میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 آوریل 2015 ساعت 4:30 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر بدون دیدگاه 2,193 بازدید

«فريبا وفي» داستان نويس معاصر به اوز مي آيد

vafi۱۴ و ۱۵ ارديبهشت ماه

«فريبا وفي» داستان نويس معاصر به اوز مي آيد

عصر اوز: در اجرای طرح «سلام کتاب ۵» که همه ساله توسط کمیته بانو عصر اوز و با کوشش فوزیه خضری برگزار می شود امسال نیز جلسه ای با حضور ۲۵ نفر از بانوان فعال شهر اوز در عصر اوز برگزار شد.

در این جلسه ابتدا ابراهیم احمدی معاون سردبیر و مسئول اجرای طرح سلام کتاب ۵ برنامه سفر فریبا وفی نویسنده و داستان پرداز نامی کشور به اوز را تشریح کرد و پس از بحث و بررسی، سخنان فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز و احمد خضری سردبیر عصر اوز و صالحی نژاد داستان نویس شهر اوز مقرر شد که پروژه سلام کتاب ۵ در تاریخ های دوشنبه و سه شنبه ۱۴ و۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری در سه قسمت: ۱-نقد و بررسی آثار فریبا وفی ۲-همایش و بررسی مسائل ادبی و داستان نویسی با حضور دست اندرکاران فرهنگ و ادب لارستان ۳-کارگاه داستان نویسی برگزار شود.

در پایان اعلام گردید که دوستداران قلم و فرهنگ دوستان می توانند برای مطالعه کتاب پرنده من که در کتابخانه بانو عصر اوز موجود است مراجعه و پس از مطالعه نسبت به نقد و بررسی آن در حضور نویسنده اقدام و یا آثار قلمی خویش را برای نقد و بررسی به کتابخانه تحویل دهند.

دانشنامه ويكي پيديا فريبا وفي را اينگونه معرفي كرده است:

فریبا وفی در بهمن سال ۱۳۴۱ در تبریز به دنیا آمد. از نوجوانی به داستان‌نویسی علاقه‌مند بود و چند داستان کوتاه‌اش در گاه‌نامه‌های ادبی، آدینه، دنیای سخن، چیستا، مجله زنان منتشر شد.

اولین داستان جدی خود را با نام «راحت شدی پدر» در سال ۱۳۶۷ در مجله آدینه چاپ کرد. به گفته خود وی، هنوز جرئت نکرده بود نام کامل خود را در پای داستانش بنویسد. وفی این داستان را «خودجوش‌ترین» داستانش می‌داند.

نخستین مجموعهٔ داستان‌های کوتاه او به نام «در عمق صحنه» در سال ۱۳۷۵ منتشر شد و دومین مجموعه، با نام «حتی وقتی می‌خندیم» در سال ۱۳۷۸ چاپ شد.

نخستین رمان او «پرنده من» در سال ۱۳۸۱ منتشر شد که مورد استقبال منتقدین قرار گرفت. این کتاب برنده جایزه بهترین رمان سال ۱۳۸۱، جایزه سومین دوره جایزه هوشنگ گلشیری و جایزه دومین دوره جایزه ادبی یلدا شده‌است و از سوی بنیاد جایزه ادبی مهرگان و جایزه ادبی اصفهان مورد تقدیر واقع گشته‌است.  همچنین این کتاب به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و کردی سورانی ترجمه شده است .

رمان سوم او «رویای تبت» که در سال ۱۳۸۴ منتشر شد و چندین جایزه از جمله جایزه بهترین رمان هوشنگ گلشیری و مهرگان ادب را دریافت کرد و تا سال ۱۳۸۶ به چاپ چهارم رسید. وفی هم‌اکنون با همسر و دختر و پسرش در تهران زندگی می‌کند.

از فریبا وفی همچنین رمان «ماه کامل می‌شود» ،«رازی در کوچه ها»، «ترلان» در نشر مرکز منتشر شده‌است. و مجموعه داستان «همهٔ افق» و «در راه ویلا» عنواین دیگری از وفی است که در نشر چشمه منتشر شده‌است. همچنین رمان “رازی در کوچه ها” به زبان نروژی و فرانسه ترجمه شده است. همچنین فریبا وفی دیوان اشعار پروین اعتصامی را به نثر برای نوجوانان بازنویسی کرده است. داستان هایی از او به زبان های روسی، سوئدی، عربی، ترکی، ژاپنی و انگلیسی ترجمه شده است.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان