میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 مارس 2017 ساعت 1:14 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 669 بازدید

فرماندار لارستان: فرهنگ و ارزش‌های ما نباید سیاست‌زده شود

فرماندار لارستان در همایش تجلیل از فعالان کانون های مساجد شهرستان:

نباید فرهنگ، اعتقادات و ارزشهای ما سیاست زده شود/ کانون‌های مساجد نباید منحصر به گروه‌های خاص شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: نباید بگذاریم فرهنگ، اعتقادات و ارزشهای ما سیاست زده شود و بجای اینکه فرهنگ سیاست زده شود باید سیاست ها را فرهنگی کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی روز جمعه در همایش تجلیل از فعالان فرهنگی مساجد اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در کمک به تقویت فعالیت های مذهبی، عقیدتی و فرهنگی جوانان و نوجوانان در سطح مساجد شهرستان ایفا می کنند.

وی با اشاره به اهمیت و نقش کانون های فرهنگی و هنری مساجد در ترویج فرهنگ دینی و معنوی در سطح جامعه اسلامی، اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی و قرآنی توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد باید ترویج و تقویت شود، تا بتوان با تهاجم سازمان یافته دشمن مقابله کرد.

حسنی گفت: فعالیت های فرهنگی و هنری توسط این کانونها نقش مهمی در جامعه دینی ما دارد و بحمدالله این نقش در منطقه لارستان پررنگ است که نمونه عینی آن برگزاری جشنواره سرود رضوی کشوری در روستای کورده در دهه فجر امسال بود.

وی با تأکید بر نقش فرهنگ بصورت تطبیقی در ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه، افزود: امروز شاهد اﻫﻤﯿﺖ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﺑﯿﺶ از ﭘﯿﺶ ﻧﻘﺶ ﻓﺮﻫﻨﮓ در زﻧﺪﮔﯽ اﻧﺴﺎﻧﻬﺎ و در ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ هستیم و در کل ﻓﺮﻫﻨﮓ در ﺗﻮﺳﻌﻪ اﻗﺘﺼﺎدي، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺳﯿﺎﺳﯽ نقش بسزایی دارد.

حسنی خطاب به مسئولین کانونهای فرهنگی هنری مساجد، تصریح کرد: این کانونها را به موضوعات و یا گروه خاصی منحصر نکنید، چرا که باید برای همه جوانان و نوجوانان با هر گرایش سیاسی برنامه فرهنگی داشته باشد تا بازخورد مناسبش بتواند در تمامی ابعاد اجتماعی، جامعه را به پیش ببرد.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه فعالیت های ما بعد از انقلاب در کشور مبتنی بر فرهنگ غنی اسلامی و قرآنی بوده، خاطرنشان کرد: ما نیز در تداوم این مهم نباید بگذاریم فرهنگ، اعتقادات و ارزشهایمان سیاست زده شود و بجای اینکه فرهنگ سیاست زده شود باید سیاست ها را فرهنگی کنیم.

معاون استاندار فارس با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تصریح کرد: اگر می خواهیم کشور اقتدار خودش را در عرصه های مختلف جهانی حفظ کند و روز به روز به پیشرفت های مهم نائل آید، بایستی حضور مردم در عرصه های مختلف بخصوص انتخابات چشمگیر باشد؛ لذا کانونهای مساجد باید مشارکت خوب مردم را در پای صندوق های رأی گسترش دهند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اهرم های اساسی و پشتوانه اصلی اقتدار ملی و بین المللی انتخابات است، افزود: همه ما بایستی زمینه حضور پر شور مردم را که مورد تأکید مقام معظم رهبری است فراهم نماییم و در این خصوص نباید فعالیت های سیاسی ما تحت تأثیر مسائل جناحی، سلیقه ای، گروهی و حزبی قرار بگیرد بلکه باید این سیاست ها را با مشارکت همه اقشار در چارچوب فرهنگی که نشأت گرفته از دین مبین اسلام است، طراحی کنیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان با تأکید بر ضرورت شرکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: مردم بارها با حضور حماسی در انتخابات توطئه‌های دشمنان را نقش برآب‌کرده‌اند و انتظار داریم در انتخابات پیش رو نیز همین‌گونه عمل کنند.

گفتنی است در این همایش همچنین دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس، دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت اخوت رییس کانونهای فرهنگی مساجد لارستان، جمعی از مسئولین ادارات، روحانیون، معتمدین، خیرین و فعالان فرهنگی عرصه مساجد شهرستان نیز حضور داشتند.

اضافه می شود در پایان از ۱۸ نفر از فعالان فرهنگی عرصه مساجد لارستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان