میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 فوریه 2020 ساعت 12:37 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 9 دیدگاه 446 بازدید

فصل همدلی

فصل همدلی

آیا انتخاب یک جوان گراشی، شکستی برای دیگران است؟!

امید علی معزی/ پسین جنوب: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و فصلی دیگر از تاریخ انقلاب اسلامی رقم خورد. این دوره از انتخابات حوزه انتخابیه لارستان خنج ، گراش و اوز با دوره های قبل تفاوت داشت. دلیل این تفاوت حضور دو کاندیدای قدر یعنی علاءالدین بروجردی با ۲۰ سال سابقه نمایندگی و ۱۴ سال ریاست یک کمیسیون در مجلس و جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بود. علت های دیگر، حضور کاندیداهای جوان در صحنه رقابت، تایید صلاحیت دقیقه نودی دو کاندیدای گراشی که معادلات را به هم زد که در پی آن اجماع گراشی ها را در بر داشت ؛ در مقابل وجود کاندیداهای متعدد در لار که هرکدام خود را اصلح دانسته و حاضر نشدند به نفع دیگران کنار بروند، است.

در این رقابت سخت بالاخره کاندیدای جوانی از گراش توانست رای این حوزه انتخابیه را به دست آورده و راهی بهارستان شود. راهیابی دومین گراشی به مجلس واکنش هایی را در فضای مجازی در برداشت . برخی گفتند: زنگ اضمحلال لارستان به صدا در آمد و لار فرصت تاریخی برای شکوفایی را از دست داد. که در پاسخ باید گفت: معلوم نیست کاندیداهای لاری چه کاری می خواستند انجام دهند که لار فرصت تاریخی شکوفایی را از دست داده است؟

برخی انتخاب مردم لا رستان بزرگ را شکست لار می دانستند و به دنبال مقصر این شکست بودند . برخی به جای اینکه به علت شکست بپردازند به عوامل شکست لعنت فرستادند. برخی جعفرپور را عامل شکست دانستند که حاضر نشده پس از ۸ سال نمایندگی به نفع بروجردی کنار برود و برخی دیگر بروجردی را عامل این وضعیت دانستند که بعد از ۴۰ سال تازه یادش افتاده لاری است و باید دینش را به زادگاهش ادا کند. برخی نیز در کمال تعجب رای اعتماد مردم به یک جوان انقلابی را عامل شکست ذکر کردند. همه اینهایی که بیان شد نشان از نگاه متعصبانه قومیتی است نه توجه به توانایی های افراد.

علت راهیابی کاندیدای گراشی به مجلس که برخی به اشتباه شکست لار خواندند، عوامل متعدد داشت: از جمله عدم وحدت در شهر لار و قدرت طلبی برخی که حاضر نبودند حتی پس از بازنشستگی صندلی ریاست را رها کرده و به یک جوان بسپارند. علت دیگر مشارکت کم مردم شهر لار بود که اگر همه شرکت می‌کردند معادلات به صورت دیگری رقم می‌خورد.

عامل این وضعیت کسی است که گفت: من یک بار دینم را به لارستان ادا کرده ام و کنار نمی روم و یا کسی است که از روی غرور گفت: من اقتصاددانی را در برابر خود نمی‌بینم و کسی است که وقتی از او پرسیده شد یک نماینده موفق را نام ببرید، با اینکه هنوز پایش به مجلس باز نشده بود گفت: خودم! چون من از همه آنها توانایی بیشتری دارم و حامیانش نیز کف زدند. اما باید گفت، عامل اصلی این موضوع وقت شناسی و وحدت مردم گراش بود که از فرصت تفرقه در شهر لار استفاده نموده و و توانستند به هدف خود برسند.

در موقعیت کنونی به جای نگاه قومیتی به مسائل باید به فکر وحدت و همدلی در کل منطقه باشیم. چرا باید راهیابی یک گراشی به مجلس را شکست بنامیم؟ وقتی فاصله مرکز دو شهرستان کمتر از ۱۵ کیلومتر است چه بخواهیم یا نخواهیم سرنوشت آنها به هم گره خورده است، استفاده از واژگان شکست یا پیروزی کاملاً بی‌معنا است.

هم اکنون که پس از سال‌ها یک کاندیدای انقلابی با اندیشه جوان به مجلس راه یافته ، با توجه به اینکه همه کاندیداها در اظهاراتشان قبل از انتخابات گفته اند: حاضرند با کاندیدای پیروز همکاری نمایند، همه باید تجربیات خود را که در پی سال ها کسب کرده‌اند در اختیار نیرو و اندیشه جوان قرار دهند تا شاهد اعتلا و ارتقای حوزه انتخابیه باشیم. قطعا ترکیب تجربه و نیروی جوانی نتایج درخشانی را در پی خواهد داشت.

اکنون که انتخابات به پایان رسیده باید موقعیت کنونی را  قدردانسته و این زمان را «فصل همدلی» نام نهیم و از موقعیت پیش آمده برای وحدت منطقه استفاده نماییم و نگاه متعصبانه قومیتی را برای همیشه کنار بگذاریم تا آینده ای روشن تر از گذشته برای لارستان بزرگ رقم بخورد.

در پایان ضمن تبریک به مهندس حسین زاده که توانستند رای اعتماد مردم لارستان بزرگ را به دست آوردند، عرض می کنیم، که با درس گرفتن از عملکرد برخی نمایندگان ادوار گذشته، اشتباه آنان را تکرار ننموده و به گونه ای عمل نمایند که در چهار سال آینده نیز بدون نیاز به تبلیغات با رای بیشتر مردم حوزه انتخابیه، به مجلس راه یافته و شاهد پیشرفت و توسعه همه جانبه و سرباندی لارستان بزرگ باشیم.


9 نظر

 1. لارستانی گفت:

  0

  0

  عملکرد نماینده در جریان دوره معلوم میشود در ابتدا ودوره انتخابات همه از اتحاد وخدمت کردن صحبت میکنند معمولا اطرافیان وحامیان نماینده به ایشان خط میدهند البته بماند که اعتبار وبزرگی شهر تاریخی لار درین قضیه تا اندازه ای خدشه دار شده است وانهم بواسطه خود خواهی ۲ نفر اول منخبین در لار است که کار به اینصورت درامد

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   قلدران و موقوفه داران برای همیشه تمام شدند.

   هووووورررررراااااااااا

 2. روشنگر گفت:

  0

  0

  جناب معزی
  قبل از هرچیز تعریف واژه انقلابی را بیان بفرمایید تا ما دقیقا بدانیم و تکلیفمان با خودمان روشن شود که انقلابی کیست و غیرانقلابی چه کسی ؟
  صحبت کردن از واژگان بسیار راحت و زیباست اما آیا واقعا تعریف دقیقی از انقلابی بودن داریم
  آنچه در شعار ابتدای انقلاب وجود داشته سه واژه « استقلال . آزادی . جمهوری اسلامی » بوده است .
  حال بر اساس این سه واژه یک فرد در کشور ایران باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا از نظر جنابعالی در دایره انقلابی بودن بگنجد ؟
  ممنون میشم واضح و روشن پاسخ سوال بنده را مرقوم بفرمایید

  • ناظر گفت:

   0

   0

   امیدواریم این خوشبینی را عملکرد عادلانه و خوب آقای حسین زاده تایید کند.

 3. به جناب. روشنگر. از. لطیفی گفت:

  0

  0

  دیگر. دوران انقلابی. گری. واینگونه حرفهای. شعاری. بعد. از ۴۰. سال. گذشته. مملکت. دارای. مشکلات. عدیده در. زمینه های. اقتصادی. اجتماعی. بیکاری. وفساذ است. باید. مسولان. فکر. اساسی. کنند. وتغییر. روش. بدهند. وبا. دنیای. ازاد. ومترقی. کنار. بیایند. وگرنه. لحث. ای. شعاری. وتکراری. دردی. ازین. مردم. وجوانان. بیکار. دوا. نمی. کند. واژه. انقلابی. را. همه. جور. میشود. تفسیر. وتعبیر کرد. اری. برادر جان

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفم از اظهار نظراتتان .یقین داشته باشید این شکست مساوی است با ۴ سال پس رفت و عقب گرد .بنازم به غیرت لاری بودنت .

 5. منطق الاتیر🏹 گفت:

  1

  0

  با سلام
  حرفتان کاملا درست ‌ ومتین وحدت. »فصل همدلی« حرف‌هایتان قشنگ وستودنیه
  یک نکته
  چرا تو این چهل سال به فکر وحدت عملی نیوفتادید حتی اسمش هم نیاوردید
  الان که عنان از دست داده اید به فکر فصل همدلی افتادید
  من مطمئنم اگه جناب مهندس حسین زاده بهترین عملکرد را بین نمایندگان قبلی داشته باشد وبرای کل منطقه کار کند
  به قطع یقین ۴سال بعد هر طور شده باید یکنفر «««««لاری»»»»» به مجلس برود ،چه عملکرد داشته باشد چه نه یک
  اشتباه شما هم همین جاست فقط خود را میبینید وهیچکس برایتان مهم نیست
  به قول مادر بزرگم
  پلنگ از ناتوونی مهربونن

 6. گراشی گفت:

  0

  0

  کل متن این آقا باعث اختلاف است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان