میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 دسامبر 2016 ساعت 1:49 ق.ظ سرویس:اجتماعی 2 دیدگاه 915 بازدید

فرماندار ویژه لارستان از الزامات «ویژه» بودن شهرستان گفت/«تفویض اختیار» و ارتقای ادارات به معاونت اداره کل ضروری است

????????????????????????????????????

فرماندار ویژه لارستان از الزامات «ویژه» بودن شهرستان گفت؛ تفویض اختیار و ارتقای ادارات به معاونت اداره کل ضروری است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: به جهت روان‌سازی در انجام امور و جلوگیری از ایجاد وقفه، استان باید به لارستان تفویض اختیار بیشتری نماید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه میز سرمایه‌گذاری این شهرستان در سخنانی تأکید کرد: یکی از موانع اصلی ما در بحث سرمایه‌گذاری این است که مدیران شهرستان در بعضی از موضوعات، بخصوص در بحث سرمایه‌گذاری اختیاری از خود ندارند و نمی‌توانند تصمیمات لازم را بگیرند. وی ضرورت تفویض اختیار از طرف استان به شهرستان برای پیشگیری از وقفه در امور را یادآور شد و افزود: این مهم در شهرستان لارستان به دلیل فاصله زیاد با مرکز استان و وسعت زیاد، از اهمیت و ضرورت ویژه‌ای برخوردار است.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: توجیه اقتصادی، انسانی و اجتماعی ندارد که بخواهیم برای گرفتن یک مجوز از یک اداره کل مسیر طولانی تا مرکز استان را بپیماییم؛ لذا  باید ادارات کل استان به این منطقه ویژه نگاه کنند و اصلاً فلسفه تشکیل شهرستان ویژه هم همین است.

حسنی با بیان اینکه اگر به این شهرستان تفویض اختیار شود و جنبه عملی هم پیدا کند، سریعتر می‌توانیم در بحث سرمایه‌گذاری در منطقه گام برداریم، اظهار داشت: البته در پی مکاتباتی که با استان داشته‌ایم قرار شده در اولین فرصت این تفویض اختیار به شهرستان داده شود که در راستای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری خواهد بود.

معاون استاندار فارس ارتقای ادارات به معاونت مدیر کل را دیگر ضرورت شهرستان پس از تفویض اختیارات عنوان کرد و گفت: تسریع در انجام این مهم و تفویض اختیار به ادارات شهرستانی به وسیله ادارات استانی از اولویت ها و ضرورت های شهرستان است که به نحو مؤثر و شایسته ای می تواند در اجرای امور سرعت عمل ایجاد نماید.

وی بار دیگر تأکید کرد: رؤسای ادارات در کنار کارهای روزمره‌ی اداری دقتشان را بر روی بحث سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌های خیرین صرف کنند چون این کار ارزش دارد تا بتوانیم از این فرصت به نحو شایسته‎‌ای استفاده کنیم.

حسنی در پایان سخنانش ادارات را از مانع‌تراشی بر سر راه سرمایه‌گذاران منطقه برحذر داشت و اعلام کرد: درب «اتاق حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری» به روی همه باز است و هرکس از دوستان که طرح و یا پیشنهادی داشته باشد می‌تواند در این اتاق مطرح کند تا این مرکز هم خروجی خوبی داشته باشد.


2 نظر

 1. اوزی گفت:

  0

  0

  جناب. فرماندار. الزامات. ویژه. بودن. سهرستان. لار. باعث. میشود. که. نگاهی. ویژن. به. بخش. بزرگ. ویژه. اوز. که. در حد. وقواره. یک. شهرستان است. داشته. باشیم. در اوز. بر خلاف. بخشهای. مجاور. دادگاه. ثبت. اسناد واملاک. که. بسیار. مورد. نیاز. مردم است. وجود. ندارند. ومردم. برای. کارهای. اداری. خود. سر. گردان. لار. وگراش. هستند. در این. مورد. هم. اقدام. نمایید

 2. دوست گفت:

  0

  0

  انگار فرماندار جدید به اصول ویژه بودن فرمانداری آگاه هستند
  نجیب زاده علی رغم ادعای عدم محافظه کاری و به قول خودش سابقه هر جلسه ای بود چه با حضور استاندار چه وزیر و … بعد از تعریف از خودفقط بحث کلیشه ای و تکرای کم لطفی به لارستان در حوزه راه را عنوان می کرد. احتمالا اون هم از قبل آماده کرده بود که تو تمام جلسات بگه و به این طریق زمانی که برای سخنرانیش به عنوان فرماندار در نظر گرفته بودن را پرکنه.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان