میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژانویه 2021 ساعت 6:58 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 120 بازدید

فعالیت خبری در «پیام‌رسان‌ها» نیز نیاز به اخذِ مجوز در سامانه جامع رسانه‌های کشور دارد

اطلاعیه جدید هیئت نظارت بر مطبوعات:

فعالیت خبری در «پیام‌رسان‌ها» نیز نیاز به اخذِ مجوز در سامانه جامع رسانه‌های کشور دارد/ بدونِ مجوز فعالیت کنید مصداق «رسانه‌های جعلی» خواهید بود  

هیئت نظارت بر مطبوعات سرانجام روز گذشته ۲۴ دی‌ماه و پس از اعتراضات متعدد صاحبان رسانه‌های قانونی و دارای مجوز کشور به فعالیت خبری رسانه‌ها، کانال‌ها و پیام‌رسان‌های فاقد مجوز اطلاعیه‌ای مهم منتشر کرد.

به گزارش دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در این اطلاعیه آمده است:

در پاسخ به درخواست مکرر مدیران رسانه و با توجه به مصوبه جدید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در یکصد و بیستمین جلسه آن کارگروه مبنی بر مجرمانه بودن فعالیت تارنماهای خبری بدون شناسنامه (با استناد به قانون مطبوعات)، هیات نظارت بر مطبوعات از کلیه گردانندگان پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری فاقد مجوز که طی یک سال گذشته فعالیت داشته‌اند، دعوت به عمل می‌آورد تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت پایگاه خبری مورد نظر خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.

بنابر این گزارش، این تصمیم صرفا در راستای صیانت از حقوق و بسط و توسعه فعالیت رسانه‌های خبری با شناسنامه و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده از نام رسانه‌های دارای مجوز اتخاذ شده است و رسانه‌های غیر خبری، مشمول آن نیستند. بدیهی است، رسیدگی به درخواست‌های ثبت شده و تطبیق وضعیت این رسانه‌ها با قانون مطبوعات، در اولویت انجام می‌شود و در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می‌گردد.

ضمنا تاکید می شود؛ در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه‌ای خبری، مصداق اخبار رسانه‌های جعلی قلمداد خواهد شد.

گفتنی است در منطقه لارستان نیز و خصوصا در یک سال اخیر، افرادی بدون اخذ مجوز در پیام‌رسان‌های واتساپ و اینستاگرام فعالیت خبری می‌کنند که مدیران مسئول رسانه‌های قانونی لارستان به آن معترضند.

طبق سامانه جامع رسانه‌های کشور که تنها مرجع استعلام رسانه‌های قانونی است رسانه‌های «میلاد لارستان»، «آفتاب لارستان»، «صحبت نیوز»، «خورشید لارستان» و «پسین جنوب» ازجمله رسانه‌های فعال و دارای مجوز رسمی در شهرستان لارستان محسوب می شوند.

مطالب مرتبط:

رسانه های لارستان «ساماندهی» می‌شوند/ از فعالیت رسانه‌ها و کانال‌های «بدون مجوز» جلوگیری می‌شود

مدیران رسانه های رسمی لارستان هشدار «تعطیلی» دادند/ روز چالشِ «آفتاب» با «فرماندار»

فقط با رسانه های دارای مجوز در لارستان همکاری کنید

درضرورت حمایت مردم و مسئولان از رسانه های دارای مجوز لارستان


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان