میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 می 2015 ساعت 9:01 ب.ظ سرویس:یادداشت 49 دیدگاه 4,030 بازدید

«فشار از پايين» بي «چانه زني از بالا» كامل نيست

درس هايي كه سفر استاني دولت به ما آموخت

«فشار از پايين» بي «چانه زني از بالا» كامل نيست

hamid-monshi2حميد منشي: همانطور كه همگان مي دانند سفر رئيس جمهور و هيئت دولت به استان فارس چند روزي است به پايان رسيده اما تبعات، توقعات و تلقيات از اين سفر همچنان ادامه دارد. در اين موضوع ذكر چند مورد ضروري است:

روحاني، احمدي نژاد نيست!

عده اي از افراد بدون توجه به شرايط اقتصادي و تنگناهاي موجود توقع دارند تمام مطالبات مردم در اولين سفر استاني دولت محقق شود. اين عده شايد همچنان سفرهاي دولت قبل و تعدد پروژه ها و مصوبات آن سفرها را شاخص ارزيابي دولت فعلي قرار داده اند در حالي كه نه وضعيت فعليِ كشور، مثل قبل و نه روحاني، احمدي نژاد است!

وضعيت كشور از آن رو متفاوت است كه زمانه نفت بشكه اي ۱۴۰ دلار و كاغذپاره بودن قطعنامه ها و تحريم هاي بين المللي به پايان رسيده و ديگر از درآمدهاي نفتي دولت معجزه هزاره سوم كه به اندازه ۵۰ سال كشور درآمد نفتي داشت خبري نيست. درآمدهايي كه در مؤخره همان دولت، تورم ۴۴ درصد، رشد منفي ۵ درصد، سقوط ارزش پول ملي، بيكاري بي سابقه و زمين گير شدن صنعت و توليد كشور را در پي داشت و حالا حسن روحاني ميراث دار اين دولت و اين كشور است.

از طرفي تعدد تصويب طرح هاي غالبا غيركارشناسي و خلق الساعه باعث شد تا تنها ۳۰ درصد مصوبات سفرهاي استاني احمدي نژاد عملي شود. مثلا در منطقه لارستان تقريبا تمام درخواست هاي مطرح شده امسال از هيئت دولت، همان مصوباتي بود كه قبلا توسط دولت احمدي نژاد انجام شده بود و قرار بود تا پايان عمر آن دولت در قالب عناويني چون مهر ماندگار و يادگار انجام شود! اما اصرار اين دولت بر كارشناسي شدن طرح ها و اجتناب از وعده كردن طرح هايي است كه نتواند آن را عملي كند. به بيان ديگر اين دولت حاضر نيست براي جلب رضايت مقطعي، وعده هاي عوامانه و خلق الساعه بدهد.

لذا چشم بستن بر واقعيت و باز كردن زبان اعتراض به فقدان دستاورد سفر استاني اين دولت هم ذبح انصاف است و هم ضعف تحليل! هرچند و صدالبته كه دولت روحاني نيز از اشتباه و خطا مصونيت ندارد و مراد نگارنده كتمان نامرادي هاي اين دولت نيست.

ناگفته پيداست حساب اين سطور با آنها كه منافع گروه و رسانه هايشان در اين شهرستان بر تضعيف اين دولت استوار است جداست؛ چه آنها در زمان درآمدهاي بادآورده نفت دولت قبل و در روزگاري كه به قولي با يك تماس تلفني مي شد براي لارستان بودجه هاي كلان گرفت و پروژه هاي بلند تعريف كرد حتي يكبار حساب كاروانِ دولتِ عدالت محور را شمارش نكردند و احتمالا تمام جهدشان نصب بنرهاي رنگارنگ خوش آمدگويي بود!

توقع بيشتر از دولت تدبير و اميد

در سفر اخير دولت به فارس رئيس جمهور در شيراز حضور يافت و نمايندگان دولت به شهرستان ها رفتند. علي يونسي دستيار ويژه رئيس جمهور در امور قوميت ها و اقليت ها و قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت نيز به لارستان آمدند و طبق برنامه هريك قرار بود مطالبات شهرستان ها را بشنوند و منتقل كنند. از دستيار رئيس جمهور كه مشخص بود بنا به بافت مذهبي جنوب فارس كاملا حساب شده انتخاب شده بود بگذريم اما احتمالا سفر وزير بهداشت به اين منطقه خارج از پيش بيني اوليه بود. اين موضوع از نيامدن نام قاضي زاده هاشمي در اطلاع رساني هاي رسمي قبل و حتي بعد از سفر استاني دولت، تاخير زياد و تغيير در ترتيب سفر او قابل ارائه است و به اين ترتيب مي توان حدس زد احتمالا مسئولان لارستان حضور علي يونسي به تنهايي در منطقه را كافي ندانسته و براي حضور يك وزير دولت (هر وزيري كه باشد!) به تنظيم كننده سفر فشار آورده اند. لذا اين نقد به دولت تدبير و اميد كاملا وارد است كه چرا وزير بهداشت را كه در اين سفر بدون برنامه به نظر مي رسيد بجاي وزير ديگري كه بتواند بشارتي براي لارستان داشته باشد روانه اين منطقه كردند. اين موضوع مي تواند و توانست براي ارگان رسانه اي مخالفان دولت بستر لازم را فراهم كند.

ازطرفي وزير بهداشت نيز مي توانست و بايد از خيران بخش سلامت شهرستان دلجويي و آنها را به ادامه همياري با دولت تشويق مي كرد؛ خيران و نيك انديشاني كه به بيان يكي از آنها طي سه سال گذشته بيش از ۲۴ ميليارد تومان و در برنامه هاي آتي بهداشتي آموزشي قرار است قريب به ۳۵ ميليارد هزينه كنند.

آيا مسئولان لارستان چانه زني را ياد گرفته اند؟

اما بخش مهم و پندآموز سفر استاني دولت به فارس اين بود كه مسئولان شهرستان و بطور خاص نماينده مردم در مجلس بايد بتوانند آداب چانه زني را بياموزند و بكار گيرند. قول معروف «فشار از پايين و چانه زني از بالا» نسخه محتوم ما براي رسيدن به اهداف است. پر واضح است كه در لارستان بخش اول اين نسخه يعني فشار از پايين حداقل پس از بهمن ماه ۸۸ و با تولد رسانه هاي متعدد و تشكل هاي مردمي تا حد زيادي محقق شده است. نمود و نماد عيني اين موضوع يعني فشار افكار عمومي، شجاعت بيان و ادبيات كاملا مردمي فرماندار لارستان است كه تقريبا در تمام تريبون ها به خوبي بازتابي از صداي مردم بوده درحالي كه اخلاف او اينگونه نبودند و معمولا در مقابل شخصيت هاي كشوري حاضر در لار بيشتر به بيان تعارفات و كلي گويي هاي مرسوم مي پرداختند.

پرواضح است كه براي اخذ امتيازهاي بيشتر و بهتر از دولت و حاكميت هم بايد تعداد نيروهاي متنفذ خود را در لايه هاي مختلف قدرت بيشتر كنيم و هم به آنها چانه زني كردن را بياموزيم. شك نكنيم اگر امروز بعضي شهرستانهاي رقيب توانسته اند از تمام دولتها و حتي دولت محاسبه گر حسن روحاني امتياز ويژه بگيرند به دليل چانه زني مداوم مسئولاني بوده كه وقت خود را بجاي مسائل كلي و انتزاعي روي موارد انضمامي و كاربردي صرف كرده اند.

روشن تر از روز است كه آنها نه فقط در چند ساعت جلسه مجمع نمايندگان فارس با معاون اجرايي رئيس جمهور پيش از سفر استاني دولت به فارس كه از ماه ها قبل توانسته اند به موازات فشار از پايين، سنگين ترين چانه زني ها را انجام دهند.

ما چگونه ما شديم؟

سفر استاني دولت تدبير و اميد به فارس به پايان رسيد و در تعداد و كيفيت پروژه هاي مصوبه غير از يكي دو شهرستان وضعيت غالب شهرستان ها بهتر از لارستان نيست. آنچه بي شك لارستان را از اكثر مناطق اين استان پهناور متمايز مي كند و مردم آن را از كم توجهي، آزرده خاطر مي كند تفاخر به گذشته اي است كه به مراتب درخشان تر از امروز تلقي مي شود. مردم لارستان اينك به درستي يا نادرستي احساس مي كنند در رقابت هاي منطقه اي جايگاه ويژه سابق را ندارند.

اين موضوع در عين تلخي مي تواند چراغ راهي براي آينده و تلنگري براي مردم و مسئولان ما باشد؛ اينكه ما چگونه ما شديم؟ پاسخ به اين پرسش بي شك مي تواند ما را در مواجه با تهديدها و فرصتهاي آينده آماده تر كند.


49 نظر

 1. ستایش گفت:

  0

  0

  من که نفهمیدم نویسنده میخواست چی بگه؟
  تقصیر دولته؟ تقصیر نماینده لاره؟ یا تقصیر فرماندار؟ شاید هم مردم؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تقصير خودمونه!

  • پاسخ به "ستایش" گفت:

   0

   0

   بنظر من که اولا تقصیر ما مردمه
   ثانیا هم فقط ما مقصر نبودیم و نیستیم؛ چرا که جای حمایت قاطعانه از مسئولان و نماینده، فقط بلدیم فرافکنی کنیم و تقصیر ها رو گردن همدیگه بندازیم

   بنظرم توسعه لار هدف نیست، مهم اینه که منفعت گروهی به اصطلاح حامی تدبیر تو لار برآورده شه، شاید به نذاقشون خوش اومد و از نماینده قانونی شون تو مجلس حمایت کردن

   و الله اعلم…

  • بهادر گفت:

   0

   0

   دقيقا در اين مقاله به نكته درستي توجه شده و آن كم كاري مسئولان در چانه زني است.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   به قول آقاي […] وقتي نماينده هاي لامرد و جاهاي ديگه در حال چانه زني براي اين روژه هاي بزرگ بودند نماينده چندين ماه فقط دنبال نصب مديران نزديك به خود و عزل مديران ديگر بود. نتيجه همين ميشه ديگه.

 2. لاري گفت:

  0

  0

  درود بر شما. مطلب دقيق و پخته اي بود. اميدوارم همه دلسوزان لارستان و نه آنها كه بر اساس منافع و دستور مافوق ساز ماني اش در […] كار رسانه اي مي كند از اين اتفاقات درس بگيرند و خود را براي اينده اماده كنند.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرين حميد

 4. [...] گفت:

  0

  0

  به نظر من آقای منشی میخواستن گندکاریه دولت و استاندار رو جمع کنن.. .

  دولت اونقدر عقلش نرسیده که وقتی واسه لامرد اینهمه مصوبه تصویب میشه،ممکنه بحران امنیتی بوجود بیاد تو لار!!??!!

  خو اگه احمدی نژاد بودجه نمیداد تقصیر دولت بود حالا که دولت تدبیر و امید نداده تقصیر نماینده مجلس هست.. مطمئنم اگه نماینده هم اصلاح طلب بود،چیزی به لار نمیدادن و شما بازهم تقصیر رو گردن یک اصولگرا دیگه مینداختی.. .

  محمود احمدی نژاد کلی قول داد و ۳۰ درصدش عملی شد/حسن که قول ندادپس حتما چیزی به لار نمیده

  وزیر بدون برنامه اومد لار نمیخواست قول الکی بده، دولت که بدون برنامه نیومد.. .

  وقتی دولتمردا براساس قاعده عمل کنن،نیازی به چانه زنی نیست…

  • سیاوش گفت:

   0

   0

   دمت گرم , خوب گفتی

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آخه آي كيو!!! عمر […] دولت احمدي نژاد ۸ سال بود و او وعده هاي او طي هشت سال و با درآمدهاي كلان نفتي فقط سي درصد اجرا شد. لطفا كمي از تعصب دست برداريد و واقعبينانه به مسائل نگاه كنيد.

  • [...] گفت:

   0

   0

   عریزم ربطی به در آمدش نداره ، قرار نیست چون درآمد دولت کم شده،چیزی به لار ندن چرا درآمد دولت فقط رو لار تاثیر گذاره،نه رو لامرد و جاهای دیگه.. .

   آقای منشی بخاطر تعصب نمیخواد قبول کنه دولت در این زمینه بی تدییر بوده،میندازه گردن نماینده.. .
   نماینده کم چانه زدی کرد، چرا فرماندار چانه زنی نکرد?

   امیدوارم انتخابات امسال […] رای بیاره و با سابقه ای ک من ازش دیدم،کمتر از بقیه کار انجام میده،اون موقع مشخص میشه مشکل از کجاست!!

   البته نباید رانتی که لامردی ها دارن رو نادیده گرفت، ،

 5. م.م گفت:

  0

  0

  دقيقا به اصل قضيه توجه كرديد. زماني كه احمدي نژاد ميليارد ميليارد در سفرهاي مسخره استاني اش حاتم بخشي مي كرد فرماندار لارستان افتخار مي كرد كه مردم لارستان را آرام كرده است. سايت وابسته به دولت احمدي نژاد در لار هم جيكش درنميآمد حالا آمده اند و مدعي هم مي شوند!! خزانه را دولت مورد حمايت شما خالي كرد حالا شما از دولت جديد مي خواهيد شق القمر كند؟! برويد كه دلواپس تان هم منفعت طلبانه است.

 6. لارستان آباد گفت:

  0

  0

  متاسفانه اطلاعات شما از مصوبات ناقصه . داراب و جهرم و مهر و لامرد و شیراز و…. همه اختصاص بودجه داشتند . داراب صد و بیست میلیارد جهت توسعه راهها بودجه گرفته . توجیه و حمایت از دولت خیلی کج سلیقه بود

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دوست عزيز اجازه دهيد مسئولان لارستان مصوبات و دستاوردهاي اين سفر را اعلام كنند بعد قضاوت فرماييد. حرف آقاي منشي هم چيز ديگري است و اصل حرفشان تا جاييي كه من متوجه شده ام اين است كه چرا مسئولان ما چانه زني بجا و مناسب را بلد نيستند.

 7. لار88 گفت:

  0

  0

  اگر سفر وزیر بهداشت بدون برنامه ریزی قبلی بود چرا از قبل همه خبردار بودند و شما تو همین سایتتون برای استقبال از مردم دعوت کردید . تو نوشته هاتون تناقض زیاده . حمایتتون از فرماندار هم خیلی جانبدارانه است و شتابزده یه چیزی مغلطه وار نوشته اید . مردم چپ و راست برایشان نان نمی شود . تبعیض به هر شکلی غیر قابل تحمله چه دولت روحانی و چه بقیه . فرماندار نماینده دولت در شهرستانه . ما ماشین امضا نمیخواهیم . جعفرپور ، احمدی را استاندار کرد و احمدی ، نجیب زاده را فرماندار . پس نجیب زاده را مبرا از کم کاری نکنید هم نجیب زاده و هم جعفر پور هر دو قصور کرده اند .  

 8. دلسوز گفت:

  0

  0

  چانه زنی از پایین فقط صرف زمان انتخابات و اجماع نیست و اصل آن در زمان نمایندگی است که باید به نماینده فشار آورد و در حین حال او را کمک کرد . مقصر کردن این و آن فایده ای ندارد فرماندار و امام جمعه و نماینده می بایست نارضایتی مردم و توقعات آنان را باید به گوش مسوولان رده های بالا برسانند

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب منشی خدمت شما باید عرض کنم جنابعالی هر چند واژگان خوبی دارید ولی تحلیلگر خوبی نیستید همین جنابعالی بعد از انتخاب احمدی به عنوان استاندار چقدر به به و چهه کردید و مصاحبه و تعریف و تمجید و الان هم در نوشته هاتون به نوعی از نجیب زاده حمایت و از جعفرپور انتقاد . بی شک تحلیل شما در راستای سابقه حضور احمدی در لار و نزدیکی اش به منطقه و تدبیر نجیب زاده درست از آب در نیامده . کار تجزیه و تحلیل مسایل منطقه ای رو به دیگران بسپارید . بعد چند روز از سفر دولت به فارس و سکوت خبریتان ، تحلیلتان بیشتر بنظر میرسه پس از رایزنی با فرماندار نگاشته شده . ما شما را به بیطرفی میشناختیم . همانگونه که بجای انتقاد از شهردار پشت هم با او مصاحبه میکنید .
  ————————-
  حميد منشي: با احترام به نظر جنابعالي، فقط در باره سكوت خبري كه اشاره كرديد بايد بگويم اگر دقت كرده باشيد طي دو روز گذشته هيچ خبري در سايت درج نشد و دليلش هم مشغوليت بنده در مسافرت بود.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  هميشه از خواندن مقالات شما لذت برده ام. بد نيست […] بي سوادي كه قلم بسيار ضعيف و تحليل هاي بسيار رقيقي دارند اندكي از شما بياموزند.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  اينكه ممكن است دولت تدبيرو اميد در اين سفر استاني اشتباهاتي كرده باشد يا لابي و نفوذ بيشتري را از مسئولان بعضي شهرستان ها پذيرفته باشد دليل نمي شود كل عملكرد اين دولت بي نظير و موفق پس از انقلاب ناديده شود. بعضي سايتهاي وابسته به […] ي اين شهرستان كه از بودجه عمومي و بيت المال تغذيه مي شود و چند جوان بي سواد را استخدام كرده دقيقا دارند با اين حربه كل دولت را زير سوال مي برند ان هم در سالي كه رهبر بزرگوار به نام همدلي و همزباني با دولت نام گذاشته اند.

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه آنها در زمان درآمدهاي بادآورده نفت دولت قبل و در روزگاري كه به قولي با يك تماس تلفني مي شد براي لارستان بودجه هاي كلان گرفت و پروژه هاي بلند تعريف كرد حتي يكبار حساب كاروانِ دولتِ عدالت محور را شمارش نكردند و احتمالا تمام جهدشان نصب بنرهاي رنگارنگ خوش آمدگويي بود!
  اين جمله خيلي عالي بود و درست.

 13. علی گفت:

  0

  0

  برادر گرامی جناب آقای منشی بزرگوار

  تقصیر دولت احمدی نژاد هست که دولت روحانی به لار , ریالی کمک نکرده !!!!!!

  تقصیر نماینده هست که در مجلس تمام قد دفاع کرده !!!!!!!!!!!
  دکتر جعفرپور در نطق میان دستور خود در مجلس خواسته ها رو از دولت طلب کرده و از اونها خواسته است , ولی متاسفانه فرماندار , استاندار و مسئولین ارشد و شخص رئیس جمهور کاروان دهن پر کن تدبیر !!!!!!!!!!!! , اینگونه مزد مردم لارستان بزرگ را دادند !

  این هم از دولت کلید که مناسفانه قفل هایش گیر لارستان بزرگ آمد !

  در نطق میان دستور دکترجعفرپور بیان شد:
  از منطقه ویژه اقتصادی تا انتقال آب خلیج فارس به لارستان بزرگ
  http://drjafarpour.com/pages/?current=news&gid=6&Sel=588&langid=1

  برادر منشی عزیز , شخص شما رو دوست دارم ولی ایکاش تفکر اصلاح طلبی شما اینقدر شما رو کور نمی کرد و واقعیات رو می دیدید .

  سایت صحبت نیوز و شما خیلی دنبال این هستید که دکتر رو تخریب کنید و نماینده اصلاح طلب در دور بعد کاندید کنید ولی مطمئن باشید در اون صورت گراش و بیرم زندوی را کاندید کرده و رای اطراف را کاملا میگیرند و در درون لار هم با تفرقه ای که شما دنبالش هستید , دیگر هیچ وقت نماینده لار وارد مجلس نمی شود و ما می مانیم و حوضمان !
  … وآنگاه تا ابد ننگ این کار بر روی پیشانی شما ثبت می باشد .

  کاش نقاط مثبت کار دکتر جعفرپور رو منصفانه پوشش می دادید و اینقدر سنگ دولتی را به سینه نمی زدین که فرمانداری پول بنرهایی را که برای رئیس جمهور و هیئت طویل همراه لامردی شان را به سینه نمی زدین .

  خیلی دلم به حال خودم و شهرم می سوزد که این خفت و تحقیر دولت را مشاهده می کنم .

  به اندازه قرارداد ترکمانچای , احساس غبن و زیان می کنم .

  آه ای خدا ! عدالت اجتماعی را فقط و فقط مولا امام زمان عج می تواند در عالم بگستراند .

  اللهم عجل لولیک الفرج

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اگه مردم اطراف لار به جعفرپور رای دادن به خاطر نامه ی مرحوم آقابود که تلویحاّ ایشون رو تایید کردن نه به خاطراصول گرایی آقا ی جعفر پور همین آقایون که شما بهشون می گید اصلاح طلب با آقای جعفر پور بیشترین همکاری رو کردن و از تفرقه در لار جلوگیری کردن این شما هستین که می خواین همیشه نماینده از همفکرای شما انتخاب بشه اتحاد به این نمی گن که همه یک فکر و عقیده داشته باشن علی آقا اتحاد یعنی اینکه افراد با عقاید و سلیقه های مختلف باهم متحد باشن شما نباید توقع داشته باشید همه برای شما عقیدشون رو عوض کنن

  • علی گفت:

   0

   0

   ناشناس محترم

   به نظرم شما پاسخ کامنت دیگری را اشتباهی اینجا وارد نموده اید , لطفا اصلاح فرمائید !

   دفعه بعد دقت لازم را داشته باشید و در برابر متن مورد نظر جوابیه ارسال کنید , چرا که در اینصورت به این امر فرافکنی می گویند !

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   علی آقا من جواب شما رو درست دادم مثل اینکه شما چون جوابی نداری می خوای دست پیش رو بگیری به کار شما می گن فرا فکنی بازم می گم تا وقتی شما مردم لار شهرتون رو فدای بازی های سیاسی می کنید که توی تهران در جریانه و هیچ ربطی به شهرهای کوچک ودور افتاده ای مثل لار نداره وضعتون بد وبدتر می شه باید با هر تمایل سیاسی که دارید برای انتخابات متحد بشید و این بازی سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا رو موقع انتخابات کنار بذارید لامردیها همین کار رو می کنن که موفقن با هم متحد می شن که موفقن از نظر شما وقتی مردم متحد می شن که همه ی اصلاح طلبا مثل شما اصولگرا بشن و اگه اینطور نشد باید لار ضرر بکنه و غیر لاری بره مجلس تا همه بفهمن شما راست می گفتید و اصلاح طلبا دارن تفرقه میندازن مگه رئیس قبلی شورا اون همه باهاتو ن راه نیومد اما هنوز هم شماها ا ونو اصلاح طلب می دونین یعنی اگه این به قول شما اصلاح طلبا بگن ما اصولگراییم مثل شما وباهاتون راه بیان بازم شما ازشون راضی نمیشید

  • علی گفت:

   0

   0

   برادر ناشناس لطفا در جواب متن بنده , جواب بدهید نه آنچه در ذهن شما می گذرد و لزوما شاید درست یا نادرست باشد ولی به متن من مزبوط نمی شود .

   لطفا رعایت بفرمائید .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   علی آقا تا وقتی با دید جناحی خاص به شهرتون نگاه می کنید حق دارید ندونید من چی میگم شایدم می دونید اما . . . حرفای شما بیشتر از نوشته ها ی این مطلب آقای منشی بوی تفرقه می ده یعنی چون آقای نماینده اصولکرا هستن از نظر شما نباید کسی ازشون انتقاد بکنه ؟ و اگر چنین کاری کرد میخواد نماینده ی اصلاح طلب بفرسته به مجلس ؟ مثل اینکه فراموش کردین تجزیه ی گراش از لار در دولت کی بود؟ عزیز من به فکر شهرت باش این بازی چپ وراست جز خسارت و بد بختی برای لاری های هر دو جناح نتیجه ای نداره خوانندگان محترم می تونن قضاوت کنن که من درست جواب دادم یا شما

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسیار منصفانه ودرست نوشتید آقای منشی خدا کنه یک روزی بعضیا بفهمن که از منافع شهرشون هم باید دفاع کنن اون وقتی که مردم توی خیابون داشتن از شهرشون دفاع می کردن خیلی از همین افراد می گفتن اکه از بالا دستور بدن که لار یکی از بخش های لامرد بشه ما می پذیریم چرا فکر نکردن مردم اعتمادشون رو به این افراد از دست می دن ؟ جالبه که الان دوستدار منافع لار شدن !

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  حالا شما که مدعی انصاف هستید چرا بی انصافی کردین.خوب از نماینده یه مصاحبه بگیرید تا ببینیم چانه زنی کرده یا نه.نباید بی انصافی کرد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   مساله اینه که ایشون کسانیرو که اصلاح طلب می دونن آدم حساب نمی کنن تا چه برسه به اینکه بیان وبه سوالاتشون جواب بدن

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام
  ظاهراً ، لابی لامردی (وزیر، نماینده لامردی الاصل شیرازواستاندار) نقشه فارس را تا حدشیرازمهرولامرد برای ریاست محترم جمهوری ترسیم کرده اند که دیگرشهرها دیده نشده اند .ما که دراین سفرنه خیر وبرکت ، نه تدبیر، نه عدالتی دیدیم وامیدمان هم ناامید گشت.
  دریغ ازهزارودویست دلاربجای یکمیلیاردودویست میلیون دلاراعتباری که به لامرد اختصاص یافته .
  آقای نماینده این بازی آنهاست که هرگاه میخواهند طرح ومصوبه ای برای لامرد بگیرند ما را به عناوین مختلف دنبال نخود سیاه می فرستند . خصوصا” مواردی که ما روی آنها حساسیت نشان می دهیم (عین سیاست آمریکاییان)
  یکروز با حذف کلمه لارستان در مکاتبات، یکروز با تعرفه آب وبرق ، یکروز با منطقه محروم وغیر محروم . به هر حال ما را با یک آبنبات سرگرم می کنند.
  آقای نماینده تاکی بایست شاهد این ذهنیت در افکارمسئولین کشوری باشیم که مردم لارستان ثروتمند وخیر هستند ووظیفه دولت به دوش خیرین باشد؟
  مگردراین شهرستان بیکاری بیداد نمی کند؟پس کی دولت میخواهد اقدام به ایجاد زیر ساختها وتاسیس کارخانجات مولد بزند؟
  آقای عزیز طرح هایی که برای مردم هزینه بر است وبارعلمی وفرهنگی واقتصادی برای مردم وشهرستان ندارد به اینجا می سپارند مثل ساخت زندان که با رفرهنگی وعلمی آن ورود عده ای خلافکاربه شهرستان است. اما ایجاد دانشگاه وبیمارستان برای مرکز استان وشهرهای نورچشمی است.
  تا کی بایستی مسئولین استانی وکشوری گوینده باشند ومردم ما شنونده ؟ برای یکبار هم که شده آنهاشنونده شوند؟
  آیا طرح ها ومصوبه های به ظاهر ملی واستانی فقط می توان در شیرازولامرد اجرا کرد؟
  آیا تحقیرمردم زحمتکش ومحروم یک استان دیگروجداسازی قطعه ای ازآن والحاق به لامرد به بهانه توسعه فارس(که البته میتوان گفت توسعه وچنگ اندازی لامرد) جزء طرح های ملی است؟
  چرا نباید به دولت تذکر داده شود که به دید یکسان به همه نگاه داشته باشد وازرفاقت بازی وبده بستان های سیاسی خودداری کند؟
  و ………….
  جناب آقای دکتر جعفر پورچنانچه میتوانید گلایه واعتراض مردم به گوش دولتمردان برسانید که بسم الله. درغیر اینصورت با کمال تاسف بایست گفت که شما نمی توانید نمایندگی مردم را یدک بکشید . حال چه خوشتان بیاید به بدتان.
  والسلام

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   به نظر شما پاسخ دادن نامه مطهری به امام جمعه شیراز از سوی نماینده لارستان کار نیست؟
   ایشان دارن کار می کنند برای لارستان .چرا کسی نمی بیند !؟

 17. محمد گفت:

  0

  0

  مسولان شهرستان و شخص نماینده باید پاسخگو مردم باشه ….

 18. مجید ب گفت:

  0

  0

  به نظرم مطلب و تحلیل تان خیلی جانب دارانه است. شاید برای اینکه متهم به بی انصافی نشوید در چند مورد نقدی هم به دولت تدبیر و امید و منسوبین به آن وارد کرده اید اما باید گفت در کلیت به هیچ وجه بی طرفانه به قاضی نرفته اید.

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  تنها کسی که از این فضا خوشحاله فرماندار و دوستانش هست که بتونه برای دور بعد نماینده ی همسوی دولت رو بفرستند مجلس . با این شکاف مسوولین شهر ، لار بجایی نمیرسه

 20. س.م گفت:

  0

  0

  صد رحمت به آقای حسنی ( گراش )
  خداوکیلی یه دوره رفت مجلس.
  همه کار کرد.
  اما این آقایون لاری که تشریف میبرن مجلس !!!
  مجلس رفتن ، دل و جرات شیر میخواد ، که متاسفانه دل و جرات گنجیشک هم ندارن این آقایون !!!
  توقع داریم با این بی جراتی ها ، لار پیشرفت هم بکنه خدایی !!!!!!!؟؟؟
  حرف حق همینه

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  فرماندار لاری بود . نماینده هم از لار . استاندار که سابقه کار در لار داشت و با هر دوی آقایان رابطه خوبی داشت و از مردم لار تمجید میکرد . یک مدیر کل لاری هم در استان داریم . امام جمعه که مدعی است با رییس دفتر رهبری در مورد لار صحبت کرده . جباری نماینده بستک هم همواره سایت شما از نزدیکی اش به لار و کمکهایش گفته اید . بروجردی هم که با ما همراه بوده . پس چرا تنیجه نداد و بدترین سفر استانی دولتهای مختلف برای لار رقم زده شد . تحلیلتان یه جاییش میلنگه

 22. اصلاح طلب معتدل گفت:

  0

  0

  تحلیل زمانی تحلیل خوبی می شود که همانند صفحه شطرنج مهره چینی شده باشه و نشود کیش و مات کرد . تحلیل شما زود بازی را به پایان رساند . منافع منطقه چپ و راست نمی شناسد . اینکه بخواهیم با این حربه دوره بعدی را هموار کنیم که نماینده ای همسو با دولت را به مجلس بفرستیم همانند دوره ششم مجلس هیچ نفعی نبرده ایم جز رسیدن به امیال شخصی که هر چند سیاستهای علط دکتر جعفرپور در حمایت افراطی از طیف خودش شما را به این نتیجه رسانده . سووال اصلی اینست ایا نمایندگان لامرد همواره همسو با دولت بوده اند . ایا زمان کشفی مگر استاندار لاری نبود و مگر وزیر کشور موسوی لاری نبود که خنج از لارستان جدا شد بدون اینکه لارستان از این جدایی امتیازی بگیرد . وقتی وزیری به لار میاید باید آنها را برد به کوچه پس کوچه های شهرقدیم . به درز و سایبان و روستاهای محروم نه اینکه مدام از خیرین بگوییم . امام جمعه پشت تریبون بجای خواندن نکات از پیش تیین شدهشورای سیاستگذاری اءمه جمعه صدای مردم را فریاد بزند . فرماندار اعتراض مردم را منکس کند و مردم دیگر صحبتی از استان شدن نکنند که راه توسعه از آن نمی گذرد جز حساس شدن رقیبان و محروم گذاشتن ما . کما اینکه دارند این سیاست را پیش می بزند و شما جناب منشی و رسانه های محلی بجای مقصر جلوه دلدن این و آن که البته همه ی ما مقصریم بیایید این بی توجهی را رسانه ای کنید نه اینکه برای انتخابات بعدی بهره برداری سیاسی کنیم تا نماینده مورد علاقه خودمان را به مجلس برسانیم . نماینده چپ یا راست بودنش مهم نیست . باید بتواند لارستان و خنج و گراش را از بن بست خارح کند . برای سفر استانی شما چه چانه زنی کرده اید . جز دعوت جهت استقبال . زمانی مرحوم آقا در زمان سفر رفسنجانی وی را برد کنار برکه و یک لیوان اب آن را داد بخورد . رفسنجانی امتناع کرد و آقا به وی گفت مردم از این آب می خورند کاری که امروز لامردیها می کنند و اشک وزیر بهداشت از محرومیت در می آورند و ده میلیارد بودجه میدهد و ما از خیرین و کم توقعی میگوییم و آنها ریالی به ما نمیدهند و می گویند خودتان سرمایه گذاری کنید و ما کمک می کنیم . جعفرپور توانمند نشان نداده اما تا یکسال دیگر نماینده ماست و بایست بجای تخطءه از او بازخواست و البته به وی کمک کرد تا منافع مردم و منطقه محقق گشت نه اینکه برای اینکه دور بعد رای نیاورد کنار بکشیم . بنده به وی رای نداده ام اما منافع مردم مهمتر است . جناب منشی مشکل منطقه ثروت آن است . اصولا عده ای برای کسب ثروت بیشتر فردی را علم می کنند و حمایت و پس از انتخاب وی با رانت به منافع شخصی شان می رسند و عده ای که سرشان بی کلاه از ثروت و منصب می بینند داد و هوار میکنند و دوره به دوره شرایط به هر طرف سبک.و سنگین می شود و در این بین مردم قربانی می شوند . عده ای هم فکر میکنند با کار عام المنفعه باید دین خود را به شهرشان ادا کند و در این اثنا بی توجهی دولتها به لارستان مکتوم می ماند . فرماندار ، نماینده و امام جمعه و مدیر کل لاری ارشاد و رسانه ها و دیگر منتفذین اگر در این ایام اعتراص خود را به تبیعض و بی توجهی این دولت و دولتهای قبل به لارستان را به گوش مسولین رده بالا رساندید و حتی اگر شده در اعتراض به این بی توجهی استعفا دادید و یا رسانه ها قلم زدید نشان داده اید که با مردم هستید و منافع لارستان و خنج و گراش برایتان اهمیت دارد و گرنه من بعد زبان در کام گیرید که غر زدنهایتان بخاطر نرسیدن به منافع شخصی تان است و مردم و راست و چپ همه بهانه است . م . ر

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  در شهرهای دیگه مواقع حساسی مثل انتخابات که می شه اختلافات سیاسیشون رو می ذارن کنار وبرای شهرشون با هم متحد می شن اما مردم لار تازه موقع انتخابات یادشون می آد که باید اختلافات سیاسی رو بکشن وسط بابا این دفعه دیگه آقای آیت الهی نیست که با یک نامه همه ی منطقه رو با لار متحد کنه چرا نمی فهمید شهر های دیگه می دونن که تهران براشو ن تره هم خورد نمی کنه باید خودشون به داد هم برسن منظور خیلی ها از اینکه گروه مقابل داره تفرقه میندازه اینه که باید شما همفکر ما بشین عربهای جاهلیت هم چهار ماه حرام داشتن که جنگ رو متوقف می کردن ولی شما حاضر نیستید موقع انتخابات برای شهرتون باهم متحد بشید توی تهران هر گروهی سر کار باشه برای یک جای دور افتاده ای مثل اینجا ارزشی قائل نیستن اینکه هر گروهی تقصیر رو به گردن طرف مقابل بندازه مشکلی حل نمی شه الان تا دیر نشده بیایید با هم همکاری کنید چرا فکر می کنید چون نماینده اصولگراست کسی نباید ازش انتقادی بکنه از باید بتونیم انتقاد کنیم چه اصولگرا چه اصلاح طلب

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  عجب تحلیل مسخره ای.چه ربطی به نماینده داره؟گردن فرماندارتوت رو بگیرید

  • بهمن گفت:

   0

   0

   عزیز جان نماینده قدرت سیاسی دارد و توانایی چانه زنی از بالا! پس ربط دارد

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  فکر کنم عکسی که برای خبرتون انتخاب کردین در صفحه اصلی ؛ عکس برای یک مراسم ختم هست. آخه همه لباس سیاه پوشیدن. شاید هم دارن یه کسی رو دفن می کنن. شاید منظور آقای منشی از تیتر فشار از پایین و چانه زنی در بالا منظور به مرده دفن کردن باشه. قراره مردم از پایین فشار بیارن تا مثلا حضرت خدا در بالا با چانه زنی مرحوم رو ببرن بهشت!

 26. لارستانی گفت:

  0

  0

  چرا قبل از اینکه وزیر به لارستان بیاید یک نشستی یا جلسه ای با اعضای شورای اسلامی شهر وشهرستان گرفته نشده است؟ که خواسته ی اصلی مردم لارستان چیست؟ مگر جاده نیاز اصلی مردم نمی باشد؟ به خصوص دوطرفه کردن جاده لار -بندر که امسال یکی از ۱۰جاده خطرناک ایران محسوب شده بود. کمی بعد از لطیفی تا کهورستان که یکی از شهر های استان هرمزگان است حدودا ۷۵ کیلومتر است.
  جالب اینجاست که چند روز قبل از سفر رییس جمهوری به استان فارس نماینده محترم نطقی ۹ دقیقه ای در مجلس داشت که تاکید روی آب از خلیج فارس به لارستان می کند .مردم نظرشان روی جاده است . ولی از طرف دولت وزیر بهداشت می فرستند لار، که ایشان هیچ برنامه ای برای بهداشت منطقه به همراه نداشته است!

 27. دردمند گفت:

  0

  0

  خدا نکند روز امور اجرایی بدست شما یبافتد . از اجماع چنان مشعوف شدید که یادتان رفت با جعفرپور حجت تمام کنید که امروز اینقدر با طیفش یکه تازی نکند . از آمدن احمدی به استانداری ذوق زده شدید و از آمدن نجیب زاده شادمان و نشستن مریدی بر مسند مدیرکلی ارشاد را فتح الفتوح دانستید و بیانیه های من دراوردی نوشتید و از آمدن دولت تدبیر و امید مدینه فاضله را تصور کردید . جوانی را بگذارید کنار و عمیق بیاندیشید و تعقل را فدای ذوق های آنی نکنید که الان بخواهید با این نوشتار فرافکنانه اشتباه و خطای محاسباتی خود را لاپوشانی کنید . به تیترهای قبلی سایت و نشریه تان رجوع کنید . اگر شما فراموشکار شده اید ولی ما یادمان است چقدر از چانه زنی هایتان در اجماع تمجدید کردید و چقدر رنج سفر بخود دادید تا با احمدی مصاحبه کنید و چقدر هر لحظه با نجیب زاده برای انتخابات بعدی برنامه ریری می کنید . باز هم اشتباه محاسباتی تان منطقه را همانند سفر استانی محروم و محروم تر میکند . جسارت مرا بپذیر اما شما جناب منشی برای سباست ساخته نشده اید و خودتان را و مردم را تباه نکنید و رسانه باشید تا بخواهید لیدر سیاسی باشید که سیاست پدر و مادر ندارو شما خام هستید و یکسو نگر . اصل اول سیاست پیشگی جامع نگر بودن هست نه خطی نگری . در این شهر ما طیف سیاسی نداریم و بیشتر علاقه سیاسی است به این جناح و ان جناح و . از قواعد حزبی چیزی هم نمیدانیم و و البته در سطح مملکت هم وضع بهتر از این نیست . پس بجای علایق سیاسی بهتر است به فکر مردم باشیم . جناب نجیب زاده مشاوران شما باید وارسته تر و فهمیده تر از جنابعالی باشند نه اینکه به بهانه در دست داشتن رسانه از ژورنالیستها استفاده ابزاری کنید . روحانی یا خاتمی و احمدی نژاد جملگی از یک قماش اند و فعلا مروم سرشان بی کلاه مانده . علایق سیاسی شما چه بکار مردم می آید . جناب جعفرپور روی صحبت بنده با شما هم هست که یکه تازی میکنید و پشت هم دوستان خود را به مسند می رسانید و از کمک و مشورت مخالفان مشی سیاسی تان غافل مانده اید . چند ماه دیگر هم میگذرد و جز لعن مردم چیزی باقی و صالحات برای شما نمی ماند . امام جمعه شما دیگر چرا ؟ نمی توانید زحمت کم کنید

 28. لار 88 گفت:

  0

  0

  شبی که وزیر بهداشت به لار آمده وی و همراهانشان در خیابان سرگردان در جستجوی منزل آقای منیری بوده اند که آدرس را از یک تاکس تلفنی جویا شده و یکی از رانندگان آژانس با خودرو خود آن ها را راهنمایی می کند و گلایه های وزیر بهداشت از سرگردانی خود و نبود مسوولی آن که آنان را همراهی کند را به گوش خود می شنود . پس بی علت نیست که وزیر بهداشت با لار چپ افتاده

  • . گفت:

   0

   0

   کاملا حرف مفتی زدی برادر چون دکتر جعفرپور و فرماندار از لحظه ورود به خنج با وزیر بودن تا موقع شام در گراش و بعدشم لار.. .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اگر به متن نامه دقت کنید پای هبچ حزب و گروهی رووسط نکشیدن و لی خیلی از ما عادت داریم بجای مطالبه ی خواسته هامون همه ی بد بختیهامونو گردن جناح مقابل میندازیم وبه جای دفاع از شهرمون شروع می کنیم به تسویه حساب سیاسی با فلان جناح و اونوقت عالم وآدم از وجود تفرقه بیت نا باخبر می شن و سعی می کنن از آب گل آلود لار به نفع خودشون ماهی بگیرن

 29. ساقی گفت:

  0

  0

  سلام حمید جان
  چرا گله مندی حمید جان بنده خدا نماینده هم دارد همین کار را میکند دارد فشار از پایین وارد میکند واینهمه تلاش را برای حذف ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی به همراه عده ای از کارکنان ارشد این مجموعه و اینهمه تلاش برای حذف مدیر کل محبوب فرودگاه لارستان…….
  مگر دیگر چقدر زحمت بکشد تا شما راضی شوید ….
  چانه زنی از بالا را هم دیدیم بنده خدا با ان دستیار ارشدش در مجلس چقدر برای شناساندن محله های لار در تریبون بهارستان زحمت کشیدند دیگر قدر شناس نباید باشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 30. اهورا گفت:

  0

  0

  اگر نماینده ای از سایر شهرهای لارستان هم وارد مجلس شود، باز هم نماینده ی لارستان است. متاسفانه در بعضی کامنت ها لارستان فقط به صورت شهر لار تعریف می شود و گوینده ترس خود را از به مجلس راه یافتن شخصی از دیگر مناطق لارستان بیان می کند! اگر لاری ها کارنامه ی خوبی در رسیدن به شهرهای تابعه داشته باشند، مطمئن باشند مردم دیگر شهرها نمک نشناس نیستند و اگر به مجلس راه پیدا کنند جبران خواهند کرد. ولی این ترس این قدر هست که با آگاهی از کارنامه ی خود مسئولان لاری با نگرانی کامل بیان می شود. تا این تفکر در برخی لاری ها هست حق بدهید که بخش ها و شهرهای دیگر به دنبال استقلال از لار باشند. عزیزان همان قدر که از کلمه ی لارستان بزرگ استفاده می کنید به آن باور هم داشته باشید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان