میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۵:۳۶ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 4 دیدگاه 593 بازدید

پایین بودن میزان کار مفید در ادارات، بهره‌وری را کاهش داده است/ برای رونق تولید و اشتغال باید تلاش بیشتر و فرهنگ‌سازی کرد

فرماندار لارستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی:

پایین بودن میزان کار مفید در ادارات، بهره‌وری را کاهش داده است/ برای رونق تولید و اشتغال باید تلاش بیشتر و فرهنگ‌سازی کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: کار فرهنگی یک شبه نتیجه نمی دهد، بلکه با مرور زمان و به صورت تدریجی تأثیر خود را می گذارد و درون جامعه نهادینه می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سخنانی با بیان اینکه فرهنگ سازی اولین قدم برای رشد تولید ملی و ایجاد اشتغال است، اظهار داشت: یکی از بناهای اصلی و بستر اصلی فرهنگ سازی، ایجاد اشتغال و رشد تولید در جامعه است.
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه کم کاری یا به عبارت دیگر پایین بودن میزان کار مفید در ایران، یکی از معضلات نظام اداری کشور است، افزود: این امر سبب شده است که میزان بهره وری و فرهنگ کار در کشور به شدت پایین باشد.


حسنی تصریح کرد: وجدان کاری، کار مفید در طول روز در ادارات و بالا بردن زمان کاری کارمندان از جمله مواردی است که به شدت می تواند بر کارایی سیستم اداری ما اثر بگذارد و تداوم آن بر کارآمدی قوای مختلف و در نهایت کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی تأثیرگذار باشد.
وی با تأکید بر ضرورت کار و برنامه ریزی برای تولید و اشتغال؛ افزود: در راستای حذف ناهنجاری ها از جامعه همراهی مردم و هماهنگی و همگامی همه ارکان نظام و بهتر از همه تودة مردم نیاز است تا این اقدامات را بصورت کامل انجام بدهیم تا به کمک خداوند متعال ارزشها تقویت و ناهنجاریها به تدریج تضعیف و نابود بشوند.
نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: بسیاری از مواردی که الان از نظر ما یک نوع ناهنجاری فرهنگی است در گذشته به عنوان یک فرهنگ غالب در بین ما وجود داشت که اینها با کار فرهنگی و به صورت تدریجی و با الگوسازی و با رفتارهایی که از شخصیت های ممتاز جامعه سر زد، ناهنجاریهایی از جامعه ما حذف شد.
حسنی با بیان اینکه در حال حاضر در موضوع اشتغال و تولید اقداماتی را در حال انجام داریم؛ خاطرنشان کرد: ما در بسیاری از موارد نباید نگاهمان به دستورات بالادستی باشد، بلکه متناسب با توان، مشارکت و با استفاده از ظرفیت ها و استعدادهای مردم، برای رونق تولید و سرمایه گذاری و برای بهبود وضعیت اشتغال شهرستان تلاش کنیم و در این خصوص همه بایستی همفکر شویم.
وی از همه اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان خواست در جهت ترویج فرهنگ رونق تولید و اشتغال در شهرستان راهکارها و پیشنهادات لازم را ارائه دهند.
حسنی در پایان سخنانش با تأکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی بایستی تقویم ایام سال را داشته باشد، گفت: داشتن تقویم سالانه باعث می شود که تمام برنامه های فرهنگی و ملی متناسب با ایام سال در سطح شهرستان به صورت منظم اجرا شود و نظم خاصی به خود بگیرد.
پیش از این نیز حجت الاسلام سید مختار موسوی امام جمعه لارستان و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ایراد سخن پرداختند.
در ادامه هر یک از اعضای جلسه نیز پیشنهادها و راهکارهایی را در خصوص موضوعات وجدان کاری، کار مفید در ادارات، رونق تولید و بهبود وضعیت اشتغال شهرستان ارائه کردند.


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  شورای فرهنگ عمومی یک چیز فرمایشی و بی خاصیت است. مسولین به جای پشت میز نشستن و جلسات کت و شلواری گرفتن طرح و ایده برای به وجود اوردن تسهیلات اشتغال برای جوانان باشید و در میدان عمل نیز حضور یابید.. اینقدر حرف نزنید. حرف حرف حرف…..

 2. یکی از اولیا گفت:

  0

  0

  با سلام ..یکی از دلایل عدم بهره وری عدم استفاده و اطمینان به جوانها و کسانی که سابقه کمتری دارند هست ..شما نگاه کنید بعضی ادارات و بخصوص آموزش و پرورش و همچنین دبیران و مدیران و معاونین مدارس از نیروهای بازنشسته با سابقه بالا استفاده میشود ووقتی مراجعه میکنیم که ازنیروهای باسابقه کمتر در همه حوزه ها استفاده کنید میگن نیرو نداریم و مجوز نداریم و این شوخی است برای صورت مساله پاک کردن …انشالله آموزش و پرورش و سایر ادارات کمر همت ببندند و به جوانها اعتماد و ازمدیران و معاونین و دبیران بازنشسته بعنوان مشاور استفاده کنند و با احترام مراسم تودیع اجرا کنند و بسپارند به جوانها ممنون

  • معلم گفت:

   0

   0

   همشهری عزیز…. نیرو جذب کردن و مجوز استخدامی دادن که دست ادارات نیست. باید از وزارتخانه ها ردیف استخدامی بیاد و بعد از شرکت در آزمون استخدامی و گزینش مشغول به کار بشن. وگرنه کدوم اداره بدش میاد که نیروهای جوان و تازه نفس داشته باشه؟

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  جلسات همش شعار است ووقت مردم تلف کردن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان