میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 مارس 2014 ساعت 1:49 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, گزارش تصویری بدون دیدگاه 1,915 بازدید

فرهنگيان لارستان به دنبال تشكلي مستقل+ گزارش تصويري

2فرهنگيان لارستان به دنبال تشكلي مستقل+ گزارش تصويري

صحبت نو: دانشجويان و دانش آموختگان فرهنگي لارستان قرار است به زودي صاحب تشكلي غيردولتي و غيرانتفاعي شوند. اين را در كلام اكثر فرهنگياني مي شد شنيد كه چهارشنبه شب، ۲۱ اسفند در سالن غدير (تربيت معلم سابق) گرد هم جمع شده بودند.

هدف اصلي ما ارتقاي جايگاه فرهنگيان است

در ابتداي مراسم نماينده اعضاي هيئت موسس اين تشكل سخنراني كرد. اسد الله جعفريان كه خود را فرهنگي و كارشناس مديريت منابع دولتي و داراي سابقه ۲۹ ساله در آموزش و پرورش معرفي نمود، كلام خود را با تعريف سازمان هاي مردم نهاد يا NGO شروع كرد. او در ادامه ضمن تاكيد بر اطلاق نكردن واژه «انجمن» بر اين تشكل گفت: اين تشكل در واقع سازماني غير رسمي و شامل دانشجويان دانشگاه هاي فرهنگيان، شاغلان و بازنشستگان فرهنگي در منطقه لارستان است. وي هدف اصلي از تشكيل اين سازمان را ارتقاي جايگاه فرهنگيان در شهرستان، استان و كشور عنوان كرد. او در ادامه با انتقاد از تضعيف جايگاه معلمان در جامعه گفت: من با ۲۹ سال سابقه تاكنون جايي نديده ام مسئولي از معلمان خود قدرداني كند در حالي كه همه اين مسئولان بايد جايگاه خود را مرهون و مديون آنها ببينند.

جعفريان در پايان سخنان خود ضمن تاكيد بر نقش حمايتي و مشورتي اين تشكل براي توسعه و پيشرفت بيشتر شهرستان خاطرنشان كرد: ما تاكنون به چندين اداره رفته ايم و اهداف خود را با مسئولان تشريح كرده ايم و بارها گفته ايم نمي خواهيم مانعي براي شما باشيم بلكه قصدمان ياري رساني به پيشرفت و توسعه شهرستان است.

نيامده ايم با كسي يا جايي تقابل كنيم

در ادامه برنامه دوكليپ از سخنان مقام معظم رهبري و رئيس جمهور درباره نقش فرهنگيان در جامعه پخش شد و پس از آن نوبت به قدرت شفيعي از دبيران شناخته شده لارستان رسيد تا يك متن از پيش نوشته را براي حاضران جلسه بخواند. وي در بخشي از سخنان خود گفت: نيامده ايم با كسي يا جايي تقابل كنيم بلكه با توجه به استعدادهاي زياد و نهفته فرهنگيان مي خواهيم بازوي توانمندي براي تحقق اهداف آموزش و پرورش و تعالي شهرستان خود باشيم.

وي ضمن توصيه به ديگر همكاران خود مبني بر اجتناب از غرض ورزي بر كار گروهي و مشورت تاكيد كرد و افزود: اين نيروهاي توانمند و جوان فرهنگي در آينده مي توانند تامين كننده مديريت آموزش و پرورش و ديگر سطوح مديريتي شهرستان، استان و كشور باشند پس همگي مان به فكر آينده باشيم و اگر مسير و حركت آنها درست است، بجاي نشان دادن چهره عبوص با لبخندي دستان آنها را بفشاريم.

برخي پيگيري ها را نمي شود اعلام كرد!

پس از آن مجددا كليپي پخش شد و اين بار تصاويري از فعاليت هاي اين تشكل در زمينه هاي مختلفي مثل برنامه هاي تحقيقاتي، جلسات مشاوره تحصيلي و برنامه ريزي آموزشي، حضور در مدارس، هم انديشي با معلمان، شركت در دوره هاي هلال احمر، مسابقات كتابخواني، محرم دانشجويي و…

سپس نوبت به رئيس آموزش و پرورش لارستان رسيد تا نكاتي را مطرح كند. او كه از ميانه برنامه در سالن غدير حاضر شده بود ابتدا از حضور فرهنگيان در اين جلسه همچنين از دست اندركاران برنامه تقدير و تشكر كرد. وي در ادامه گفت: ‌اميدوارم خروجي اين جلسات تشكيل كارگروه هاي تخصصي باشد تا بتوانند در مسائل مختلف آموزشي، پرورشي و عمراني راهكارهاي مناسب را ارائه نمايند. رحيم بيژني با بيان اين مقدمه از هيئت امناي اين تشكل براي حضور در اداره آموزش و پرورش لارستان دعوت كرد تا به گفته خودش از نظرات آنها استفاده بيشتري كند. وي با اشاره به تشكيل شوراي آموزش و پرورش با اعضاي جديد در شهرستان گفت: ما اين جلسه را با حضور فرماندار لارستان تشكيل داديم و مصوبات خوبي نيز داشته ايم كه اميدوارم با پيگيرهاي لازم بتوانيم به نتايج مطلوبي نيز برسيم. او اضافه كرد: البته برخي از اين پيگيري ها را فعلا نمي گوييم و ان شا الله با رسيدن به نتيجه، آنها را در آينده به اطلاع عموم خواهيم رساند.

بيژني در پايان سخنان كوتاه خود بار ديگر به نقش مشورتي اين تشكل اشاره كرد و گفت: افتخار مي كنيم كه از اين به بعد هيئت امنايي متشكل از نيروهاي بازنشسته، شاغل و تازه نفس دانشجو را در كنار خود به عنوان شورايي قوي خواهيم داشت.

اين تشكل فقط و فقط بايد NGO باشد

پس از رئيس آموزش و پرورش لارستان نوبت به مدير اجرايي تشكل لارستان بيدار رسيد تا از تجارب خود در زمينه تشكل هاي مردم نهاد بگويد. كاظم رحيمي نژاد كه خود نيز فرهنگي است و دكتراي ادبيات فارسي دارد در ابتدا، تشكيل انجمن صنفي فرهنگيان در اين شهرستان را آرزوي خود عنوان كرد و گفت: به همت تعداد زيادي از دوستان و با پيشنهاد ما مبني بر تجميع هر سه طيف فرهنگيان اين شهرستان يعني بازنشستگان، شاغلان و دانشجويان، اين تشكل متولد شده است.

رحيمي نژاد سپس درباره نحوه تاسيس تشكل، تشكيل هيئت مديره و برگزاري جلسه مجمع عمومي توضيحاتي داد و اضافه كرد: در اين مسير سه موضوع اصالت دارد: اول، تعيين هدف. وي در توضيح اين بخش گفت: اگر هدف چيزي غير از ارتقاي جايگاه فرهنگيان شهرستان باشد بدون شك در آينده با مشكل مواجه مي شويد و در آن صورت شخص مهمتر از تشكل مي شود.

 وي در ادامه دومين موضوع مهم را استقلال كامل اين تشكل عنوان كرد و گفت: اين تشكل بايد فقط و فقط NGO يعني غيردولتي و غيرانتفاعي باشد و نبايد به عنوان موسسه يا موارد مشابه ثبت گردد. وي گفت: در اين صورت همه مي توانند فارغ از سمت هاي خود در آن عضو شوند و هيچگونه وابستگي به نهاد يا سازماني نداشته باشند.

وي موضوع سوم را هم تشكيل كميته هاي تخصصي عنوان كرد تا با آن به گفته خودش بتوان قدرتي عظيم براي تعالي منطقه ايجاد كرد. اين مدرس دانشگاه در پايان نيز گفت: مطمئن باشيد اين تشكل فعاليت خود را آغاز مي كند حتي اگر مجوز هم ندهند لذا خطاب به تصميم گيران مي گويم چه بهتر كه اگر قرار بر تعامل و همكاري است براي اخذ مجوز نيز همراهي لازم را انجام دهند وگرنه آنچه از آنها مي ماند بي شك بدنامي خواهد بود!

پايان بخش مراسم نيز سخنراني كوتاه يكي از دانشجويان فعال اين تشكل بود. مرتضي شيخ السلامي از همه همكاران خود خواست با اين تشكل همراهي و همكاري كنند و رمز موفقيت آن را استفاده از خرد و روح جمعي عنوان كرد. او بار ديگر و همچون سخنرانان قبلي مراسم از حضور فرهنگيان در اين جلسه تقدير و تشكر كرد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان