمادسازی کنیم و این را هم بدانیم که انتخابات بهترین راه جابجایی مسالمت آمیز قدرت در کشور است.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: همه باید امانت دار خوبی هم باشیم و از رای مردم حراست و پاسداری کنیم چرا که رای مردم حق الناس است.

حسنی گفت: اگر فرهنگ همبستگی داشته باشیم و اگر بین ما تفرقه و اختلافی نباشد و در راستای انسجام و وحدت و همدلی حرکت کنیم، یقیناً  همچون گذشته کشور ما عزتمند و پیروز خواهد شد.

فرماندار ویژه لارستان در پایان تاکید کرد: دهیاران از امکانات دهیاری له یا علیه کاندیدی استفاده نکنند و هر چقدر قانون‌گرایی و امانتداری در بین دهیاران و شوراها قوی تر شود، اعتماد مردم بیشتر جلب می کند و این مهم را جدی بگیرید و مورد توجه قرار دهید.

در ادامه علی پیروز بخشدار مرکزی لارستان و مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان نیز به ایراد سخن پرداختند، همچنین دهیاران و شوراها نیز برخی مسائل و مشکلات خود را بیان کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان