میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 جولای 2020 ساعت 5:06 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 405 بازدید

فقط با رسانه های دارای مجوز در لارستان همکاری کنید

دستور فرماندار ویژه لارستان به تمام ادارات

فقط با رسانه های دارای مجوز در لارستان همکاری کنید

به گزارش آفتاب لارستان، درپی اجرای طرح «ساماندهی رسانه های لارستان» توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، حالا «جلیل حسنی» معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز طی نامه و دستوری از تمام ادارات و ارگان های این شهرستان خواسته است فقط با رسانه های دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کنند.

در بخشی از نامه فرماندار آمده است:

به پیوست تصویر نامه سرپرست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان مبنی بر لیست رسانه های دارای مجوز از مسئولان و روابط عمومی ادارات تابعه جهت درج هرگونه خبر و مصاحبه مطبوعاتی صرفا با رسانه های دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری نمایند…

گفتنی است اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدتی پیش اجرای طرح ساماندهی رسانه های لارستان را آغاز کرده و در گام نخست از فعالان عرصه رسانه در منطقه خواست تا مجوز فعالیت خود را ارائه کنند.

«مجید حجتی» سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چند وقت پیش در مورد این طرح گفت: تمام رسانه های کاغذی، الکترونیکی و برخط تا زمانی که مجوز خود را از هیئت نظارت بر مطبوعات دریافت نکرده‌اند نمی توانند به فعالیت در عرصه خبر بپردازند و فعالیت رسانه های بدون مجوز، خلاف و غیر قانونی است.

از بیان این سخن سرپرست اداره ارشاد تا امروز حدود یک ماه گذشته و از قرار معلوم فرصت برای آن عده از مدیران رسانه ها و صفحات خبری فضای مجازی که بدون مجوز فعالیت کرده و می کنند تمام شده است.

با این وصف باید منتظر ماند و دید طرح ساماندهی رسانه های لارستان به سامان مورد نظر مدیران ارشد شهرستان، سرپرست اداره ارشاد و مدیران مسئول رسانه های دارای مجوز رسمی در منطقه منتهی می شود یا خیر.

گفتنی است در لیست رسانه های مجوزدار تهیه شده توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان مجموعا عنوان ۱۸ رسانه مکتوب و آنلاین ذکر شده که البته غالب آنها غیرفعال هستند.

طبق نامه اداره ارشاد از این عده محدود رسانه هایی هم دارای مجوز و هم فعال هستند که می توان به روزنامه «میلاد لارستان» و پایگاه های خبری «آفتاب لارستان»، «میلاد لارستان»، «صحبت»، «خورشید لارستان» و «پسین جنوب» اشاره کرد.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  ۱. کانال‌هایی که در فضای مجازی فعال هستند و که کمتر از ۵ هزار عضو دارند برای فعالیت نیازی به مجوز ندارند.
  ۲. این کانال‌ها می‌توانند سوژه‌هایی خبری را پیگیری کنند و نظرات مردم و کارشناسان را منعکس کنند و اگر ادارات همکاری نکنند به ضرر خودشان تمام می‌شود.
  ۳. خبرنگاران این کانال‌ها عضوی از شهروندان جامعه هستند و منع ادارات از مصاحبه با آن‌ها یعنی منع ادارات از پاسخ‌گویی به شهروندان.

  ۴. مشکل را به درستی تشخیص داده‌اید اما راه‌حل مناسبی در پیش نگرفته‌ایم.

  ۵. راه‌حل پیشنهادی: با کانال‌هایی که بیش از ۵۰۰۰ عضو دارند تماس بگیرید و به آن‌ها تفهیم کنید که فعالیت آن‌ها خلاف قانون و جرم است و باید مجوز بگیرند. کاری به کار بقیه هم نداشته باشید.
  ——————
  مدیریت سایت: طبق اطلاع آفتاب لارستان، اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی همین کار را انجام داده و با مدیران کانال های بالای ۵هزار عضو تماس گرفته و آنها را برای اخذ مجوز رسمی یا همکاری با دیگر رسانه های مجاز در شهرستان تشویق کردهاند.
  همچنین طبق اطلاع ما این دستورالعمل فعلا برای شهر لار است و در مناطق و روستاهایی که رسانه دارای مجوزی حضور ندارند این کانال های خبری می توانند به فعالیت خود ادامه دهند. هرچند آنها را هم به اخذ مجوز توصیه کرده اند.

  • منش گفت:

   1

   0

   پارادوکس قشنگی هست که شما مجوز دار با مدیر سایت بدون مجوز”گریشنا”همکاری کردین و بعد شما مجوز دار نامه فرماندار مبنی بر همکاری با رسانه های دارای مجوز را می زنید.
   این کار فقط در ایران امکان پذیر است و البته رفاقت…

 2. ضالین گفت:

  1

  0

  عدم فعال بودن با وجود مجوز را بایستی با اینگونه مطرح کرد که چرا رسانه های فعال به دنبال مجوز نیستند؟
  قطعا و حتما برای آزادی خودشان و فرار از پاسخگویی بوده که البته به هرحال مسئول بودند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان