میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۶ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 339 بازدید

فرماندار: متقاضیان ایجاد اشتغال، هر چه سریعتر از وام با بهره ۶درصد استفاده کنند

فرماندار: متقاضیان ایجاد اشتغال، هر چه سریعتر از وام با بهره ۶درصد استفاده کنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: متقاضیان ایجاد اشتغال، هر چه سریعتر از وام کم بهره استفاده نمایند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اشتغال شهرستان در سخنانی با بیان اینکه موضوع اشتغال موضوعی مهم، اساسی، گسترده، فراگیر و پیچیده است و مختص این شهرستان و آن شهرستان هم نیست؛ اظهار داشت: یکی از راهکارهای مهم ایجاد اشتغال و تولید و رفع بیکاری، اختصاص وام های خود اشتغالی، مشاغل خانگی و روستایی است، لذا همه دستگاه های اجرایی شهرستان می بایست عزم خود را جزم نموده و متقاضیان را به سمت دریافت چنین وام هایی که البته این یک فرصت هست؛ تشویق نمایند.

فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: بر اساس  برنامه ریزی های انجام شده، طرح های صنعتی، تولیدی، کشاورزی، دامداری، آبزی پروری، گردشگری، قالی بافی، صنایع دستی و غیره در اولویت دریافت تسهیلات اشتغالزایی در روستاها هستند. البته متقاضیان نیز می بایست به سمت طرح های خوب اشتغال زایی بروند تا در آینده مواجه با مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه درخواست ها و دستورالعمل های چگونگی وام اشتغال زایی به دستگاه های اجرایی و  بخشداری ها ارسال شده است، افزود: بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی و مسوولان مرتبط با روستائیان نسبت به اطلاع رسانی این موضوع مهم اقدام کنند.

حسنی ادامه داد: همانطور که همه مستحضرند، دغدغه مهم مقام معظم رهبری و دولت، بحث اشتغال و تولید است و برای اجرایی شدن برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی  باید فعالیت های لازم در شهرستان انجام گیرد که خوشبختانه تاکنون در منطقه لارستان طرح های خوب اشتغال زایی به بهره برداری و یا شروع گردیده است.

معاون استاندار فارس تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و به خصوص بخشداران و دهیاران نقش مهمی در ترغیب مردم برای ورود به این بخش و اجرای طرح‌ های مناسب اشتغالزایی در روستاها و دریافت تسهیلات دارند.

فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه برای پرداخت وام کم بهره اشتغال زایی هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ گفت: مردم عزیز می توانند جهت رونق تولید و اشتغال در منطقه لارستان بزرگ از وام تسهیلات کم بهره ۶ درصدی اشتغال زایی استفاده کنند تا این اعتبارات خوب اشتغال زایی که به این شهرستان تخصیص یافته است به دیگر مناطق استان برگشت داده نشود.

حسنی خاطر نشان کرد: درست است که درصد بیکاری در این منطقه کم است و رتبه دوم استان در اشتغال زایی  را به همراه دارد، اما شهرستانهایی که نصف و یا کمتر از لارستان جمعیت دارند، دو یا سه برابر متقاضی وام اشتغال زایی داشته اند، لذا از همگان می خواهیم که مردم را در راستای دریافت وام اشتغال زایی تشویق و ترغیب نمایند.

وی در پایان سخنانش باز هم تاکید کرد: بخشداران، شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران و مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان و همه و همه پای کار باشند و مردم را فعال و ترغیب نمایند تا از این تسهیلات کم بهره اشتغال زایی استفاده نمایند.

پیش از این نیز علی اصغر علی پور معاون برنامه ریی وامور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، مهدی قاسمی معاون اداره کل و مدیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی لارستان و جمعی از اعضا کارگروه اشتغال پیشنهادات و راهکارهای لازم در خصوص ایجاد اشتغال و چگونگی افزایش متقاضیان دریافت وام تسهیلات اشتغال زایی ارائه کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان